Meer energie met Do-In Passionkruis in Heiloo: Alles komt goed?! GP Groot zet zijn deuren open op de Banenmarkt Bachcantate Witte Kerk Heiloo Maand van de Filosofie in Witte Kerk ‘Intieme Vreemden' Presentatie Oer-IJ-fietsroute Heiloo-Limmen Een paar ervaringen: “Do-In maakt D Bij GP Groot is ruimte voor nieuwe mensen. Foto: Erik Boschman fotografie U bent van harte welkom! Het bedrijf is de afgelopen jaren O Denker des Vaderlands Paul van Tongeren. Foto: Merlijn Doomernik Filosoof Paul Van Tongeren (De venter, 1950) is de Denker des Vaderlands, een eervolle ambas- sadeursfunctie die hij vanaf april 2021 tot april 2023 vervult. Hij was hoogleraar wijsgerige ethiek in Nij megen, Leiden en Leuven. Naast zijn academische werk houdt Van Tongeren zich al ruim twintig jaar intensief bezig met publieksfiloso- fie. Hij publiceerde meer dan tien populaire boeken op basis van zijn grootste interesses: de deugdethiek van Aristoteles en het nihilisme van Friedrich Nietzsche. In 2013 Iedereen wordt van harte uitgeno digd om erbij te zijn. Op zaterdag 9 april ligt het lichtgevende kruis op het plein voor de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg. Programma ‘s Middags tussen 14.00 en 17.30 uur is er gelegenheid om een kaarsje te branden, kaarten te schrijven voor iemand die dat nodig heeft of een HEILOO - Zowel het centrale thema van deze maand als de variant die Denker des Vaderlands Paul Van Tongeren aan zijn lezing geeft, zijn met elkaar verbonden via een reflectie op de geschiedenis van het denken over vriendschap. Fabienne Touset (Melanchton Berg- schenhoek), een van de 7 winnaars van de Jonge Denkers-wedstrijd, zal haar winnende column op het thema van de maand voordragen. Dat zal ons brengen tot nog een andere variant op dat thema van de Maand van de Filosofie, een die Nietzsche aanduidt als ‘de uiterst enge gast die voor onze deur staat’. Dit boek verscheen in 2020 in En gelse vertaling bij Bloomsbury. Van Tongeren is sinds 2005 lid van het Filosofisch Elftal van Trouw. In de Witte Kerk presenteert hij ‘Vreem de vrienden’, een filosofische blik op het thema van de Maand van de Filosofie. Informatie Woensdag 20 april 2022, 19.30 uur Maand van de filosofie: ‘Intieme Vreemden’ Toegang: 15,00 inclusief drankje Van tevoren reserveren: reserveren@wittekerk-heiloo.nl Kaartverkoop aan de zaal. flink gegroeid. Door uitbreiding van activiteiten en innovaties op het gebied van de circulaire economie en de energietransitie is er ruimte voor nieuwe mensen. vragenwandeling te maken. Voor jeugd en jongeren is er een speciale speur- en activiteitentocht. Ook aan de jongste kinderen wordt gedacht. Er is iets te drinken. ‘s Avonds tussen 19.30 en 22.00 uur kan je een kaarsje komen branden. Er is alle ruimte om gedachten te delen, vragen te stellen of gewoon even stil te worden. Het thema is: Alles komt won hij met ‘Leven is een kunst’ de Socratesbeker voor het urgentste en meest oorspronkelijke Nederlands talige filosofieboek. De eretitel Denker des Vaderlands is een initiatief van Stichting Maand van de Filosofie en wordt sinds 2011 elke twee jaar verleend aan een ge renommeerd denker. Banenmarkt Tijdens de Banenmarkt presen teren onze vier bedrijfsonderde- goed?! Het is niet makkelijk daar al tijd in te geloven. Maar wat hoop je? Wat houdt je op de been in moei lijke en bange tijden? Hoe kunnen we elkaar daarin ondersteunen? Kom langs! Denk mee, doe mee! Geïnteresseerden Geïnteresseerden kunnen zich aan melden via onze site: banenmarkt- gpgroot.nl. Op de site staat alle re levante informatie. De ontvangst bevestiging via de mail is ook het entreebewijs. ‘s Avonds om 20.00 uur is er in de Ter Coulsterkerk een concert met thea termaker en verhalenverteller Kees Posthumus: Maria van Magdala en anderen ontmoeten de levende Heer. Alles komt goed? Beter kan het niet worden! Welkom! Kom Do-In proberen! Deze Japanse bewegingsvorm voor het strekken van meridianen helpt u daarbij. Al jaren geef ik Do-In in Heiloo, waar door veel mensen meer energie en vitaliteit ervaren. HEILOO - In de Witte Kerk vindt op zondag 27 maart de eerste cantatedienst van dit jaar plaats. De door Bach in 1726 gecomponeer de cantate ‘Geist und Seele wird ver- wirret’ wordt uitgevoerd. Het betreft een zogenaamde solocantate, waarin de zeer getalenteerde alt Stepha nie Gericke de solopartij zingt. Zij wordt begeleid door een ensemble van professionele instrumentalisten Boek je tickets voor het concert op www.zingenindekerk.nl Een ticket kost 10. Een deel van de opbrengst is voor Kerk in Actie. Je hoort er meer over tijdens het concert. Het programma wordt georgani seerd door plaatselijke kerken in Heiloo. Datum: zaterdag 9 april 2022. Locatie: Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, 1851 KE Heiloo. Rond het kruis: 14.00 - 17.30 uur; 19.30 - 22.00 uur (gratis) Concert: 20.00 uur - 21.15 uur 10). Voor informatie bel 06-46318915 of kijk op www.praktijkjohncompas.nl De fietsroute start en eindigt bij het Witte Kerkje van Heiloo, hoog en droog gelegen op de strandwal die loopt van Alkmaar tot Limmen. De fietsroute heeft een totale lengte van 26 kilometer. Vanzelfsprekend kan de route in etappes worden af gelegd. Voor meer informatie: www.oerij.eu HEILOO - Op woensdag 30 maart vindt in de Witte Kerk in Heiloo een presentatie plaats over het landschap van de Oer-IJ-fietsrou- te Heiloo-Limmen en de beziens waardigheden. In de driehoek Alkmaar, Zaandam, Haarlem stroomde duizenden jaren geleden het Oer-IJ. Het Oer-IJ is de noordelijke tak van de Rijn die bij Castricum in zee uitmondde. In dit gebied zorgden wind, getijdenstro mingen, veenvorming en opstui vend zand voor een sterk wisselend landschap. Hoewel er ingrijpende veranderingen hebben plaatsge vonden, is veel van het oorspron kelijke gebied herkenbaar gebleven. onder leiding van cantor-organist Gerard Leegwater. De cantatedienst op zondag 27 maart begint om 16.00 uur. De liturg is ds. Piet Nijssen. De toegang is gratis, er is wel een uitgangscollecte. me energieker en meer ontspan nen.” En “Do-in lessen laden me weer op! Het zijn voor mij mo menten waarbij ik mijzelf weer oplaad.” Mensen uit de regio die vanuit richting Alkmaar rijden gaan mis schien vanzelfsprekend naar het pand aan de Boekelerdijk 13; voor de Banenmarkt moeten zij twee deuren verderop zijn: nummer 19, bij het gloednieuwe duurzame pand van GP Groot infrarealisatie en technische dienst. ALKMAAR/HEILOO - GP Groot organiseert op zaterdag 26 maart een Banenmarkt aan de Boekelerdijk 19 in Alkmaar. HEILOO - Wie kent niet het lichtgevende kruis van The Passion? Het kruis komt naar Heiloo. Daaromheen wordt een middag en avond van ontmoeting en bezinning georganiseerd op weg naar Pasen. HEILOO - In de winter en met COVID-19 nog bij ons is het op peil houden van ons energieniveau en onze weerstand belangrijk. len zich: advies en infrarealisatie, brandstoffen en oliehandel, inza meling en recycling. In de diverse hoeken op de locatie staan markt kramen waar GP Groot-collega’s uitleggen welke activiteiten deze bedrijfsonderdelen ondernemen. Ook vertellen ze graag over de di verse functies en vacatures die er zijn binnen deze verscheiden heid aan bedrijfsonderdelen: van vrachtwagenchauffeur tot adviseur en van tankstationmedewerker tot machinist. De presentatie wordt verzorgd door Anita van Breugel. Zij is kunst historica en gespecialiseerd in ar chitectuurgeschiedenis. Aanvang van de presentatie is 19.30 uur (inloop vanaf 19.00 uur). Iedereen die de presentatie komt bijwonen ontvangt een exemplaar van de Oer-IJ-fietsroute Heiloo-Limmen. Voorafgaand aan de lezing krijgt u een kopje koffie of thee aangebo den. De presentatie is vrij toegan kelijk. Een vrijwillige bijdrage in de kosten van de lezing is welkom. De Oer-IJ fietsroute is tot stand ge bracht door de Werkgroep Oer-IJ Heiloo. Rotary Heiloo en Herberg Jan hebben de fietsroute gespon sord. Het resultaat is een fraai uitgevoerde fietsroutekaart met een overzicht van bezienswaar digheden voorzien van een korte toelichting. Bezoekers kunnen een testrit maken, een speeddate krijgen of deelnemen aan een rondlei ding. De Banenmarkt duurt van 10.00 tot 15.00 uur. Werkzoeken den kunnen zich aanmelden via banenmarktgpgroot.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 9