Nu ook wandelgroep van start bij Heiloo Ontmoet Filmliga vanaf april terug in De Beun Vrijdag 1 april kick-off schoolvoetbal 2022! Alkmaars Symfonie Orkest Roodkapje, de vrouw van... Naast het huidige programma op de maandag- en donderdagmid dag van 13.30-14.30 uur op de vel den van HSV Heiloo, start vanaf 29 maart ook een wandelgroep, die we kelijks op dinsdag van 12.30-13.30 uur vertrekt vanaf AV Trias (Het Maalwater 1). Iedereen die interesse heeft in het programma en ande ren wil ontmoeten kan meewande len. Meer informatie is te vinden op www.sport-z.org/HeilooOntmoet HEILOO - Sport-Z zet zich in de gemeente Heiloo actief in om ver schillende doelgroepen te vitaliseren en om hen te laten participeren in de samenleving. Bij het project ‘Heiloo Ontmoet’ biedt zij een gra tis sportprogramma aan voor inwoners die een afstand ervaren tot de maatschappij. Sinds de heropening in september vorig jaar, is De Beun bezig om stap je voor stapje uit te pakken met een ruimer, breder en spannender aan bod dan ooit. Daarin is ook ruimte voor klassiekers: de zeer gewaar deerde maandelijkse verrassende film van de Filmliga keert in april terug op het programma. Filmliga Heiloo is al sinds 1961 een begrip in Heiloo. De stichting ver toont bijzondere films die niet in de reguliere bioscopen in de omgeving worden vertoond. Tot de sluiting wegens de coronacrisis, konden de vele leden van de Filmliga maande- Zij speelt het Choral Varié voor Saxo foon en Orkest van Vincent d’Indy en het Divertissement Espagnol pour Orchestre et Saxophone van Charles Martin Loeffler. Bezoekers kunnen ook genieten van de Symfonie Nr. 2 van Camille Saint-Saëns. Het geheel staat onder leiding van gastdirigent HEILOO - Filmliga Heiloo gaat in Theater De Beun weer verrassende films programmeren. HEILOO - Tijdens het voorjaarsconcert brengt het Alkmaars Symfonie Or kest twee werken voor saxofoon en orkest ten gehore met Hannah Koob als soliste. lijks zo’n verrassende film bezoe ken in De Beun. In april komen deze films weer terug op het programma. Voorheen verzorgde de Filmliga zelf de ticketing en placering. Inmiddels heeft De Beun die taak overgenomen en richt de Filmliga zich volledig op de filmselectie. Omdat het huidige seizoen loopt tot en met juni, zullen oud-leden van de Filmliga een spe ciaal aanbod krijgen voor de maan den april, mei en juni. Daarna zullen weer abonnementen voor het ko mende volledige seizoen, van sep tember tot en met juni, beschikbaar zijn. Meer informatie is te vinden op www.debeun.nl Coen Stuit. Kom genieten van dit voorjaarsconcert op zondag 10 april om 15.00 uur in de Cultuurkoepel. Kaarten volwassenen 15 voor kinderen en studenten 7,50 via www.alkmaars-symfonieorkest.nl/ concertagenda gramma van Sport-Z, VakantieFUN. Voor volwassenen organiseert zij het programma Heiloo Ontmoet. Heiloo Ontmoet is een beweegini- tiatief waarbij ontmoeten centraal staat. Het project is gericht op inwo ners van Heiloo die een afstand tot de maatschappij ervaren. Onder deze doelgroep vallen bijvoorbeeld bij standsgerechtigden, vluchtelingen en andere uitkeringsgerechtigden, maar ook mensen die eenzaamheid ervaren, een GGZ-indicatie hebben of om andere redenen (net) geen aansluiting vinden bij het reguliere sportaanbod. Tijdens de lessen van Heiloo Ontmoet werken de deelne- De 10 basisscholen van Heiloo gaan de strijd met elkaar aan. In totaal hebben maar liefst 60 teams zich opgegeven om aan dit spektakel mee te doen. De wedstrijden wor den gespeeld op de velden van de Foresters. De speelschema’s voor de verschil lende dagen zijn terug te vinden op de Facebookpagina van het school- voetbal www.facebook.com/School- voetbalHeiloo en op de websites en social media van zowel HSV als de Foresters. HEILOO - Op vrijdag 1 april vindt om 15.30 uur de aftrap plaats van het schoolvoetbaltoernooi 2022. mers aan persoonlijke doelen. Ze kunnen hun fitheid vergroten en an deren ontmoeten. Op maandag staan diverse sport- en spelactiviteiten op het programma, de les op donderdag is gericht op voetbal. Bij de nieuwe wandelactiviteit neemt een maat schappelijk sportcoach de groep mee op pad door Heiloo. “Onze groep is heel divers samengesteld en deel nemers laten ook weten ieder zo hun eigen voorkeur te hebben qua invul ling van het sportaanbod. Omdat ook het wandelen vaak genoemd werd en AV Trias openstaat voor een samen werking starten we nu deze extra activiteit binnen het programma,” aldus Kim Groen, coördinator van het project namens Sport-Z. vogeltje kende ik echter niet en wilde ik wel graag weten. Hoe heette dit wat schuchtere vogeltje en waarom had ik het niet eerder gezien? Na enig speurwerk kwam ik Het toernooi voor de groepen 7 en 8 van de lagere school wordt gespeeld op twee dagen. De tweede dag vindt plaats op vrijdag 8 april, ook vanaf 15.30 uur. De finales worden op die dag gespeeld om 19.30 uur. Het toer nooi is onderverdeeld in jongens 8 tegen 8 en meisjes 8 tegen 8 op basis van de KNVB-regels die van toepas sing zijn. De groepen 5 en 6 spelen hun toer nooi op 6 april. Dit toernooi is on De prijzen worden uitgereikt door wethouder Rob Opdam. De win naars bij de groepen 7 en 8 doen mee aan de regiofinales bij VV Limmen op 20 april. Voor de winnaars bij de groepen 5 en 6 zullen de regiofina les plaatsvinden bij SV Spartanen in Wognum op 11 mei. Meedoen is gratis, aanmelden of meer informatie opvragen kan bij Kim Groen, via HeilooOntmoet@ sport-z.org of 06-14418495, of kijk voor meer informatie op www.sport-z.org/HeilooOntmoet erachter: dat vogeltje met het rode kapje was de zwartkop. Hè? Zwart kop? Ja, de zwartkop, maar dan ‘de vrouw van’. Haar man heeft namelijk een zwarte pet op en een lichtgrijs pak aan. Het is een bescheiden duo, dat zich vooral in struikgewas in tui nen en bosrijke gebieden ophoudt en zich weinig laat zien. Maar... ze zit ten niet stil, want het aantal zwart koppen in Nederland neemt steeds meer toe. Dit kan komen omdat er ook steeds meer braamstruiken zijn, die gedijen namelijk goed in stik stofrijke gebieden. En in deze steke lige bosschages mogen vogels graag hun nesten bouwen. Ze zijn er veilig voor predatoren. Meneer zwartkop heeft het daarom prima naar zijn zin en fluit een aan trekkelijk deuntje, dat wel wat weg heeft van de zang van een merel, maar dan versneld afgespeeld. Het klinkt ook een beetje als een piepend houten wieltje van een kruiwagentje van een tuinkabouter. En als je nou een keer met een kennis door de duinen of het bos wandelt, of wellicht in de tuin staat en dat ‘pie pende wagenwieltje’ hoort, dan kun je zeggen: ‘Hoor je dat? Dat is de man van. Roodkapje!’ derverdeeld in jongens 6 tegen 6 en meisjes 6 tegen 6. Om 14.00 uur wordt er afgetrapt en de finale staat om 17.30 uur op het programma. Schoolvoetbal 2022, een feest voor de kinderen dat je echt niet mag missen! Kom om jouw favoriete team of school aan te moedigen! Voorjaarsconcert Cultuurkoepel: Er was eens. een heel mooi vogeltje. Het zat in onze tuin, had een roomkleurige buik, bruine vleu geltjes en op het koppie zat een roodbruin kapje. De naam van dit Tuinvogelverhaal Sport-Z is al enige tijd in de ge meente Heiloo actief. Zo maakt de gemeente deel uit van het regionale samenwerkingsverband aange past sporten en het sportplatform UniekSporten.nl, dat wordt gecoör dineerd door Sport-Z. Vanuit deze rol is Sport-Z ook betrokken bij de projectgroep van het sportakkoord in deze gemeente. Kinderen met een GGZ-indicatie kunnen in de vakan tie meedoen met het vakantiepro- UITKIJKPOST 30 MAART 2022 10 O Roodkapje is de vrouw van de zwartkop! Foto: aangeleverd O Hannah Koob is soliste bij dit voorjaarsconcert van het Alkmaars Symfonie Orkest. Foto: aangeleverd Heiloo Ontmoet Groep 7 en 8 Groep 5 en 6 LIMMEN - Paulien van Tol is vrijwillig tuinvogelconsulente voor de Vogelbe scherming. In haar vrije tijd schrijft zij korte verhaaltjes over tuinvogels. Met haar achtergrond als illustratrice tekent zij daar ook een passende illustratie bij. Van tijd tot tijd leest u een van haar verhalen in de Uitkijkpost. U kunt Paulien ook volgen op haar Facebookpagina ‘Tuinvogelverhalen’. Sport-Z

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 10