J A-11. W' Groot Heiloo Dictee 2022 A-, B- en C-diploma's bij Zwembad Loos Een leven lang sporten Nieuwe situatie Kerkelaan: fietser kwetsbaar Burgemeester helpt bij huiswerk L 'L* 1 de Bibliotheek Heiloo de Bibliotheek i Hockey voor jong en oud Heiloo 1 UITKIJKPOST 30 MAART 2022 13 r O Hockey is voor jong en oud. Foto: aangeleverd 3 Burgemeester Ten Bruggencate werkt met Sarah. Foto: aangeleverd O De nieuwe situatie gezien vanaf het fietspad Zandersloot. Foto: Linda van Rozendaal O Deze kanjers hebben allemaal hun diploma verdiend! Foto: aangeleverd Jacinta Schipper De burgemeester was er op uitno diging van Khadija. Zij bezoekt de groep al enkele jaren en volgt met succes een opleiding in de zorg. Me vrouw Ten Bruggencate trof het: Khadija was op deze dag jarig en trakteerde op taart. Na deze aangename en smakelijke verrassing keek de burgemeester Namens de juffen van Zwembad Loos, van harte gefeliciteerd met jullie diploma! Deelname aan het dictee biedt een leuke en leerzame mogelijkheid om uw kennis van die altijd weer lastige spellingregels te toetsen aan de hui dige spellingnormen. De uitvoering van het dictee, dat is geschreven door Jeroen Aar- ten (Uitkijkpost Media bv) gebeurt HEILOO - Zaterdag 26 maart mochten leerlingen weer afzwemmen. Wat hebben de kinderen genoten. A, B en C! Schoolslag, rugslag en onderwa- terzwemmen. De onderdelen werden keurig uitgevoerd. Alle kinderen zijn dan ook met vlag en wimpel geslaagd! in een wedstrijdvorm: een klas leer lingen van het PCC in Heiloo bindt de strijd aan tegen een groep volwas senen. Het dictee wordt afgenomen in de Buk Buk, Pastoor van Muijen- weg 12 in Heiloo. Deelname is gra tis. Aanmelding via telefoon (072) 5331297 is noodzakelijk met het oog op de organisatie. Graag tot ziens! rond bij het werken. Ze zag onder andere jongeren lezen, bezig met wiskunde en werken aan woorden schat en biologie. Ze toonde veel aandacht voor het gebeuren en was zeer onder de indruk van de plezie rige sfeer en werkwijze in de groep. Hier en daar verleende de burge meester ook assistentie bij de uitleg en hulp. Diploma B: Sepp Sommeijer, Stijn Keegstra, Finn Bruin, Collin Otten, Roza Schortinghuis, Rosa Wijker, Siss Hopman, Saden Darbi, Lamek Teklom, Floor Louwe, Kees Duijn, Frederiek Both en Karlijn Gouda. Explore Hockey “We starten met Explore Hockey omdat dit een laagdrempelige en vooral leuke manier is om ken nis te maken met deze sport”, zegt Rosanne Westerman, lid van de commissie jongste jeugd. “De kin deren krijgen drie kennismaking- strainingen op vrijdag 8, 15 en 22 april en kunnen een hockeystick le nen. Zo kunnen de kinderen en hun ouders ontdekken of deze sport iets voor hen is. Want iedere ouder weet dat sporten bijdraagt aan de ont wikkeling van het kind, zeker een teamsport!” Regiohockey Ook voor senioren is er een nieuwe manier om het hockey op te pakken of te starten. “Veel mensen hebben vroeger gehockeyd of hebben kin- Het autoverkeer heeft voorrang, dus de fietser moet stoppen. Als je al een kans krijgt om over te steken, word je bijna aangereden voordat je aan de overkant bent. Vanuit het bos gezien is er voor het verkeer komend vanaf rechts een drempel. Doorgaand au toverkeer op de Kerkelaan hobbelt daar gewoon overheen. Als fietser verwacht je dit niet, waardoor ge- deren die hockeyen. Zij willen graag weer wedstrijden spelen, maar kun nen zich niet een heel seizoen iedere zondag binden. Voor hen organise ren wij op zondag 3 april onderlinge wedstrijden”, zegt Jisse Waasdorp, lid van de commissie hockeytechni- sche zaken. “Dit is voor (oud) hoc keyers en trimhockeyers afkomstig uit de regio. Deze editie vindt plaats op Hockeyvereniging de Terriërs in Heiloo en we hopen dit initiatief in de toekomst een aantal keer per jaar op diverse locaties te kunnen organiseren. Nog voor corona in seizoen 2020 heeft er al een succes volle editie plaatsgevonden bij MHC Castricum”, zegt Jisse. vaarlijke situaties kunnen ontstaan. Op dit moment wordt aan de be strating nog gewerkt. Hopelijk ver andert er nog iets voor het geheel wordt opgeleverd en hoeft er niet eerst iets afschuwelijks te gebeuren voor men inziet dat dit voor fietsers een onveilige situatie is. Deze keer staat het voorlees- feestje in het teken van Pa sen, na het voorlezen maken we een mooi paasknutselwerk. Vrije inloop. Westerweg 250 tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl Naar aanleiding van de Boeken week 2022 organiseert Biblio theek Heiloo een avond met Aleid Truijens. Ze zal vertellen over de biografie ‘Leven in de verbeel ding, Hella S. Haasse 1918-2011’. Met veel unieke en nooit eerder gepubliceerde foto’s. Opgave vooraf. Voorleesfeestje Woensdag 6 april, 14.30 uur Och de Woudkoning - door verhalenverteller Irina Hoffer Maandag 11 april, 19.15 - 20.45 uur Irina Hoffer is verhalenverteller, storytellingcoach en trainer. Na het verhaal is er tijd om vragen te stellen over gebaren bij ver halen. Ook vertelt Irina over de workshops die zij in het najaar verzorgt in de Bibliotheek Heiloo om gebaren te gebruiken bij een prentenboek. Inclusief vertel- tips. Opgave vooraf. Literaire ontmoeting met Aleid Truijens: Wie was Hella Haasse? Donderdag 7 april, 20.00 uur Kom samen met je peuter of kleuter naar de bibliotheek voor een heuse mediaproeverij. Gooi de dobbelsteen bij het verha- lenkleed en maak kennis met de verschillende mogelijkheden rond lezen, luisteren, kijken, spelen en doen. Vrije inloop. Maakplaats op zaterdag In de Maakplaats van de biblio theek is elke zaterdag iets te doen! Leer programmeren bij de CoderDojo, maak gebruik van de Lasersnijder en de 3D-prin ter en andere apparaten, zet een parcours uit voor de robotjes of speel een spel uit de Speelotheek. Kijk op www.bibliotheekheiloo. nl voor alle informatie en opgave. Bibliotheek Heiloo helpt bij digitale belastingaangifte Elke donderdag t/m 28 april, 14.00 tot 16.00 uur (op afspraak). Ingezonden: Diploma A: Stella Marie Baan, Joey Reimert, Jennifer Reimert, Flo ris Bos Eijsen, Lojayn Darbi, Guus Bijvoet, Huub Molenaar, Esme Heinz, Tim Smit, Youri Boots- ma, Maas van der Meer, Floortje Kat, Anais Heinz en Esmee van der Meij. HEILOO - Vorige week woensdag bezocht burgemeester Mascha ten Brug gencate de huiswerkgroep van Heiloo voor Elkaar in de bibliotheek. Vrijwil ligers van deze stichting ondersteunen jongeren met een vluchtelingach- tergrond van dinsdag tot en met vrijdag na schooltijd bij hun huiswerk. Ze viel daar met haar neus in de boter. HEILOO - Op woensdagmiddag 13 april van 13.30 - 16.00 uur stoeit jong en oud met de moderne spelling van de Nederlandse taal. HEILOO - Bij hockeyclub de Terriërs starten deze maand twee nieuwe ini tiatieven: ‘Explore Hockey’ voor de jongens en meiden van 7 tot en met 12 jaar. En ‘Regiohockey’ voor sporters van 18 jaar en ouder die vroeger hebben gehockeyd en dit weer willen oppakken, of voor beginners en trimhockeyers die de sport verder willen ontdekken. HEILOO - De situatie op de Kerkelaan is gewijzigd. Ter hoogte van de Wil- librordusweg is het zebrapad verwijderd. Dit maakt fietsers die vanaf de Zandersloot komen erg kwetsbaar. Diploma C: Joy Grace Sala Verkaaik, Lotte Castricum, Liese Castricum, July Koster, Dylen Bril, Jöel Schouf- foer, Olivia van der Leer, Sophia van der Eerden en Ella van der Eerden. Meer informatie over Regiohockey en Explore Hockey staat op de website: www.hvdeterriers.nl Media Ukkie Dagen: Mediaproeverij Woensdag 30 maart: aansluitend aan het voorlezen (14.30 uur) tot 16.00 uur, donderdag 31 maart: 10.00 tot 11.00 uur, vrijdag 1 april: aansluitend aan het peutervoorle- zen (10.30) tot 12.00 uur Kunt u wel wat hulp gebruiken bij de belastingaangifte via de computer, een expert die met u meekijkt? Of heeft u een vraag over toeslagen? Dan kunt u terecht in de bibliotheek. sML- /F 1 ij

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 13