Verrassende expositie bij De Kapberg Miss Central Aan tafel met... verhalen voor en door inwoners van Egmond Reünie Disco Limmen, 40 jaar na dato Boksschool De Groot bokst ‘in de Schilderswijk' Marjoke Staal volgde van 1970-1981 de opleidingen Nd, MO B tekenen en de Rijksacademie afd. Monumentaal te Amsterdam. Veel van haar werk wordt bepaald door het gebruik van het materiaal, de motieven zijn daar aan verbonden en kunnen figuratief zijn of abstractere vormen aanne men. De werking van licht speelt al tijd een grote rol. De laatste tijd ont staan er eenduidige monumentale vormen naar aanleiding van gevon den wier op het strand van Wijk aan Zee, waar ze vijf jaar geleden is gaan wonen en werken. Het zijn silhouet ten, schaduwbeelden die door het drogen van de aquarelverf soms zeer naturalistisch aandoen. “Het is niet mijn bedoeling botanisch correct te werken, het gaat mij om de vorm, de R. Abbo van Boksclub De Groot de buteerde in het lichtweltergewicht. In de eerste ronde ging hij vliegend van start, hij counterde goed op de tegenstander. In de tweede ron de liet de tegenstander allure zien, maar hier reageerde Abbo niet op en behield zijn focus. In deze ronde kwam de tegenstander iets terug, ze waren aan elkaar gewaagd. In de derde ronde sloeg de vermoeid heid bij beide boksers toe, de boks- stijl van beide heren werd minder Aan tafel metwordt maandelijks georganiseerd op 3 locaties in de Egmonden. Merith is jarenlang werkzaam ge weest in het onderwijs in het vak Levensbeschouwing en ze had een HEILOO - Vorige week zondag 20 maart was Boksclub De Groot in sa menwerking met Boksclub De Ring actief op het evenement ‘Boksen in de Schilderswijk’. Vanaf het begin van haar kunste naarschap is Marga de Graaf altijd op zoek naar de mogelijkheden die verf of ander materiaal haar biedt om toe te werken naar een abstracte compo sitie waarin de verdieping van kleur en vormentaal een grote rol spelen. Zo kunnen spontane invallen haar op een spoor brengen van nieuwe perspectieven. Tijdens het schilde ren kan een ongestructureerde chaos ontstaan die zij niet schuwt maar die haar juist tot nieuwe tweedimensio nale ruimten leiden. De schilderijen zijn abstract en gelaagd opgebouwd, compact. Uitslag: 2-1 in het voor deel van de tegenstander. Abbo heeft een sterke start gemaakt in de competitie, hij bleef gefocust en liet zich niet leiden door de tegenstander. Boksclub De Groot is trots op de prestatie van Abbo en het wed- strijdteam. “U gaat in de toekomst meer horen en zien van onze (wed strijd) boksers, wijzijn immers vanaf 1964 ‘niet weg te slaan’”, aldus de boksclub. eigen praktijk in Heiloo, Kinder- spiegel. Inmiddels woont ze alweer zes jaar in Egmond-Binnen. Ze geeft mindfulness in de psychiatrie aan zorgmedewerkers, geeft workshops en/of lichtberichten over rouw en verdriet en geeft workshops ge naamd ‘Intuïtie, jezelf helen’. Haar gevoel is haar talent, ze voelt zich al van jongs af aan verbonden met de lichtgidsen om haar heen. Haar missie is de wereld een beetje mooi- compositie en de verf. Ik werk graag met textiel en vind het spannend om te zien wat dat doet in combinatie met verf.” Wie meer wil zien van de galerie: www.galeriedekapberg.nl zo kan de verfhuid schraal of juist vol zijn. Onderliggende lagen kun nen zichtbaar blijven of juist niet. De zoektocht in de tonaliteit van de kleuren leveren soms een serie wer ken op zoals haar meest recente werk waarin meer grafische elementen zichtbaar zijn. Een vaste stijl han teert ze nauwelijks omdat het haar belemmert open en vrij te zijn voor het scheppende moment. André Vranken is beeldhouwer en werkt in De Woude. Hij startte zijn carrière als schilder en studeerde in 1985 af aan de Stadsacademie in Maastricht, waar hij zich specia liseerde op het gebied van monu mentale vormgeving en schilderen. De daaropvolgende jaren werkte hij in een bronsgieterij waar hij vaak in aanraking kwam met het werk van beeldhouwers als David Vandekop en Henk Visch. In het creatieve proces experimenteert Vranken graag met vorm, maar hij beperkt zich bij het maken van beelden in het gebruik van expressieve effecten. Hij weet namelijk door middel van deforma ties en weloverwogen verdraaiingen, inkepingen en splijtingen universe le begrippen zoals kracht en gratie te onthullen in het beeld. Vranken heeft een voorliefde voor verticale, sierlijke figuren. Jos Apeldoorn maakt schilderijen en houtkunst. Jos is opgegroeid bij de timmerwerkplaats van zijn vader in Egmond-Binnen. Zijn eerste beel den staan op de Adelbertusakker en vertellen over de historie van deze plek. Een veelzijdig man. Kom vooral langs en ga in gesprek met Jos over zijn werk én wat hem inspireert. er maken, begripvoller en menselij ker. Ben jij benieuwd naar Merith? Kom dan naar deze aan tafel meten maak kennis. Deze reünie zal plaatsvinden op 18 juni 2022 in de Heeren van Limmen (voorheen het parochiehuis). De re unie is uitsluitend toegankelijk voor wie destijds Disco Limmen bezocht. De entreekaarten zijn strikt persoon lijk met naam en kaartnummer. Er zijn maximaal 400 kaarten beschik baar. Op=op, dus zorg dat je erbij bent! Midden op de Laat is sinds mei vo rig jaar Miss Central geopend. Een lunchroom met een stijl die past bij de jaren 20 van een eeuw te rug. Een tijd waarin niets te gek was met veel kleur, dynamiek en klasse. De vergelijking is treffend, want bij binnenkomst kijk je je ogen uit. Om over de originaliteit van de keuken nog maar niet te spreken. Eigenaar van Miss Central is Maris- ka Mol, die tegelijk ook het gezicht van de zaak vormt. Miss Central richt zich op de gezonde levens stijl met veel vega(n) gerechten. Maar ook voor een prachtige high Annelies Tough is levensloopbege- leider geweest en zal daarover ver tellen. Iedereen heeft een levensloop, en binnen de levensloop is vaak te vinden waar het werkelijk over gaat. Annelies laat je zien hoe je met een voudige onderzoekjes in je eigen le vensloop kunt komen tot meer zelf kennis. LIMMEN - Op 1 april a.s. is het 40 jaar geleden dat Disco Limmen zijn deuren opende. Na een succesvolle reünie in 2007 wordt dit jaar opnieuw een reünie georganiseerd. tea in stijl kun je er terecht. Naast de gezellige en lekkere invulling van de dag organiseren ze ook re gelmatig leuke evenementen zoals Comedy Diner, Crazy Bingo en Fa bulous girls night. Kijk op de soci als of misscentral.nl voor verdere informatie. Miss Central is dinsdag tot en met zaterdag geopend van 09.30 tot 18.00 uur en op zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Als je zelf eens een ‘Aan tafel met...’ wilt verzorgen kun je je aanmelden bij Amanda Wolters, a.wolters@bknw.nl ‘Disco Limmen Reünie 40 Jaar’. Prijs voor de kaarten 10 borrelaars hapjes of 25 met eten (koud buffet/ salade/saté etc.) De organisatie hoopt jullie allemaal weer te zien op 18 juni! De tentoonstelling is te zien van 1 april tot en met 8 mei op vrijdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is Slot- weg 17 in Egmond aan den Hoef. Hospice gevestigd is. Hospice Eg- mond is een kleinschalig, huiselijk en warm ‘bijna-thuis-huis’ voor mensen in hun laatste levensfase. Er is een uniek concept waarbij pro fessionals en vrijwilligers samen werken. Een medewerker vertelt hierover. Je bent van harte welkom en de toegang is gratis. Je kunt je aan melden via www.bknw.nl/agen- da Schuif vooral aan, de koffie staat klaar! EGMOND AAN DEN HOEF - Galerie De Kapberg laat vanaf 1 april weer mooi werk zien. En Egmond aan den Hoef is in de lente ook zeker een bezoek waard. De kunst in de galerie is afwisselend. EGMONDEN - Aan tafel met...is een kleinschalige activiteit van de biblio theek en geeft mensen in de drie dorpskernen de gelegenheid om hun ver haal of kennis te delen met anderen. Dit kan een interessant beroep zijn, een leuke hobby, een onderwerp dat je na aan het hart ligt of iets interessants dat je hebt (mee)gemaakt. De tafels in De Schulp, PostaanZee en Huys Egmont bieden zo een podium voor verrassende presentaties en boeiende verhalen. ALKMAAR - Wie helemaal terug wil naar de ‘roaring twenties’ kan het tegenwoordig dicht bij huis vinden. Entreekaarten zijn te bestellen via Whatsapp bij Carlo Swart 06 51165478 of via de Facebookpagina Sinds kort staat er een nieuw ge bouw in Egmond aan Zee waar het Niks missen? Miss Central is heel actief op social media: misscentralalkmaar. UITKIJKPOST 30 MAART 2022 15 Foto: aangeleverd 3 De kunst in de galerie is afwisselend. Foto: aangeleverd O Bij Miss Central kijk je je ogen uit. Foto: Shauni Hartland Fotografie Boksclub De Groot is trots op de pres tatie van Abbo en het wedstrijdteam. Foto: aangeleverd Website: misscentral.nl Telefoon-nummer: 072-7858429 Dorpshuis De Schulp (Visweg 45 Egmond-Binnen) Aan tafel met... een bewustzijnscoach (7 april van 10.30 tot 12.00 uur) Huys Egmont (Slotweg 46 in Egmond aan den Hoef) Aan tafel met... een levensloopbegelei- der (21 april 10.30 tot 12.00) Aan tafel met... een medewerker van het Hospice (28 april) PostaanZee (Voorstraat 82A in Egmond aan Zee) Aan tafel met... kunstenaar Jos Apeldoorn (14 april 13.30 tot 15.00 uur)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 15