Nikki bedenkt fietsactie voor Oekraïne Informatieavond vluchtelingen Oekraïne groot succes Presentatie nieuw boek Historische Vereniging Adverteer Het Beestenboetje dagelijks geopend op onze contact pagina en verschijn 2 keer per maand in de krant Raadszaal puilt uit: burgemeester geraakt door saamhorigheid Vervolg van de voorpagina: U TTJ UITKIJKPOST 30 MAART 2022 3 w Een overweldigende opkomst in de raadszaal. Foto: aangeleverd O Kom jij ook snel een kijkje nemen bij de dieren? Foto: Linda van Rozendaal 3 Nikki Meijles verdient al fietsend geld voor Oekraïne. Foto: aangeleverd Groeten, Nikki Meijles https://historischmuseumheiloo.nl O Samensteller Dick Slagter toont trots zijn nieuwe boek ‘Heiloo in beeld' bij de ingang van het Historisch Museum. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes voor meer info: verkoop@uitkijkpost.nl De informatieavond, die op touw werd gezet omdat er zoveel hulp werd aangeboden aan de vluchtelin gen die Heiloo sinds kort huisvest, werd twee dagen ervoor bekend HEILOO - “Hoe kan ik als scholier de mensen in Oekraïne een beetje helpen?” Dat was de vraag die Nikki Meijles, scholier van klas 2 PCC Lyceum, zichzelf stelde. In haar slotwoord zei burgemees ter Ten Bruggencate dat het boek een uitnodiging is om meer te gaan wandelen en fietsen. Ze heeft gelijk. Ga, met het boek in de hand, eens op een kunstzinnige ontdekkingstocht door Heiloo! Uiteraard ontving de burgemeester het eerste exemplaar. De presenta tie van het boek was tevens de start van de gelijknamige tentoonstelling gemaakt via de Facebookpagina van gemeente Heiloo en via de Uit kijkpost. Met maar liefst honderd belangstellenden waar er slechts veertig werden verwacht puilde de Het boek is in het museum verkrijg baar, maar ook bij Bruna en Primera voor 17,50. in het Historisch Museum, gevestigd op Landgoed Willibrordus. Openingstijden dinsdag van 19.00 - 21.00 uur, zaterdag en zondag van 14.00 - 17.00 uur. “Al denkend over Oekraïne en school kwam ik op het volgende idee om geld in te zamelen. De meeste kin deren fietsen net als ik elke dag zo’n 10 kilometer naar school. Als ik nu de ouders voorstel om iets te geven voor elke kilometer die wij fietsen, en ik vraag aan de grootste fietsen- zaak van de omtrek, Kroone-Lief- ting in Limmen, om sponsor te zijn, dan kunnen we met zijn allen vast wel wat geld ophalen. raadszaal uit. Er waren niet genoeg zitplaatsen dus sommige mensen moesten de bijeenkomst staand vol gen of zelfs vanuit de hal. “Ik ben erg geraakt dat er zoveel mensen op zo’n korte termijn op deze infor matieavond zijn afgekomen. Het is een fijn gevoel dat er zoveel mensen Vele handen maken licht werk Vanuit allerlei organisaties werden er diensten aangeboden: er waren vertegenwoordigers aanwezig van onder andere sportclubs, de basis scholen, de bibliotheek, de onder nemersvereniging en de muziek- en dansschool. “Bedenk maar eens dat Nederland vier weken geleden zijn deuren opende voor 50.000 Oekra- iense vluchtelingen maar dat er nog niets was geregeld. Gaandeweg raakt alles georganiseerd en kan iedereen vanuit zijn eigen rol iets doen. Vele handen maken licht werk”, aldus Harald Dijkstra van het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood, waar ondertussen 28 vluchtelingen een dak boven hun hoofd hebben gekre gen. De gemeente blijft ondertussen zoeken naar andere geschikte op- vanglocaties voor vluchtelingen. Op zondagmiddag is Het Beesten- boetje ook open van 13.00 tot 16.00 uur, met ingang van zondag 3 april. Vanwege extra hygiënemaatregelen wordt bezoekers gevraagd de schoe nen te ontsmetten in het voetenbad bij de poort. De diensten die worden aangebo den lopen uiteen: de muziek- en dansschool stelt bijvoorbeeld mu ziekinstrumenten beschikbaar, de bibliotheek biedt taallessen aan en stelt laptops beschikbaar waar de Oekraïners gebruik van mogen ma- mee bezig zijn”, aldus burgemeester Mascha ten Bruggencate die ieder een welkom heette. Hulp nodig! Wie heeft er zin en tijd om 1 x in de 6 weken op zondagmiddag te helpen op de kinderboerderij? Het gaat om openen/sluiten en toezicht houden. Meld je aan bij info@natuurinstituut.nl Banenmarkt en inloopspreekuur Harald rijdt ondertussen af en aan met groepjes vluchtelingen naar het gemeentehuis om daar ingeschre ven te worden in de Basisregistratie zodat zij een BSN-nummer kun nen krijgen. Zo kunnen zij straks aan het werk want de vluchtelingen willen een autonome bijdrage le veren aan de maatschappij, zoals zij dat ook in hun thuisland deden. Ondernemend Heiloo en de Rotary hebben hun achterban gemobili seerd en organiseren binnenkort een banenmarkt. ken. De Rotary heeft een geldbedrag ter beschikking gesteld en Vluchte lingenwerk N-H heeft een centraal spreekuur in het leven geroepen op de Edisonweg 10 in Alkmaar. Daarnaast vindt er iedere maan dag van 9.30 uur tot 10.30 uur een inloopspreekuur plaats in het Hei ligdom waar zowel vluchtelingen als mensen die willen helpen, maar ook mensen die reeds vluchtelingen opvangen, zonder afspraak terecht kunnen. Op de website van gemeen te Heiloo (www.heiloo.nl/oekraine) is informatie te vinden, niet alleen in het Nederlands maar ook in het Oekraïens. Fietsen geeft een vrij gevoel. La ten we er met zijn allen voor zor gen dat we in een vrij land blijven wonen!” HEILOO- Donderdag 24 maart werd er in allerijl een informatieavond ge organiseerd voor vluchtelingen uit Oekraïne en Heilooërs die willen helpen. HEILOO - Het Beestenboetje is vanaf vrijdag 1 april weer iedere dag open. Bezoekers zijn dagelijks van harte welkom vanaf 8.30 tot ongeveer 11.00 uur. Zo gezegd, zo gedaan. Na het uitwerken van het plan (zo’n 80 kinderen uit de klassen 2 van het PCC Lyceum doen mee) gaan we in de week van maandag 28 maart- vrijdag 1 april fietsen voor Oekra- ine, en hopen daarmee flink wat geld op te halen voor de mensen in Oekraïne.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3