Letterdromer Openbaar toilet in Heilooërbos? Reunion start repetities! column Robin Raven Cultuurkoepel Heiloo: Anneke Giersbergen brengt ode aan Kate Bush Opbrengst vierde bundel Aad Tijssens voor Oekraïne Oorzaak is een stijging van ammo- Tijdens de laatste storm in februari is gebleken dat er meer bomen zijn omgewaaid dan normaal. Er is een onderzoek ingesteld naar de rede nen en het resultaat van dit onder zoek wijst uit dat de bodem 10% meer verontreinigd is sinds het laat ste bodemonderzoek in 2020. HEILOO - In haar vierde theatertournee brengt Anneke Giersbergen een prachtige ode aan Kate Bush. Uit respect voor de authenticiteit van Bush heeft Anneke een eigen creatieve en persoonlijke draai aan de songs gege ven, maar voor iedere Kate Bush-fan is dit een unieke gelegenheid om haar oeuvre live te horen. Anneke van Giersbergen heeft een van de meest veelzijdige stemmen niak in de bodem, wat vooral komt door meer wildplassers in de afge lopen 1,5 jaar. Dit komt weer door de coronacrisis omdat meer mensen thuis zijn gaan werken en dus ook meer overdag zijn gaan wandelen. Uit gesprekken en waarnemingen is gebleken dat meer mensen tijdens deze wandelingen hun behoefte in het bos gedaan hebben, mede door dat horecagelegenheden gesloten waren en het dus niet mogelijk was om naar het toilet te gaan. De oplossing is gelukkig vrij een voudig. Er wordt op korte termijn een openbaar toilet in het Heilooër- bos geplaatst, midden op het veldje zodat men daar zijn behoefte kan doen. Op die manier hoopt men dat er minder wildgeplast zal worden en meer bomen behouden kunnen worden. Na de zomer wordt gekeken of het plaatsen van het openbare toilet een positieve uitwerking heeft en daad werkelijk voor een vermindering van de ontlasting in het bos zorgt. Mocht dit niet zo zijn, dan zal overwogen worden om camera’s in het bos te plaatsen. van The Gathering, maar inmiddels heeft ze al vele jaren een succesvol le solocarrière. Dat ze een muzikale kameleon is, blijkt uit de samen werkingen met artiesten als Devin Townsend, Anathema, de IJslandse folkgroep Arstiöir en Blpf. 2019 stond in het teken van Annekes 25-jarig artiestenjubileum en werd ze bovendien onderscheiden met de Buma ROCKS! Export Award als erkenning en waardering voor haar succes in het buitenland. Begin 2021 verscheen haar openhartige solo album The Darkest Skies Are The Brightest. Bezoek deze prachtige ode aan Kate Bush op zaterdag 9 april a.s. om 20.15 uur in de Koepel. Kaarten a 21,50 zijn online te koop via www.cultuurkoepelheiloo.nl en bij het VVV-kantoor op Landgoed Wil- librordus Heiloo. De combinatie van zang, beeld en regie kenmerkt het bijzondere for mat van Reunion. Een 8-mans bandformatie, licht- en geluidon- dersteuning en een mooie dresscode met bijpassende accessoires (Kitty HEILOO - Aad Tijssens schrijft al sinds zijn 14e jaar gedichten en verhaal tjes. Inmiddels telt de Heilooër 72 lentes en heeft hij in eigen beheer vier bundels gepubliceerd, waarvan de laatste onlangs in de remonstrantse kerk in Alkmaar is gepresenteerd. De opbrengst van de bundel schenkt Aad aan Oekraïne. ‘Armeluisbiefstuk’ gaat over allerlei verschillende situaties, observaties en mensen. De titel komt voort uit de naam van het laatste gedicht uit de bundel ‘biefstukzwam’. Aad heeft een paar schrijfcursussen gedaan bij de ook uit Heiloo afkom stige Margreet Schouwenaar. “Van Margreet hoorde ik dat dit vroeger armeluisbiefstuk werd genoemd. Dat vond ik een mooie titel voor mijn bundel,” vertelt Aad. De voorplaat is getekend door de kleindochter van Aad, Lana Krop. Aad: “Het bijzonde re daarvan is dat zij de tekst letterlijk geïnterpreteerd heeft en er een arme luis van heeft gemaakt, die een bief stuk eet. Haar generatie heeft geen idee van het begrip armeluisbief- stuk.” In de bundel heeft Aad ook nog een los gedicht gedaan: Kijiv. Dit heeft te maken met de oorlog in Oekraïne. “Toen de bundel af was, bedacht ik dat het een mooi gebaar zou zijn om de opbrengst te schenken aan Oekra- ine. Inmiddels heb ik 60 bundels ver kocht en staat de teller op 1106 voor het goede doel.” Een bundel kost 17,50 en de op brengst komt ten goede aan Oekra- ine. Deze week komen er bundels te liggen bij de Bruna in Heiloo en bij boekhandel Van der Meulen in Alk- Reunion is een projectkoor dat eens in de zoveel tijd een paas- of kerst concert verzorgt. Onder leiding van dirigent Nico Bakker wordt een uit gebalanceerd programma ingestu deerd, waarbij de nummers worden ondersteund door prachtige beelden (Margreth Meyer) en ondersteunen de regie (Frans Kilian). Wil je meer informatie over het X-mas Dreams project, of wil je meedoen, stuur dan een e-mail naar reunionsecretariaat@yahoo.com en kom voor een kennismaking naar de repetitie op vrijdag 8 april om 19.30 uur in de koffiekamer van de Ter Coulsterkerk. Koopman) completeren het plaatje. Uiteraard is er aandacht voor saam horigheid en gezelligheid met een hapje en drankje (Elly Bakker). Het is dan ook een unieke ervaring om dit project als zanger of zangeres mee te maken. maar. U kunt ook direct bij Aad Tijs- sens een bundel bestellen door een mail te sturen naar a79t@icloud.com of te bellen naar 06-24634764. Dan ontvangt u een gesigneerde bundel die Aad persoonlijk komt bezorgen. van Nederland: krachtig én kwets baar. Ze werd bekend als frontvrouw HEILOO - Er zijn plannen voor het plaatsen van een openbaar toilet in het Heilooërbos. Reden hiervoor is dat uit onderzoek naar voren is gekomen dat steeds meer mensen hun behoefte in het bos doen. HEILOO - Na twee jaar geduldig wachten is het eindelijk zover, Reuni on start op 8 april de repetities voor het project X-mas Dreams op 16 en 17 december in de Ter Coulsterkerk in Heiloo. En het zijn niet alleen mensen, maar ook de toename van de zogenaam de ‘coronapuppyhondjes’ zorgt voor een enorme toename van ex tra ontlasting in het Heilooërbos. Al deze extra ontlasting zorgt dus voor een verontreinigde bodem, met name bij de wortels van de bomen, aangezien men ‘tegen een boom pje plast’. Tijdens de laatste storm zijn dan ook meer van die bomen omgewaaid. UITKIJKPOST 30 MAART 2022 5 O Een impressie van het openbare toilet in het bos. Foto: aangeleverd 5 Anneke Giersbergen heeft een veelzijdige stem. Foto: Mark Uyl Verontreinigde bodem Ingrid Dorrestein is een letterdromer (lettervreter vind ik een lelijk woord) en in dezelfde adem een vrolijke geest, een optimist met een eeuwige glimlach. Ik snap dat want samen met man Hans en zoon Jasper bestiert ze de Primera ('Ik ken een heel leuk tent je, zong Doe Maar al). Voor een letter dromer moeten verloren dagen in dat Je kunt mij niet blijer maken dan met een mooie pen, notitieboek met góed papier én een boek, want een dag zonder boek is een verloren dag. Genderneutraal Camera's Buma ROCKS! Export Award Kaartverkoop Ingrid is geboren op de Vierakkers. Op die plek liggen voor haar onbegrens de herinneringen. Bijvoorbeeld de spannende weg naar de kleuterschool en later de Mariaschool op de Pastoor van Muijenweg (voor nieuwelingen zoals ik: allemaal gesloopt voor de wijk rond het Trefpunt). Ingrid verduidelijkt het voorafgaande, alsof we in een streekroman zijn beland: "Binnendoor leuke tentje met zijn boeken, blaadjes en aanverwante snuisterijen op één hand te tellen zijn. via steegjes, door de bosjes, of tussen de spijlen van het hek door, naast het Bruno-gebouw, achter de kerk. En na schooltijd weggedoken in een boek van Enid Blyton (De Vijf!) of eeuwig buitenspelen met mijn broers en de kinderen uit de buurt." Hoe ziet Ingrid de toekomst van Hei loo? "Het dorp is nog steeds mooi," zegt ze, "maar natüürlijk is het veran derd. Stel je toch eens voor dat je, net als in de jaren zestig, vanaf de Vierak kers nog steeds zó naar Egmond-Bin- O Aad Tijssens met zijn laatste bundel. Foto: aangeleverd nen kon kijken. Niets blijft zoals het is, dat zou niet goed zijn. Iedereen wil een eigen plek om te wonen. Laten we aan de jongeren denken zodat we een levendig en ondernemend Heiloo houden met positieve inwoners die aandacht hebben voor elkaar" Niets blijft zoals het is. Lang geleden zei de pre-socratische filosoof Heracli tus dat ook al: panta rhei, alles stroomt. En niet in somberheid terugkijken, zou Ingrid daaraan toevoegen. Letterdro- mers kijken namelijk altijd vooruit.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5