Literaire ontmoeting met Aleid Truijens The Crucifixion in de Witte Kerk De Witte Kerk got Talent! Concert 3Violas Caecilia ruimde op... ‘Heiloo in beeld' met boek en Beets uitkijkpost.nl volg ons op Facebook Leven de HELLAS. HAASSE igis ipn C. Schoutsen Het betreft een compositie over het lijden en sterven van Jezus Chris tus. Met name in Engeland en de Verenigde Staten is het werk enorm populair. Ook in Nederland zijn er diverse koren die het oratorium in de lijdenstijd uitvoeren. In het boek staan de verhalen uit- gebreider, bijvoorbeeld het ver haal over de stenen bank die ooit in het Gemeentebos stond, aan de Ter Coulsterlaan ter hoogte van het hertenkamp. Het werd het bur- gemeesterbankje of Vennikbank- je genoemd. De heer J. Vennik was van 1945 tot 1947 waarnemend burgemeester. Wie heeft daar vroe ger geen romantische afspraakjes gehad? Het gebonden, rijk geïllustreerde boek ziet er fraai uit en is heel goed The Crucifixion is geschreven voor koor, solopartijen voor tenor en bas en orgelbegeleiding. In de versie die als naslagwerk te gebruiken. In uw verzameling over boeken over Hei- loo mag het zeker niet ontbreken. Het boek is te koop in het muse um van de Historische Vereniging, in het centrum bij Bruna en in Het Hoekstuk bij Primera. De foto’s van de tentoonstelling zijn na afloop van de tentoonstelling ook te koop, reserveren kan nu al. Nicolaas Beets, wie was hij ook al weer? En wat heeft Beets met Hei- loo? Veel mensen kennen hem van in de Witte Kerk plaatsvindt wordt voor de begeleiding gebruikge maakt van een door de dirigent zelf gearrangeerde partij voor strijk kwartet. Anders dan de andere werken over het lijden en sterven van Chris tus, zoals de Mattheüs- en Johan- nes-Passion van J.S. Bach, is The Crucifixion een meer homofone zijn bekendste werk, de Camera Ob scura. Maar waarom had Heiloo een Nicolaas Beetsschool en waarom heeft Heiloo de Nicolaas Beetsweg? Wim Buwalda en Bep van Vliet wil len op 9 april, het begin van de uitgestelde Boekenweek, in hun presentatie aan de hand van teksten en lichtbeelden het leven van Beets vertellen. Natuurlijk komt daarin ook de band met de Oude Pastorij en Nijenburg aan bod. De presenta tie in de filmzaal van het Historisch Museum begint om 14.30 uur. Re serveren kan via 06-20546574. De toegang is gratis. Rondleidingen op Nijenburg op 3 april om 11.00 en 13.30 uur, aanmel den via 06-51718363. Op donderdag 28 april is de extra middagvoorstelling van het toneel stuk ‘In het verborgene, een daad van verzet’. Reserveren kan via gieltjes@kpnmail.nl compositie. In tegenstelling tot de passionen van Bach die uit de barok afkomstig zijn, stamt The Cruci fixion (1877) uit de tijd van de ro mantiek. Het is zeer toegankelijke muziek. Net als in de Mattheüs-Pas - sion zijn er verschillende koordelen, aria’s en recitatieven en natuurlijk niet te vergeten de prachtige kora len. De duur is aanmerkelijk korter, ongeveer een uur. Graag verwelkomen wij u bij deze gratis toegankelijke uitvoering. We zien hoe het meisje dat werd geboren in voormalig Nederlands-Indië en op haar twintigste naar Nederland verhuisde, zich ontwikkelde tot de grootste schrijfster uit ons taalgebied. In de loop van haar leven groeide zij in haar publieke rol van wijze, vriendelijke en evenwichtige beschouwer. Truijens onderzocht wie er achter het wel bekende beeld school dat van haar bestond. Wie was de beroemde schrijfster als dochter, echtgenote en moeder? Truijens werkte bijna acht jaar lang aan haar monumentale biografie over Hella Haasse, waarvoor ze de medewerking van de erfge namen en toegang tot het gehele literaire en persoonlijke archief kreeg. De brieven, egodocumenten en gesprekken die zij voer de met mensen die Hella Haasse persoon lijk kenden, leverden opmerkelijke nieuwe Sinds de oprichting in 2015 krijgt 3Violas in toenemende mate aan dacht uit het Nederlandse culturele veld. Zo waren zij o.a. vaste gast bij het Amsterdamse Grachtenfestival, De Uitmarkt en het Koninklijk Con certgebouw. Ook is 3Violas ‘Artist in Residence’ van VondelCS in Am sterdam, waar het Media en Cultuur Er werd het nodige verzameld om naar De Oude Werf te brengen. Er was veel papierwerk bij zoals oude muziekstukken, nog van voor 1959. Maar ook veel spullen die niet meer werden gebruikt. De eerste zending werd door het personeel van de Werf goedgekeurd, maar bij de twee de zending ging het mis. Men mag maar 1x per dag komen werd gezegd. Nou is dat wel te billijken, maar samen opruimen doe je graag op één dag. Toen werd gezegd dat het 3Violas is een onconventioneel, dy namisch ensemble uit Amsterdam. Door zowel klassiek, pop, mini mal music, film en elektronische muziek minutieus onder de loep te nemen, te deconstrueren en te her schrijven ontstaan er geheel eigen arrangementen. informatie op. Aleid Truijens is journalist en columnist bij de Volkskrant en schrijver van o.a. de biografie ‘Geluk kun je alleen schil deren’ over schrijver F.B. Hotz, en de bio grafie ‘Leven in de verbeelding’ over Hella S. Haasse. spullen waren van onze vereni ging en dat we het toch graag kwijt wilden, werd medegedeeld dat verenigingen daar helemaal geen spullen mochten brengen, omdat verenigingen geen afvalstoffenhef fing betalen. Dus moest de bren ger onverrichter zake naar huis, en mag hij het mogelijk komende week aanbieden onder zijn eigen naam. Belachelijk! 3Violas bestaat uit de altviolisten Hessel Moeselaar, Floris Faber en Geerten Feller. Donderdag 7 april 2022, 19.30 uur Prijs: 12,50 inclusief drankje (kaarten te koop aan de zaal) Vooraf reserveren kan via reserveren@wittekerk-heiloo.nl Donderdag 7 april, 20.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Kaarten zijn verkrijgbaar via www. bibliotheekheiloo.nl of bij de servicebalie van de bibliotheek. Tijdens de pauze is er een boekverkoop door boekhandel Bruna en zal Aleid Truijens haar boeken signeren. Na de pauze is er gelegenheid voor het publiek om vragen te stellen. LAB van de AvroTros is gehuisvest. Hier lanceerde het trio een serie meditatieve concerten genaamd Mindviolness. Het ensemble heeft een markante sound en speelt zowel eigen composities en improvisaties als werken van andere artiesten en componisten. HEILOO - De Historische Vereniging heeft naar aanleiding van het ver schijnen van het nieuwe boek van Dick Slagter in haar Schatkamer een tentoonstelling samengesteld. De uitvergrote foto’s uit het boek zijn daar te bewonderen en de daarbij behorende teksten zijn kort weergegeven. HEILOO - Naar aanleiding van de Boekenweek 2022 organiseert Bibliotheek Heiloo een avond met Aleid Truijens. Ze zal vertellen over de biografie ‘Leven in de verbeelding, Hella S. Haasse 1918-2011’. Met veel unieke en nooit eerder gepubliceerde foto’s. HEILOO - Afgelopen zaterdag gingen diverse leden van Harmonie Caecilia in het Brunogebouw hun opslaglocatie eens grondig onder handen nemen. HEILOO - Op donderdag 7 april organiseert de Witte Kerk: De Witte Kerk got talent! Op de planken staat het ensemble 3Violas. HEILOO - Op woensdag 13 april, aanvang 19.30 uur in de Wit te Kerk, verzorgt de Ter Coulstercantorij onder leiding van Ge rard Leegwater een uitvoering van The Crucifixion van John Stainer (1840-1901). Nieuwe tentoonstelling Historische Vereniging ■1 UITKIJKPOST 30 MAART 2022 7 O Het Vennikbankje. Foto: Archief Historische Vereniging Heiloo 3Violas; Hessel Moeselaar, Floris Faber en Geerten Feller. Foto: Jerry Knies En dan Beets... Ten slotte Ingezonden brief Links: Aleid Truijens schreef ‘Leven in de verbeelding', een boek over Hella S. Haasse. Rechts: Aleid Truijens. Foto: Isabel Nabuurs Openingstijden van het Historisch Museum di. 19.00 - 21.00 uur, za en zo 14.00 - 17.00 uur. De toegang is gratis. Wees welkom! Wordt u lid van Bibliotheek Heiloo? Dan ontvangt u een gratis toegangskaart. Wij ont vangen u graag bij de servicebalie van de bibliotheek. III yufn,?? Alrid [rjip T;^^ -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 7