DEKA TUIN buiten z^t HAPPY Inspirerendetips voor het aankleden van je wanden WONEN. 25% korting www.deka-tuin.nl DekaTuin tuincentrum Vennewatersweg 15, Heiloo pot Stockholm Poster Met posters kun je eindeloos; variëren. Je kunt ze - net als schiIderiFen overi gens - snel vervangen en daarmee je kamer direct een heel andere uitstra ling geven. Zoek eens op het internet met het trefwoord pos ter e n ;e vind t duizenden mogelijkheden. Misschien staan er in je kamer wat kunstvoor werpen uit een bepaald land? Dan kun je heel eenvoudig die sfeer versterken door een poster uit hetzelfde land op te hangen. Je kunt ook een eigen foto of een op internet gevonden foto als poster laten printen. Houd er dan wel rekening mee dat de foto een hoge resolutie moet hebben, anders zal het resultaat niet mooi zijn. Lijntje spannen Foto's kun je in een lijstje doen, maar je kunt ze ook ophangen aan een lijntje. Dat geldt natuurlijk ook voor de wenskaarten die je ontvangt als je jarig ben of ronde jaarwisselin g. Je Schilderij Het schilderij is waarschijnlijk de meest traditionele keuze, maar dat wil niet zeggen dat het een oubol lig geheel hoeft te worden. Het is de kunst om de stijl van het schilderij te laten aansluiten bij het interieur. Dit kun je bijvoorbeeld bereiken door een aquarel op te hangen met een sobere voorstelling in slechts enkele kleuren. Als die kleuren dan ook nog eens terugkomen in de accessoires die je gebruikt hebt om de kamer aan te kleden, zit je helemaal goed. Fotowand Superleuk en heel eenvoudig om te realiseren is een fotowand. Dit is simpelweg een kwestie van fotolijstjes ophangen en daar je leukste foto's in tonen. Kies lijstjes van verschillende formaten en hang die kriskras door elkaar of in een bepaald patroon voor een speels effect. Het is overigens wel aan te bevelen om de lijstjes allemaal in dezelfde kleur te houden, anders oogt het al snel rommelig en dat wil je uiteraard voorkomen. Goed bij de tijd Een mooie klok misstaat vrijwel nooit. Je hebt klokken in allerlei stijlen en formaten. Overweeg eens om een sunergrote klok op te hangen. Niet alleen handig, maar ook een echte eyecatcher, die jouw interieur meteen een geheel eigen twist geeft. maakt er heel simpel iets moois van, door een paar mooie houten planken aan de muur te schroeven. Links en rechts schroef je een oog in de plank en tussen die twee ogen span je een stuk ijzerdraad of een touwtje. Hier aan kun je met kleine wasknijpertjes je foto's en wenskaarten ophangen. Ook geschikt voor het ophangen van kindertekeningen! en werelds idee De wereldkaart leent zich ook goed om als wanddecoratie te gebruiken. Natuurlijk kun je gewoon een kaart ophangen, maar het kan ook anders. Met goed gereedschap en enig geduld zaag je alle werelddelen uit hout en lijm je ze vervolgens op precies de juiste plek aan de wand. Zo heb je jouw eigen wereld kaart altijd binnen handbereik. Het gebruik van hout zorgt voor een natuurlijke uitstraling. Realiseer je wel dat dit een tamelijk permanente vorm van wanddecoratie is, want als je erop uitgekeken bent, zul je de hele wand moeten herstellen. Fotobehang Een losse foto aan de wand is leuk, maar wat dacht je van fotobehang? Hoe mooi is het, als je permanent kunt genieten van de zon die onder gaat in zee, bekeken vanuit het duin landschap? Of van een weids uitzicht met grasland en koeien? Ook bossen, bloemenvelden en andere natuurtafe relen zijn als foto- behang verkrijgbaar. Zorg er wel voor dat het behang aangebracht wordt door iemand met verstand van zaken, anders zou het resultaat wel eens teleurstellend kunnen zijn. Volgens cabaretier Herman Finkers is niets zo charmant als een spreuk aan de wand, maar natuurlijk heb je nog veel meer mogelijkheden om de wanden in je huis op te fl euren. Want ook al geef je de wanden misschien een vrolijke kleur, dan nog ziet het er allemaal wat saai uit als je grote vlakken onbedekt laat. Ben je een creatieve doe-het-zelver, dan maak je jouw eigen wanddecoraties zonder veel moeite. Beschik je niet over die handige handjes, dan kun je heel wat leuks bij elkaar shoppen om de wanden in je huis op te fl euren. vaste planten potmaat 17 cm per stuk 5.95 2 voor 10.- vanaf d24 t/m d37 cm vanaf 14.95 :D WTUAKESO 4 UITKIJKPOST 13 APRIL 2022 12 .„.(ff.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 12