Bijzondere middag voor Lamoraal van Egmont Boer Tom Groot opent Hortus Bulborum Limmen Bloemendagen 2022 Limmen gaat weer prikken! Huys Egmont zoekt versterking! Zanger-gitarist Peter Dekker bij de Zonnebloem UITKIJKPOST 13 APRIL 2022 15 5 Peter Dekker. Foto: aangeleverd Aan boer Tom de eer om de Hortus in Limmen te openen. 3 De Bloemendagen staan garant voor een geur- en kleurspektakel. Foto: aangeleverd Met de hulp van Bert Appermont werd het stuk uitgeplozen en ver telde de componist wat zijn bedoe lingen en gedachten zijn achter de noten waren. Voor de orkestleden was het een erg leerzame en emotionele ervaring. LIMMEN - De historische bloembollentuin Hortus Bulborum in Limmen is weer open. Twee jaar waren de bloembollen als gevolg van corona niet te bewonderen. Dat kan nu tot medio mei. EGMOND AAN DEN HOEF - 20 maart jl. was een bijzondere dag in dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Tijdens het studieweekend van Muziekvereniging Lamoraal van Egmont verwachtten zij hoog bezoek vanuit het zuiden. De Belgische componist Bert Ap- permont mocht zijn opwachting maken om zijn compositie ‘The Last Journey’ te repeteren en diri geren. Het muziekstuk, speciaal ge schreven voor muzikant Siebe Wit tebrood, zit al aardig in de vingers bij de muzikanten van het orkest. machines in. Hij heeft grote waarde ring voor de vrijwilligers op de tuin, die het sinds de oprichting in 1928 altijd handmatig hebben gedaan. Pas sinds kort hebben ook zij een machine, maar er blijft veel hand werk over. Op de Hortus Bulborum staan im mers op kleine veldjes ruim 4.200 verschillende tulpen, narcissen, hy- In het stuk is te horen hoe het zor geloze jonge leven van Siebe wordt opgeschrikt door de diagnose kan ker. De muziek neemt je mee in de positiviteit die Siebe uitstraalde, maar ook de dalen die erbij kwamen kijken. Tijdens het repeteren van deze pas sages was duidelijk te merken in het orkest hoezeer Siebe wordt gemist en wat een prachtig middel muziek maken is om emoties te uiten. Het stuk kwam tot leven en het orkest steeg boven zichzelf uit op deze bijzondere middag! Informatie Voor informatie kunt u terecht op www.lamoraalvanegmont.nl Openingstijden: Ma. t/m za. van 10.00 tot 17.00 uur Zondag van 12.00 tot 17.00 uur Na de oproep van de organisatie voor aanmeldingen bleken de meeste deelnemers van de afgelopen jaren weer graag mee te willen doen. Zelfs de enkeling die eerder was gestopt heeft besloten om weer mee te doen. Het zal een onvergetelijk jaar wor den. acinten, fritillaria’s en krokussen, die soms eeuwenoud zijn. De oudste is de ‘Fritillaria Imperialis Prolife- ria’ uit 1577. De bloembollen zijn te bewonderen tot 16 mei. Hortus Bulborum Zuidkerkenlaan 23a Limmen Bent u benieuwd geworden naar het stuk en het verhaal van Bert Apper- mont? Tijdens het Gala voor Siebe op 4 juni zal de componist ‘The Last Journey’ persoonlijk toelichten en beleeft de compositie zijn wereldpremière! Op deze website kunt u ook kaartjes kopen, de kaartjes zijn 19,50 per stuk. Houd ook onze socialmedia kanalen in de gaten om alvast in de stemming te komen! O Het was een bijzondere middag in dorpshuis Hanswijk. Foto: aangeleverd Gezelligheid Iedereen is wel weer toe aan gezel ligheid en verbondenheid. Dat zal Peter Dekker, zeker geen onbekende in Limmen, treedt deze middag op met een gevarieerd repertoire van originele Nederlandse luisterlied jes, veelal met cabareteske inslag. Diverse tekstbijdragen komen van Henk Brandsma. Peter begeleidt zichzelf naast gitaar ook op mondharmonica. Zijn liedjes zijn o.a. afkomstig van zijn cd ‘Nooit te laat’. Hij verbindt zijn nummers met mooie, humoristische verhalen over vroeger en nu, en wat hem in het dagelijks leven bezighoudt. De muziekmiddag wordt gehouden Geopend in de zomer van 2021 heeft het centrum zowel een inloopfunc- tie voor bewoners als een informa tiefunctie voor toeristen en dag jesmensen. In samenwerking met Bibliotheek Kennemerwaard biedt het centrum tevens onderdak aan een kleinschalig servicepunt, waar boeken kunnen worden afgehaald en ingeleverd. Vrijwilligers organiseren inloopochtenden en diverse activi teiten voor de weekenden, waardoor er altijd wel iets te doen is. Om deze activiteiten uit te breiden en ter ondersteuning van de dage- Er zullen weer drommen mensen door het dorp gaan die zich ver wonderen over al het moois en vol bewondering kijken naar alle kunst werken. De deelnemers vinden het dan ook altijd leuk om bij hun mo- zeker gebeuren tijdens de week van de voorbereidingen, want wat is er nou mooier dan het gehele dorp Lim- men weer op zijn kop te zetten en om te toveren tot een groot bloemtapijt. Vindt u het leuk om vrijwilligers werk te doen, heeft u affiniteit met cultuur en bent u sociaal en gastvrij? Dan is dit misschien wel iets voor u. Loop vrijblijvend binnen (ma-zo van 10.00-16.00 uur), stuur een mail (huysegmont@gmail.com) of bel Martijn Mulder (06-51689620). op woensdag 20 april in ‘Heeren van Limmen’ en begint om 14.00 uur. De zaal is om 13.30 uur open. Voor vervoer kunt u bellen met Ria Hooij- boer: 072-5052235. Zie voor meer informatie ook www.huysegmont.nl/vacatures zaïek te staan en de complimenten in ontvangst te nemen of de vragen te beantwoorden. De inwoners zullen tijdens de Bloe mendagen vele straten versieren, mooie bloemstukken tentoonstellen en op zondag vindt er een leuk eve nement voor jong en oud plaats in het park aan de Enterij. Meer weten? Neem een kijkje op de website www.bloemendagenlimmen.nl of de Facebookpagina in de gaten voor de laatste nieuwtjes. lijkse openstelling, zoekt Huys Eg- mont versterking van het vrijwilli- gersteam. EGMOND AAN DEN HOEF - Huys Egmont is het nieuwe bezoekerscentrum in Egmond aan den Hoef, gelegen recht tegenover de fundamenten van het kasteel van Egmond. LIMMEN - De Bloemendagen Limmen gaan dit jaar, na 2 jaar stilzitten, weer door. Van zaterdag 23 april t/m woensdag 27 april zal Limmen weer omgeto verd worden tot een waar geur- en kleurspektakel. LIMMEN - De Zonnebloem Limmen nodigt na lange tijd haar gasten weer uit voor een muziekmiddag in ‘Heeren van Limmen’ op woensdag 20 april. Boer Tom Groot - bekend van de tv-programma’s ‘Boer Zoekt Vrouw’ en ‘Huis en Tuin’ en diverse publicaties - hield een openings- praatje in het eeuwenoude kerkje in Limmen, naast de tuin. Tom Groot is zelf tulpenkweker. Hij biechtte op dat hij nog nooit op de Hortus was geweest. Hij vertelde dat hij zelf nog met de hand bollen geplant en ge rooid heeft. Hij zet nu op zijn land

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 15