Heiloo v Sport-Z is in Heiloo op zoek naar jongeren met sportieve ambities Theo Velseboer HEILOO - Stichting Sport-Z organiseert vanaf maandag 9 mei de gra tis 8-weekse Moverz cursus in Heiloo. Jongeren van 14-20 jaar worden gedurende 8 weken voorbereid op een bijbaantje in de sport. Elke maan dagavond van 16.30-18.00 uur komen zij bij elkaar bij Sporthal Het Ven- newater. Onder begeleiding van een maatschappelijk sportcoach leren zij hoe je sport in kan zetten om anderen te activeren. Aanmelden kan via www.sport-z.org/moverz of stuur een WhatsAppberichtje naar Kars Zoon via 06-10076545. Jongeren met een sportieve achter grond of sportieve ambities uit Hei loo en omgeving kunnen zich aan melden voor de cursus die 9 mei van start gaat. Wie de cursus succesvol afrondt krijgt het Moverz certificaat en wordt geïntroduceerd in het net werk aan buurtsportcoachces in de eigen gemeente en omliggende dor pen en steden. Zij kunnen dan regel matig gevraagd worden om de orga nisatie van sportieve evenementen te ondersteunen, maar mogen ook vanwege te weinig draagvlak) om verkeer via de Kanaalweg van en naar Heiloo-West te ontmoedigen. Doel was toen om een middenge- leiding te maken op de Kennemer- straatweg (scenario 8a). Daarnaast heeft de gemeente ten onrechte een mogelijke reconstructie van de Ven- newatersweg meegenomen in de berekening. Die reconstructie heeft een eigen bestemmingsplan waar over de Raad van State nog uitspraak moet doen. zelf initiatieven opzetten. Uiteraard loopt de begeleiding niet na de 8 we ken al af, deze loopt door tot de deel nemers er klaar voor zijn zelfstandig voor de diverse opdrachtgevers aan de slag te gaan. “We hopen op een divers samen - gestelde groep. Samen met de jon geren gaan we op zoek waar ieders talent ligt. Ben je meer van de orga nisatie of van de uitvoer? Ben je een inspirator, weet je anderen erbij te moeten lopen, benadrukt de stich ting. Ook verwijst Heilloze Weg naar de bestuursovereenkomst Wonen in ’t Groen uit 2005. Hierin staat dat er beperkter gebouwd kan worden als de A9-afslag niet doorgaat. Vol gens de stichting gaat de aansluiting met de A9 dwars door een belang rijk weidevogelgebied en een uniek stukje Oer-IJ gebied en heeft de ge meente natuurcompensatie nooit serieus overwogen. Maar volgens de rechter handelt de gemeente niet in strijd met gemeentelijk beleid. De rechter hecht een zwaarder gewicht aan de woningbehoefte dan het on gewijzigde behoud van het land schap. Daarnaast is volgens Heilloze Weg onvoldoende onderzoek gedaan naar het lot van beschermde dieren. De bestuursrechter wil ook nieuw ecologisch onderzoek voordat de bouw kan starten, maar ziet aanpas singen van het plan ten goede van de dieren als mogelijkheid. De visie van Heilloze Weg: de klimaatont- betrekken? Wij helpen je hierbij op weg zodat je je ook persoonlijk ont wikkelt. Dat je hier een leuk bijbaan tje aan kan overhouden is natuurlijk mooi meegenomen, maar hoeft niet jouw doel te zijn. Misschien wil je ontdekken of werken in de sport of het volgen van een sportopleiding wat voor je is, ook dan ben je welkom om dit uit te proberen,” aldus Kars Zoon, maatschappelijk sportcoach bij Stichting Sport-Z. De deelnemers leren met zelfver trouwen voor de groep te staan, uitdagingen niet uit de weg te gaan en te improviseren waar nodig. De cursus vormt een mooie afwisse ling tussen theorie en praktijk. Aan melden is nog mogelijk; meer in formatie is te vinden op de website www.sport-z.org/moverz Ook andere bezwaren kregen geen gehoor bij de rechter. Zo wilde een inwoner specifieker weten hoeveel woningen er rondom zijn woning zijn bedacht en met welke afme tingen. Volgens Opdam wordt nu gewerkt aan een meer gedetailleerd bestemmingsplan waarin exact staat hoeveel woningen op welke plekken komen en wat de afmetingen zijn. Opdam: “Inwoners weten straks wat Het college is druk bezig met on derzoeken, onder andere naar de verkeersintensiteit en het verwer ken van feedback van belangheb benden. Als de onderzoeken klaar zijn, wordt het nieuwe ontwerp- bestemmingsplan voor Zandzoom in procedure gebracht en hieruit Toen ik in 1945 geboren werd, telde Heiloo 9.220 inwoners. Anno 2021 is het aantal inwoners 24.126. Heiloo is van een klein knus dorpje een grote plaats geworden. Ingezonden brief voortvloeiend nog dit jaar het be stemmingsplan. De periode waarop inwoners hun zienswijze kunnen geven en eventuele rechtszaken bij de Raad van State kost dan nog tijd. Opdam: “We zijn zomaar weer een jaar verder. Dat is jammer. Er is be hoefte aan sociale woningbouw en daarom hameren ook Provincie en Rijk op woningbouw. Aan de andere kant willen we minder stikstof en moet de verkeersproblematiek op gelost worden. Daar moeten we met elkaar een modus in vinden.” Op dam laat ook weten dat het huidige verkeersbeleid wordt aangepast na dat het rapport van Goudappel de finitief is. “Dan bepalen we hoeveel verkeer we per dag op verschillende wegen in Heiloo accepteren en voe ren we de maatregelen uit voordat de aansluiting van Heiloo op de A9 er komt.” de kolenboer, de schillenboer en de voddenboer aan huis om hun waar te verkopen of om iets op te halen. In de loop der jaren kwamen er veel fo rensen in Heiloo wonen en kwamen er heel veel wijken bij. Heiloo werd van een knus dorp een grote plaats. Al met al blijft Heiloo een geweldige plaats om in te wonen. Het is bosrijk, men woont dicht bij strand en dui nen, en Heiloo heeft ook een eigen station. Ook op gebied van sport en recreatie doet Heiloo zijn best, zo wel voor jong en oud. Het toch echt een plaats om trots op te zijn. Als geboren Heilooër voel ik me hier nog steeds thuis, en de nostalgische her inneringen blijven altijd in mijn ge heugen staan. ze kunnen verwachten en dat geeft hun meer rechtszekerheid.” Een andere inwoner wil zeker weten dat begroeiing rondom zijn woning niet sneuvelt om privacy te behouden. Dit komt in samenspraak met de ge meente goed, belooft de wethouder. Stichting Heilloze Weg betoogde bij de Raad van State dat Zandzoom te weinig betaalbare woningen zou krijgen. De Raad van State bestrijdt dit: gemeentebreed voldoet Heiloo aan de vereiste 30% sociale wo ningbouw. Voor Zandzoom mag van de rechter het percentage 25% bedragen. wikkelingen, de enorme afname van de biodiversiteit en de coronapan- demie tonen aan dat een veilige en gezonde leefomgeving steeds be- langrijker wordt. Daarnaast zou Zandzoom zijn bedoeld voor fo renzen en niet voor de eigen inwo ners, iets dat voormalig wethouder Fred Dellemijn in 2016 toegaf in een memo en waarvoor de opposi tie waarschuwde op 2 maart 2020 toen het bestemmingsplan werd vastgesteld. Ik kan me van mijn jeugd de be kendste straten nog herinneren: Kennemerstraatweg, Stationsweg, Heerenweg, Westerweg, Zeeweg, Ewisweg, Mallevoortsdijk en Hol- leweg, waar ik geboren ben. Aan de buitenranden van Heiloo kon je over de weilanden kijken naar Alkmaar, Limmen en Egmond, omdat Plan Oost, Ypestein, Vrieswijk, Baeten- burg, Boekenstein, Vredenoord, de Boswijk, Mariënstein en Termijen nog niet bebouwd waren. Ook de voorzieningen in die tijd waren an ders dan nu. Wij hadden toen geen verwarming, maar een kolenkachel. Ook geen tv, douche en telefoon. Hoe leuk was het om met een groep kinderen op de grond naar Dappere Dodo te mogen kijken bij iemand in de straat die een tv had. Ook hadden wij geluk dat het badhuis tegenover ons huis was, en als het minder druk was mocht je iets langer douchen. Ook gingen in die tijd de jongens naar de jongensschool en de meisjes naar de meisjesschool. Dat is in deze tijd niet meer voor te stellen. Het buitenspelen gebeurde in de straat met de buurkinderen of in de plaat selijke speeltuin van Heiloo aan de Holleweg. De boodschappen werden gehaald bij de plaatselijke kruidenier Ranzijn, slagerij v.d. Peet, sigaren boer Burgering, visboer De Graaff, groenteboer De Winter en dran kenwinkel Vader. Toen waren er nog geen supermarkten. Voor het overi ge kwamen de melkboer, de bakker, De Stichting Heilloze Weg wil de cultuurhistorische waarden van Zandzoom en de groene buffer tus sen Heiloo en Limmen behouden en is daarom tegen de A9-aansluiting. De stichting vindt dat de locatie- keuze faliekant indruist tegen het nu nog geldende Groenbeleidsplan 2012-2022. Dit plan voorziet in een groene zone om Heiloo, die via de Neggen naar het Oosterbos zou -Binnen* F Ij*. fr V ME I - 2 Links Heiloo anno nu, rechts Heiloo in 1970. De bebouwde omgeving is sinds 1970 ruim twee keer groter geworden. Foto: aangeleverd O Is een bijbaantje in de sport iets voor jou? Foto: aangeleverd O Het badhuis. Foto: aangeleverd Tekst: EJV Mediaproducties/ Evert Visser Bezwaren die het niet haalden ‘Zomaar een jaar verder' Natuur en landschap 1 lêiloc J l f.-..7 p; 4“ i h

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 27