Expositie Jan en Dorette Giling in Witte Kerk Heiloo Bibliotheek Door de lens Twaalfde PCC Maalwater Run en Walk grandioos succes Meivakantie in Bibliotheek Heiloo Patrick Robert Jan is inmiddels 91 jaar en schildert nog vrijwel iedere dag. Ooit werk zaam als illustrator maar al jaren fulltime schilder. Jan heeft talloze portretten getekend en heeft daar naast altijd geschilderd. In talloze huizen is zijn werk te zien. Altijd al geïnspireerd door de impressionis ten schildert hij wat hij om zich heen ziet. Dit kunnen wilgen zijn in een Hollands landschap maar ook bloe sem, een zomerse dag aan zijn ge liefde Noord-Hollandse strand, een straat in een zonovergoten Frans dorp, een Griekse boot dobberend op een turquoise zee. Soms ontwaar je menselijke figuren op zijn doeken. Maar het gaat hem vooral over de rijkdom van kleur, licht, schakerin gen, schaduwen en zonovergoten taferelen. Een hedendaagse impres sionist. De sfeer, de twinkeling, de rijkdom van kleur en vorm om hem heen. Van alledaags tot iets ver der weg. Een romanticus in hart en nieren. Geholpen door de zonnige dag werd het een echt sportief dorpsfeest. Op www.pccmaalwaterrunenwalk.nl staat de link naar de uitslagen. Voor Tim Tesselaar, de winnaar van de 10 km, waren de omstandigheden zo perfect dat hij zijn beste tijd ooit kon lopen. In 32.38 ging hij over de finish. Dochter Dorette, eerder opgeleid als schilder in navolging van haar va der, heeft zich inmiddels verloren in de keramiek. Zij maakt zowel monu- HEILOO - Na twee jaar afgelasten kon afgelopen zondag de PCC Maalwater Run Walk dan eindelijk doorgaan! Dankzij het grote succes zijn er jaarlijks meer deelnemers, en het terrein van AV Trias en De Dors blijkt dat prima aan te kunnen. mentale beelden als meer bruikbare keramiek. Vaak gaat zij uit van de vorm van een vaas. Een aloude uni versele vorm. Decoratief, architec turaal en soms met een knipoog. Net iets scheef, uit het lood maar stevig en kwetsbaar tegelijkertijd. Orga nisch van vorm, lyrisch en spontaan. Haar werk balanceert meestal op de rand van autonoom en functioneel. Een vaas die vooral mooi is zonder bloemen, of een vorm die ook als vaas gebruikt kan worden. En op deze expositie ook keramische lam penvoeten. Gestaag bouwend en ge- inspireerd door organische vormen. Takken, structuren van bomen, slingerende golflijnen. Ook verwerkt zij datgene wat ze ziet in haar werk. “Van mijn vader heb ik leren kijken. Ik weet niet anders dan dat ik altijd hoorde: “Kijk hoe mooi die boom”, of de vele kleuren van het water. Hij schildert en ik werk driedimensio naal maar beiden zijn we altijd bezig met kijken, kijken, kijken...” Je kunt de expositie bezoeken op 6, 7 en 8 mei, tijdens de openings tijden van de Witte Kerk (13.00 tot 17.00 uur). Maar het feest dankt zijn populariteit natuurlijk aan het grote aantal ba sisschoolleerlingen dat meeloopt. En ook van het PCC met zijn sportklas- sen deden ongeveer 250 meisjes en jongens mee. Burgemeester Mascha ten Brug- gencate gaf het startschot bij de 1 Vanaf zaterdag 23 april, de hele meivakantie zijn er ‘Blind Date uit- leentassen’ voor de jeugd! Zaterdag 30 april, 13.00 - 15.00 uur Verras je moeder deze Moederdag metjezelf! Deze keer gaan we in de Maakplaats aan de slag met de 3D-printer. Hiermee kun je een Zaterdag 23 april, 13.00 - 15.00 uur Je kunt in onze Maakplaats heel wat verschillende robotjes vinden: Dash Dot, de Ozobotjes, Sphero... Leuk om mee te spelen, maar nóg leuker om ze te programmeren! Deelname is gratis, opgave vooraf via www.bibliotheekheiloo.nl Zondag 24 april 2022, 11.00 uur Een voorstelling met leuke liedjes waar met de kinderen op gedanst wordt. Kaartjes via www.potitco.nl Woensdag 4 mei, 14.30 - 15.15 uur Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn van harte welkom! Met knutselactiviteit na het voorlezen. eigen ontwerp in plastic (PLA) laten printen. Zo is het ook mogelijk om jezelf te printen! Deelname is gratis, opgave vooraf via www.bibliotheekheiloo.nl Elke vrijdag, 10.30 - 11.30 uur Kom lekker genieten van samen le zen én samen spelen tijdens het we kelijkse peuteruurtje op de jeugdaf deling. kilometer. Ze was er stil van: “Wat een feest! En hard lopen is goed, maar heb er ook plezier in.” Bij de 1 km meisjes kwam Deanne Kramer als eerste over de finish in 4.38, bij de jongens was dat Ole Mandemakers in 4.18. De 2 km ging bij de meisjes naar Femke Hidding in 7.16 en bij de jon gens was Ouakil Ben I Haussaine in 6.51 razendsnel. Op de 4 km prolon geerde Zoë Hoebe haar titel voor de 4e keer in 15.58 en de jongens zagen Niek Bleeker in 12.39 flitsend onder de finishboog vliegen. De 10 km werd bij de dames gewonnen door een stralende Jennifer Docto in 47.40. De wandelaars genoten natuurlijk ook van dat prachtige weer en het ontluikende groen. Bij de stops was het een gezellige sfeer waar men el kaar wees op wat er onderweg te zien was. Rotary Club Heiloo was nagenoeg voltallig een deel van de zaterdag en de zondag in touw maar er was heel veel hulp van Jongerenwerk Heiloo, de buurtsportcoaches, de basis scholen en het PCC. Terecht prees de burgemeester de fantastische samenwerking van velen in Heiloo om meer bewegen voor iedereen mogelijk te maken. HEILOO - Het belooft een bijzondere expositie te worden, van 6 tot en met 8 mei in de Witte Kerk in Heiloo. Dan exposeren Heilooër Jan Giling en zijn dochter Dorette Giling hun werk op deze sfeervolle plek. HEILOO - In de meivakantie heeft Bibliotheek Heiloo een tof activiteiten programma voor de jeugd. Zaterdag 7 mei, 13.00 - 15.00 uur. Deelname is gratis, open inloop. UITKIJKPOST 13 APRIL 2022 3 O De start van de 1 kilometer. Foto: aangeleverd strand met je ouders. Zwembad Het Baafje. Het is een begrip in Heiloo en ver daarbuiten. Als kind heb ik hier uren doorgebracht. Van het chillen op de grote tribune, de grote gele pop opduiken uit het diepste gedeelte van het zwembad en het achter elkaar aan ritsen vanaf de hoge duikplank. Ook werd het zwembad gebruikt om al het zand van je lichaam af te zwemmen na een dagje Wat ook gebeurde was het nachtzwemmen na een avondje stappen. Stiekem over het hek heen klimmen en dan samen met je maten even een duik nemen. Vele jaren later ben ik hier weer te vinden in de zomermaanden om samen met mijn O Een werk van Jan Giling: de weekmarkt in Heiloo. Foto: Aangeleverd Inzet: Dorette Giling bij twee van haar werken. Foto: Aangeleverd Ik geef de lens door aan Benno Kaandorp kinderen te zwemmen in het pierenbadje en het middelste zwembad zoals ze dat noemen. Jan Giling Dorette Giling Kijkje nemen Inpakken en wegwezen Maak jezelf als 3D-poppetje voor Moederdag CoderDojo met Robotjes en Scratch! Jeugdtheater in de bibliotheek: ‘Feest’ Voorleesfeestje Peuteruurtje In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Spelletjesmiddag

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3