Migraine Sporten is ook voor kinderen met beperking Toneelstuk over Verzet in Heiloo en meer nieuws Historische Vereniging Dick de Scally column Wees welkom. De toegang is gratis. Naast het oorlogsmonument ‘De man van Vught’ heeft Heiloo al heel lang een monument ter nagedach tenis aan de mensen die verzetswerk deden. Martine Faber heeft een in drukwekkend toneelstuk geschre ven over deze tijd maar ook over de gevolgen die dat verzetswerk voor volgende generaties heeft. Want: “Je gaat niet alleen in het verzet, je hele familie gaat mee”. Het stuk gaat over ware gebeurte nissen, emoties, idealisme en ge- vaar; een stuk dat de sfeer in Heiloo in en na de oorlog zeker weergeeft. Het stuk begint met oude fami- lie-filmbeelden waar twee zussen geëmotioneerd naar kijken. De zus sen vinden ook een oud schriftje met daarin dagboekfragmenten Inmiddels zijn er 5 voorstellingen in de filmzaal van het museum uit verkocht. Voor de avondvoorstel ling van zaterdag 30 april en voor de Ten slotte: De openingstijden van het Histo risch Museum op Landgoed Willi- brordus zijn: di 19.00-21.00 uur za en zo. 14.00-17.00 uur In de schatkamer van het museum is een expositie te zien die gemaakt is met de uitvergrote foto’s uit het nieuwe boek van Dick Slagter, ‘Beel den van Heiloo’. Een zeer fraai boek met foto’s en teksten van monu menten, kunstwerken en objecten in Heiloo. Een waar naslagwerk. De foto’s van de tentoonstelling zijn te koop. Het boek van Dick Slagter is te koop in het museum en bij de plaat selijke boekhandel. HEILOO - Op zondag 3 april stond De Loet in het teken van een schitterende bruidsshow. De show stond al eerder op de agenda, maar kon toen wegens corona niet doorgaan. Reden te meer om er een spetterende middag van te maken. De Stichting Vrienden van de Loet heeft de bruidsshow mogelijk gemaakt. De oudste bruidsjurk die op de rode loper voorbijkwam was maar liefst 60 jaar oud. Deze jurk was van een bewoonster en werd nu door haar kleindochter geshowd. Wat bijzon der! Ook was er een jurk van 50 jaar oud die van een vrijwilligster bij De Loet was. Zij heeft de jurk toen zelf gemaakt met hulp van haar zwager. Aan een jonge vrijwilligster de eer om de jurk te showen, aan de arm van de zoon van de eigenaresse van de jurk. De zoon droeg een prachtige smoking gesponsord door Hoes Tailors uit Alkmaar. En zo kwamen er nog een heel aantal jurken voorbij, waaronder bijvoorbeeld een jurk van Tijdens de spetterende bruidsshow werden maar liefst 25 jurken geshowd, allemaal met een eigen verhaal. Tijdens de trainingen worden alle onderdelen beoefend, zoals balwer- pen, verspringen, hoogspringen en sprinten uit een startblok. Ook spel letjes horen erbij. Er wordt gekeken naar ieders niveau en wensen. En plezier staat voorop! Om kennis te maken met de trainers en atletiek, wordt een clinic voor kinderen van 6 tot 16 jaar oud geor ganiseerd. Op woensdag 20 april om 17.00 uur tot 17.45 is de clinic voor kinderen met een verstandelijke/li- chamelijke beperking en autisme, en 40 jaar geleden, gemaakt door Mary Borsato. Er waren ook bruidsjurken van 30, 20, 10 en 5 jaar geleden. Het was een prachtige verschei denheid en de bewoners keken hun ogen uit. Een drietal bruidsmeisjes mocht de slepen van de bruidsjurken dragen. Natuurlijk ontbrak ook de bruidstaart niet, gemaakt door collega Angelique. De taart was prachtig en heerlijk, zoals het hoort. Het ge heel was door de collega’s schitterend aange kleed met o.a. een rode loper en ballonnen. Iedereen kijkt terug op een geweldige dag. En met dank aan Bert-Jan Kramers die geduren de de dag foto’s heeft gemaakt, kan er aan de hand van de foto’s ook nog even nagenoten worden. van 18.00 uur tot 18.45 de clinic voor de framerunners. Bij de framerun ners zijn alle leeftijden welkom! De trainingen zijn van woensdag 11 mei tot en met 13 juli op dezelfde tijden als de clinic. Voor een leuke impressie van onze groep van vorig jaar, kan je via YouTube zoeken op de term ‘G-atletiek AV Trias Heiloo 2021’ en ‘Frame Running AV Trias Heiloo 2021’. Ben je enthousiast en wil je mee doen? Opgeven kan via de mail: atletiekheiloo@hotmail.com De tentoonstelling ‘Het schoolle ven van de Heilooërs’ is nog steeds te bezoeken. Midden in de tentoon stellingsruimte staat en grote tafel met een grote stapel schoolfotoboe- ken. Weet u hoe gezellig het daar aan die tafel is? Op 17 april staan er weer twee rondleidingen met ervaren gidsen op Nijenburg op de agenda. U kunt zich opgeven voor de rondlei ding van 11.00 of die van 13.30 uur via tel. 06-51718363. HEILOO - Toneelgroep Context van Martine Faber heeft in samenwerking met de Historische Vereniging een toneelstuk over Verzet in Heiloo gereali - seerd ‘In het verborgene, een daad van verzet’. HEILOO - Bij atletiekvereniging A.V. Trias in Heiloo kunnen kinderen met een beperking atletiektrainingen en framerunning-trainingen volgen. En thousiaste en ervaren trainsters verzorgen de trainingen. extra ingelaste middagvoorstelling van donderdag 28 april zijn nog en kele kaarten te bestellen a 10 (in clusief koffie/thee) via een mail naar gieltjes@kpnmail.nl UITKIJKPOST 13 APRIL 2022 5 O Het verzetsmonument bij De Oude Pastorij. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes In 1991 ontwikkelde hij (samen met Goed nieuws 'Hoofdpijnprofessor', die eretitel past bij prof. dr. Michel Ferrari, hoogleraar neurologie aan het Leids Universitair Medisch Centrum. Morgen neemt hij afscheid en gaat met emeritaat, zoals pensioen in universitaire kringen heet. Michel Ferrari heeft al zijn kennis en kunde gestoken in het raadsel 'migrai ne' Hoe is het mogelijk dat een gezond iemand van het ene op het andere moment door een misselijkmakende migraine-aanval geveld wordt? enkele anderen) Sumatriptan, een middel om een migraine-aanval af te breken. Dat betekende voor veel pati- enten een enorme levensverbetering. Voordien moesten zij het doen met het levensgevaarlijke middel ergota mine. Triptanen zijn volgens Ferrari 'noch wondermiddelen, noch gevaar lijke middelen'. Miljoenen aanvallen zijn er desondanks met succes mee behandeld. Zijn internationale bekendheid in de strijd tegen deze aandoening belet Clinic hem niet om af en toe radicale uitspra ken te doen, waarmee hij patiënten en medici nogal eens tegen de sche nen schopt. Sommige artsen, zegt hij, schrijven paracetamol voor tegen migraine. 'Helpt van geen kant en dat vind ik mensonterend.' Op zoek naar de oorzaak zijn veel mi- grainepatiënten ervan overtuigd dat stress zo'n uitlokker is, of voeding, zoals chocola, rode wijn of oude kaas. Maar volgens Ferrari is nog nooit we tenschappelijk aangetoond dat stress of voeding de boosdoeners zijn. Boos- Bruidstaart doener is de genetische aanleg om af en toe ontregelde zenuwen en bloed vaten te hebben, met kloppende of borende hoofdpijn aan één kant als belangrijkste symptoom. Migraine is geen hoofdpijntje! Veel migrainepatiënten zoeken bij een aanval de stilte van een verduisterde kamer, waardoor migraine een 'on zichtbare' ziekte wordt. Graag citeert Ferrari daarom deze uitspraak over migrainepatiënten: 'Als je ze ziet, hebben ze het niet. Als ze het heb ben, zie je ze niet.' 3 Plezier staat voorop tijdens de training. Foto: aangeleverd Meer activiteiten Historische Vereniging Bruid Nienke. Foto: Bert-Jan Kramers

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5