De Bokkentocht viert de lente met bier Fabio Pravisani en Hetty Branderhorst exposeren in Bibliotheek Heiloo Literaire avond: 'Te gekke boeken en schrijvers' Voedselbankactie Caritas Gemeente Heiloo zet extra in op bewegen en gezonde leefstijl 7 3 Een werk van Hetty Branderhorst. Foto: aangeleverd O Een werk van Fabio Pravisani. Foto: aangeleverd De deelnemende cafés, restaurants en brouwerij bij deze 15e editie zijn Café Blondes, Brouwerij Dampeg- heest, eetBarLekker, Heeren van Limmen, Grand Café Herberg Jan, Proeflokaal Hop, Brasserie Veldt, Sportcafé Het Vennewater, Café de Wit en IJssalon Di Fiorentina (voor ijs met bier). Brasserie in ’t Groen en Hotel Fletcher zijn dit keer he laas verhinderd. Bij elke gelegenheid kun je een stempelkaart aanschaffen waarmee je in willekeurige volgorde (een deel van) de horeca kunt bezoe- HEILOO - In Bibliotheek Heiloo kun je tot eind april het werk van Fabio Pravisani en Hetty Branderhorst bekijken. Fabio Pravisani Fabio Pravisani is geboren in 1971 in Egmond aan Zee en begon met beeldhouwen nadat hij als vrijwil liger enkele jaren werkzaam was in Bronsgieterij de Hooischuur in Oudorp. Het duurde niet lang voor dat hij zelf ook eens probeerde een beeldje te maken en in brons te gie ten. Daarna volgde een tweede beeld en voor hij het wist liep deze hobby uit de hand. Zijn thema’s zijn dierfiguren die hij stileert, waarbij hij zoekt naar sier lijke lijnen en volumes. Daarbij haalt hij vooral inspiratie uit beeldhouw werk van de oude Egyptenaren, de Amsterdamse School en art deco. Daarnaast maakt hij ook figuren in realistische stijl, waarin hij meer een voorbeeld neemt aan de kunst uit de Renaissance en de 19-eeuwse academische stijlen. Onderwerpen zijn vrouwfiguren, torso’s en ideële gezichten, waarbij hij ernaar streeft om een ingetogen uitstraling in een beeld te realiseren. Een andere liefde koestert hij voor portretten. Het puzzelen aan een buste om het karakter van een persoon zo goed mogelijk te treffen is voor hem een spannend en soms tegelijk frustre rend proces. Het kussende kaasmeisje Fabio Pravisani heeft diverse wer ken in de openbare ruimte staan: ‘Het Derper Vraauwtje’ in Egmond aan Zee, ‘Het kussende kaasmeisje’ in Alkmaar, ‘Maria Tesselschade’ in Vanaf 14.00 uur kan je van start. De bieren worden in uniforme glazen getapt. Lentebocken zijn over het al gemeen - in tegenstelling tot herfst- bocken - blond van kleur en bevatten rond de 6,5% alcohol. Van Rokkenja ger tot Joehoe tot Eilandkriebel, ze passeren allemaal de revue. De orga nisatie wenst iedereen veel plezier! Alkmaar, ‘Carel Fabritius’ in Mid- denbeemster, ‘René Descartes’ in Egmond aan den Hoef, en ‘Jacoba van Tongeren’ in Amsterdam. Meer informatie: www.fabio-pravisani.com Hetty Branderhorst Al 25 jaar exposeert de Alkmaarse Hetty Branderhorst-Snijder haar werk in binnen- en buitenland. Haar kleurrijke schilderijen kunnen het beste als lyrisch abstract omschre ven worden. Ze schildert vooral met olieverf en gebruikt hierbij zowel het paletmes als de kwast. Hiermee heeft ze een totaal eigen techniek ontwikkeld. ken en een hapje bij elk eerste bier krijgt. Op de stempelkaart staat welk café welke bieren serveert. Als BOB of wijnliefhebber kun je ook meedoen. Deze expositie is te bezichtigen tot 30 april 2022 in Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. U bent van harte welkom om tij dens de openingsuren een kijkje te komen nemen. Het werk straalt een zekere vorm van vrijheid uit die als vanzelf ont staat. HET ontstaat. Dit is dan ook de naam van haar atelier in Alkmaar, waar u altijd van harte welkom bent! De schilderijen kunnen vaak zowel horizontaal als verticaal opgehan gen worden, maar ook hierin geeft ze de toeschouwer de vrijheid. Meer informatie: www.hettybranderhorst.com Karolien van Heerwaarden gaat in gesprek met Imke Gilsing, auteur van ‘Een dag uit het leven van Tin- kerbel - Het krankzinnige verhaal van mijn psychose’, een waarge- beurd, verschrikkelijk maar ook vaak geestig verhaal. Tijdens een retraite kreeg zij een psychose. In een maandenlange gedwongen op name dacht ze dat ze Tinkerbel was en een relatie had met Jelle Brandt Corstius. Imke vertelt hoe het is om een psy chose te hebben, in de isoleercel te zitten en ook hoe onmachtig om standers en hulpverleners ermee omgaan. Met haar verhaal wil ze meer begrip kweken voor mensen met psychische problemen. Imke zal uit haar boek voordragen en worden geïnterviewd, maar er is ook alle tijd en ruimte voor uw vra gen. Na afloop is er een borrel en kunt u haar boek aanschaffen en laten signeren. Ergens in het pro gramma is er tijd voor nog een gast. De bijeenkomst vindt plaats op donderdag 21 april in Verhalenka- mer Willibrordus aan de Olvendijk 2a in Heiloo. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. U dient zich vooraf aan te melden voor deze bijeenkomst door een e-mailbericht te sturen aan info@ verhalenkamerwillibrordus.nl Aan de deur wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Het toeval wil dat het thema van mijn debuutroman ‘Uit het ritme’ verslaving en psychotische stoor nissen betreft. Het hoofdperso nage raakt afhankelijk van een socialmedia-app met levens ont wrichtende gevolgen. Waar de app aanvankelijk leuk en onschuldig lijkt, heeft hij steeds meer moei te om fictie van werkelijkheid te scheiden. Hoewel het een sci encefictionverhaal betreft, is het in essentie gebaseerd op werke lijke verslavingsproblematiek en de gevolgen van een psychotische stoornis zoals ik die gezien heb in de praktijk.” Wij wensen u een gezegend Pasen. Namens de CWH, Theo van Diepen Voor de uitvoering hiervan werkt de gemeente nog meer samen met Hol land Sport en Sport-Z. Hun activi teiten zijn gericht op inwoners voor wie het niet vanzelfsprekend is dat zij bewegen. Of die zijn gestopt met bewegen door de beperkende coro- namaatregelen. Ook is er extra on dersteuning voor sportverenigingen. Nog tot en met Pasen (17/18 april) kunt u met name lang houdbare ar tikelen inbrengen in de Willibrordus- kerk aan de Westerweg 267 te Heiloo. Mocht u iets extra’s willen doen voor de kinderen van de Voedselbank, dan is dat zeer welkom! Namens al die gezinnen alvast veel dank. In de week na Pasen komt de Voedselbank alle ingezamelde levensmiddelen met ei gen vervoer ophalen. Caritas richt zich op armoedebestrij ding. Lage opkomsten bij de recente gemeenteraadsverkiezingen in met name de lagere sociale klassen geeft aan dat zij er geen vertrouwen meer in hebben dat de politiek die armoede zou kunnen oplossen. Het vertrou wen is compleet zoek (toeslagenaf faire!). Er is nu ook energiearmoede aan het ontstaan. Met name voor arme gezinnen zijn de gevolgen de sastreus: stijgende inflatie en over de kop buitelende energietarieven kun nen de nekslag zijn; ze vragen zich niet meer af wat ze zullen eten maar óf ze wat te eten hebben. Daar wil Ca ritas proactief een hand toesteken: het ledigen van acute, lokale, nood om mensen weer wat lucht te geven. Om het werk van de Voedselbank mo - gelijk te blijven maken ondersteunt Caritas hun goede en noodzakelijke werk met een substantiële donatie als bijdrage in de vaste kosten. Ook zij moeten het hebben van donaties. Holland Sport en Sport-Z hebben buurtsportcoaches en een ‘coördina tor aangepast sporten’ die zich volop inzetten voor de sportstimulering in Heiloo. Met het extra geld richten ze zich op kinderen, volwassenen met een uitkering en inwoners die even vastlopen op het gebied van sport en bewegen. Alle acties staan op de web site www.sportenbewegeninheiloo.nl Sportwethouder Rob Opdam is blij met deze impuls: “Wij zien hoe be langrijk het is dat onze inwoners deelnemen aan de samenleving en actief aan de slag gaan met de eigen gezondheid. Zeker de coronaperiode heeft er flink ingehakt. De drempel om toe te werken naar een gezonde leefstijl moet weer even worden ge nomen. We moeten de personen niet vergeten die hier moeite mee hebben. Zij hebben hier extra begeleiding bij nodig. Ik ben dan ook blij dat we onze samenwerking met Sport-Z en Hol land Sport kunnen intensiveren.” HEILOO - De gemeente Heiloo zet de Rijkssubsidie Leefstijlinterventies in voor het bevorderen van een ge zonde leefstijl en het stimuleren van sporten en bewegen. Sejul Nerve: “Wat een leuk initi atief, ‘Te gekke boeken en schrij vers’. Ik heb al lang uitgekeken naar een gelegenheid waarbij er aandacht is voor de vele leu ke lokale publicaties. Zelf heb ik als psychiatrisch verpleegkun dige voor GGZ NHN gewerkt, en werk nu als docent verpleegkun de in Amsterdam. Daarnaast ben ik altijd bedreven geweest in het schrijven, in het bijzonder van sciencefictionromans. UITKIJKPOST 13 APRIL 2022 HEILOO - De zon laat zich regelmatig zien, deze week is het prachtig weer. We willen er allemaal op uit en zaterdag 23 april kun je dat met lekkere voorjaars- bieren combineren! Na drie jaar wordt de lente-editie weer georganiseerd, waarbij de horeca in Heiloo en Limmen bierliefhebbers kennis laat maken met de lente in vloeibare vorm tijdens de Heilooër-Limmer Bokkentocht! HEILOO - Stichting de Buitenkans, GGZ NHN en Uitgeverij Lontano no digen u op donderdag 21 april uit voor de tweede bijeenkomst van de serie literaire avonden ‘Te gekke boeken en schrijvers’. HEILOO - De Caritas werkgroep organiseert ook dit jaar in de week voor Pasen een inzamelingsactie voor Voedselbank Alkmaar. O Gezelligheid bij Proeflokaal Hop tijdens de herfsteditie van de Bokkentocht. Foto: Marcel Otte

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 7