Trainers Peter en Hüseyin, al 15 jaar met een lach op de baan Kievitpullen in de Boekel Benno Kaandorp Stuur een kaartje naar Oekraïense kinderen Getuigen gezocht voorval Lidl ibi IK) ons U kunt het kaartje sturen naar: Door de lens van “Al 15 jaar staan deze twee mannen met veel enthousiasme op de baan. Zij hebben de tennisskills van heel veel clubleden verbeterd. Daar zijn we ontzettend trots op,” aldus voorzitter Sybren van Dokkum. De beide trainers kennen elkaar al voor ze bij TV Het Vennewater te rechtkomen, de samenwerking was HEILOO - Op 17 april kon Michel Mannes de eerste kievitpul op de foto zet ten. De kievit is de favoriete vogel van weidevogelbeschermer Michel, die onder andere het weidevogelgebied van boerderij Ter Coulster in de Boekel beheert. Toen Michel begin april de sneeuw zag, kneep hij ‘m wel een beetje voor de meer dan 40 kieviten die al aan het broeden waren begonnen. Zou- vanaf het begin dan ook meteen goed. Peter vertelt: ”Doordat we hiervoor bij dezelfde tennisschool werkten, hebben we misschien ook vaak dezelfde opvattingen over het lesgeven en tennisspel.” den de vogels hun nest niet verla ten hebben, of misschien niet meer terug kunnen vinden in de sneeuw? Gewapend met een telescoop speur- Hüseyin: ”Het leuke van lesgeven bij Het Vennewater is dat ons werk beloond wordt door de enorme hoe veelheid mensen die les willen. Ik heb vaste groepen die al 15 jaar lang, ‘s zomers en ‘s winters les willen. Hierdoor voel ik me enorm gewaar deerd bij Het Vennewater. En dat is leuk.” De beide trainers kennen elkaar in middels door en door en kunnen el kaar behalve collega’s ook vrienden noemen. Ook met de andere trainers van Het Vennewater die er later als versterking van het team bij zijn ge komen, is de samenwerking hart stikke goed. Samen met Inge, Robert en Sil is het team compleet en samen zorgen zij er graag voor dat zowel jong als oud met veel plezier op de baan staat. Inmiddels zijn er 13 nesten in het land van Brouwer - de Koning uit gekomen. Michel vertelt: “Vandaag trof ik een alarmerende moeder kievit bij de slootkant met een pul bij haar. Vader kievit stond op het fietspad aan de andere kant van de sloot. Ik uiteraard op onderzoek uit. Ik hoorde gepiep vanuit de sloot. Een kievitpul kon de steile slootkant niet meer beklimmen. Ik heb de pul uit de sloot gevist en weer herenigd met z’n broertje/zusje.” “Nu nog zes weken de gevaren van uit de lucht (kraai, meeuw, reiger en roofvogels) en over land (wezels) zien te overleven. Dan zijn de pullen vliegvlug. De praktijk wijst uit dat de laatste jaren de overlevingskans zeer klein is. Als 1 van de 10 pullen het redt dan is het al een succes”, aldus Michel. “Dit verklaart ook de dalende trend van de weidevogels. Helaas.” als volwassenen, staan bij centraal.” de Michel de witte weilanden af. Ge lukkig zag hij dat de meeste kieviten nog op hun nest zaten, in elkaar gedoken vanwege de kou. Wat een toppers. Hoe zou u zich voelen als u net bent gevlucht uit een oorlogsgebied en moet strijden tegen kanker in een onbekend land? Om deze kinderen uit Oekraïne toch een glimlach op hun gezicht te bezorgen, vragen wij u om ook een kaartje te sturen naar De wensboom heeft ook op ver schillende andere locaties gestaan. Onder andere bij de bibliotheek, een zorginstelling en het respijthuis. Er zijn inmiddels al veel verschillende wensen in vervulling gegaan door Rotaract Alkmaar. Denk hierbij aan een fotoshoot voor een zieke moe der, een bezoek aan het bos met een oudere dame, naar de kerstshow in de Boet, en nog meer! HEILOO - Op woensdag 23 maart jl. is er rond 17.15 uur iets vervelends voorgevallen bij de band van een kassa in het filiaal van de Lidl in Het Hoekstuk. De dame die hierbij betrokken was is op zoek naar de man en vrouw die tijdens het voorval achter haar ston den en haar hebben geholpen. Zij hielpen haar met de boodschappen op de band zetten en hebben deze later in haar tas gedaan. Buiten de winkel werd de dame aan gesproken door een vriendelijke jonge vrouw, die haar vroeg of ze even mee wilde lopen. Ook met deze Deze zieke kinderen verblijven op de afdeling kinderoncologie en het idee is dat zoveel mogelijk mensen de kinderen een kaartje sturen in het ziekenhuis. HEILOO - De wensboom is een initiatief van Rotaract Club Alkmaar. Deze is geïntroduceerd op de kerstmarkt in Alkmaar met het idee dat men van uit de kerstgedachte ‘iets kan doen voor een ander’. De wensboom staat op dit moment bij Het Trefpunt in Heiloo. Heeft u een wens voor een ander en ziet u die graag in vervulling gaan? Schrijf het op en hang het in de boom bij Het Trefpunt, dan laat Rotaract Club Alkmaar deze wens het Prinses Maxima Centrum in Utrecht waarin u laat zien dat u de kinderen steunt. Prinses Maxima Centrum Afdeling Kinderoncologie Oekraïense kinderen Heidelberglaan 25 3584 CS Utrecht misschien wel uitkomen! Rotaract bekijkt alle ingezonden wensen zeer zorgvuldig. Hieruit wordt een selectie gemaakt van wensen die worden vervuld. Rotaract Club Alkmaar laat wensen in vervulling gaan door middel van het eigen netwerk en (lokale) on dernemers. De uitgekomen wensen zijn allemaal door gulle sponsoren in vervulling gegaan. Het is fantas tisch om te zien hoe iedereen, zowel particulieren als (kleine) onderne mers, een bijdrage levert aan dit mooie project. jonge vrouw komt de dame graag in contact. Mochten er andere men sen zijn die zich het voorval herin neren, dan worden zij ook verzocht contact op te nemen. Dit kan via redactie@uitkijkpost.nl Doe mee en steun deze Oekraïense kinderen! De gezelligheid die op het park heerst is voor Peter een van de rede nen waardoor hij het al 15 jaar bij de club ‘volhoudt’. ”Het park ligt er al tijd prachtig en beschut bij, dat is een genot om te werken. De overkapping op het terras zorgt ook voor extra sfeer en gezelligheid,” aldus Peter. HEILOO - Tijdens de Algemene Ledenvergadering begin april werden trai ners Peter Bruin en Hüseyin Diktas in het zonnetje gezet. De enthousiaste trainers zijn beiden 15 jaar in vaste dienst bij TV Het Vennewater. HEILOO - Eline, Una en Bennur zitten in klas 3x1 van PCC Het Lyceum in Alkmaar. De drie meiden hebben in het kader van een actiedag op school een mooie actie bedacht om Oekraïense kinderen in het Prinses Maxima Cen trum in Utrecht een hart onder de riem te steken. “We voelen elkaar goed aan, waar schijnlijk doordat we ons werk serieus nemen,” vult Hüseyin aan. “Alle leerlingen, zowel jeugd UITKIJKPOST 26 APRIL 2022 3 O Peter Bruin en Hüseyin Diktas. Foto: Susanne Oudejans Tekst: Linda van Rozendaal 3 Kievitpullen. Foto: Michel Mannes klassiek Heiloos gezellig huisfeest! Ik wens jullie alle geluk en gezondheid! Ik geef de lens door aan Lennart Nobbe om mee te denken voor een passende oplossing! Succesformule In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Graag wil ik mijn vriend Jak en zijn lieve vriendin Tisha nogmaals van harte fe liciteren met het heugelijke feit dat ze een jongetje verwachten! Op De Hof stee hebben ze het afgelopen weekend een heuse ‘gender revealparty' gecom bineerd met een housewarming. Ook wel een hippe bewoording voor een Als beginnend gezin hebben ze ontzet tend geluk met de woning die ze kun nen huren. In tijden van woningtekort door het beperkte aanbod en stijgende prijzen is dit een gouden kans. Tevens ook een groot gebaar van de eigenares De actie Rotaract Club Alkmaar De wensboom van Rotaract Club Alkmaar staat bij Het Trefpunt Heeft u een wens voor een ander? Gezelligheid en waardering

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3