Benoemingen, installaties, besluiten Heilooër Wijnroute Een goed hoofdkussen is hoofdzaak! Advies verkenner: Heiloo-2000, VVD en D66 Yuri Cornelisse organiseert voetbalclinicdagen IVN-wandeling op de Westert en de Bleek Gemeenteraadsverslag UITKIJKPOST 26 APRIL 2022 7 Dirk Kaan doet regelmatig verslag van de vergadering van de gemeenteraad. Z) Ga jij ook voor een volle stempelkaart? Foto: aangeleverd Tekst: Dirk Kaan 3 Een goed kussen is belangrijk! Foto: aangeleverd Sicko Heldoorn. Foto: aangeleverd Vanwege de nieuwe werkwijze van de raad gaan de speech en het daar opvolgende applaus helaas niet meer op. Voor de liefhebbers wordt verwezen naar de commissieverga deringen waar de nieuwe raadsleden voldoende de ruimte krijgen om hun stem voor het eerst te laten horen. Voorzitter Ten Bruggencate sprak de debutanten kort toe. “Het is niet niks om vandaag voor het eerst in de raad te zitten.” Werd er verder dan niets besloten? Niet veel, maar ook niet niks. Una niem werd besloten om tennisver eniging Het Vennewater een 15-ja- rige borgstelling te verlenen van 100.000,- voor de aanleg van drie padelbanen. Tevens werd besloten om het bestemmingsplan van Raad huisweg 10 vast te stellen. Op deze locatie ligt een plan klaar voor vijf tien appartementen. Na deze vast stelling zal het bestemmingsplan zes weken lang ter inzage worden gelegd. EGMOND-BINNEN - Op woensdag 27 april gaan IVN-gidsen van 19.00 21.00 uur weer met u zwerven door het PWN-duingebied. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en zijn eeuwenlang door de mens in gebruik geweest. Voor landbouw, het weiden van vee, het bleken van linnen en voor de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmerkende open ‘nollen’ landschap. HEILOO - Op donderdag 21 april was de eerste raadsvergadering van de huidige raad. Vandaar een lange agenda, want er worden op zo’n eerste avond een hoop benoemingen gedaan. Traditiegetrouw is dit ook de avond voor ‘maiden speeches’. Door juist beheer houdt PWN deze waardevolle restanten van de oude duinen in stand. De gidsen vertellen u van alles over de cultuurhistorie, landschap en beheer, flora en fau na. Er kunnen maximaal 12 mensen mee, die zelf voor een duinkaart die - nen te zorgen. Aanmelden is nood zakelijk via tel. 06-23638112 (Greeth In onze winkel laten wij u de mo gelijkheden ervaren. Daarna gaat u thuis testen! Door onze bescherm- slopen kan dit uiteraard 100% veilig en hygiënisch! Het kussen welke wij u adviseren krijgt u mee naar huis om deze een aantal nachten thuis te testen. Niet even voelen en pro beren in de winkel dus, maar thuis ervaren. Best kans dat u even moet wennen, u ervaart ondersteuning en comfort op een compleet andere manier. Vaak wordt dit direct als prettig er varen maar het komt ook voor dat u uw spieren iets meer tijd moet gun nen om aan deze ondersteuning te wennen. En mocht u na een aantal nachten nog niet lekker slapen dan gaan we samen in de winkel aan de hand van uw feedback het juiste kussen uitzoeken. Oekraïne Om met een positieve noot te eindi gen: Hessel Hiemstra van het CDA stelde de voorzitter de vraag over hoe het staat met de opvang van Oekraïners in Heiloo. Daar wist bur gemeester Ten Bruggencate het vol gende antwoord op te geven: “Bin nen Heiloo biedt Onze Lieve Vrouw ter Nood opvang. Fantastisch wat de mensen daar aan het doen zijn. Het begint een plek te worden van spreekuren, waar mensen naartoe kunnen voor vragen over bijvoor beeld het leefgeld dat wordt uit gekeerd. De buurtsportcoach gaat wekelijks langs om te kijken welke mensen willen sporten. Het systeem begint te werken. Op dit moment worden ongeveer 30 mensen in Onze Lieve Vrouw ter Nood en 30 mensen particulier opgevangen. We zijn in gesprek over duurzamere huisves ting. Het is fijn om te merken dat er bij oproepen vanuit het dorp veel support komt.” Geen stapel kussens meer op zol der, geen investeringen in dure kussens welke toch niet geschikt blijken, geen risico alleen maar lek ker slapen! Tijdens de kussenweken krijgt u van ons een leuk cadeau bij aankoop van uw nieuwe kussen! Kom naar onze winkel, wij hebben uw kussen! Alle partijen in Heiloo zijn van me ning dat Heiloo-2000 deel moet uit maken van de nieuwe coalitie. D66 en VVD worden door zes partijen reeds mee bezig te zijn. Het grootste gedeelte van de raad volgde hier op het advies van het college om de moties niet te steunen. Op basis van de verkiezingsuit slag, de partijprogramma’s en de gesprekken die zijn gevoerd advi seert de verkenner Heiloo-2000 in gesprek te gaan met de VVD en met D66 voor de programma- en porte- feuillebesprekingen. De vijfde editie van de Heilooër Wijnroute gaat om 14.00 uur van start. Voor 5 per stempelkaart (te koop bij alle deelnemende zaken) bevestig jij je deelname én krijg je een leuke gadget! Volgens Heldoorn kan in een ge meente met de omvang van Hei- loo het werk goed worden gedaan door drie wethouders. Heiloo-2000 draagt Ronald Vennik voor, voor Yuri Cornelisse is naast oud-prof- voetballer van o.a. FC Groningen, RKC, ADO Den Haag ook SAQ-trainer en lifestylecoach. Yuri organiseert deze twee dagen. Tijdens de clinic komen de thema’s voetbal, anders sporten en gezondheid samen. Yuri: “Mijn missie is om iedere voetballer bewust te laten zijn van het belang van veel bewegen en verantwoorde voeding en de bijbehorende gezonde leefstijl. Belangrijke waarden voor mij zijn leren, ontwikkelen, spelen en vooral plezier met elkaar hebben. In deze tijd is onze gezondheid een groot goed, maar naast bewegen is goede voeding zeer belangrijk, ook voor kinderen. Daarom heb ik geko zen voor een speciaal thema: gezon de leefstijl,” aldus Yuri. genoemd. Heiloo Lokaal is eventu eel bereid om met gedoogsteun deel te nemen aan een nieuwe coalitie. In dat geval zou deze bestaan uit 11 zetels, de oppositie uit 8. Een goede verhouding, aldus de verkenner. De deelnemende zaken zijn: - Herberg Jan - Brasserie Veldt - Rails - Il Corso Dit thema komt spelenderwijs en ongedwongen dan ook terug tijdens de clinic, mede door middel van ge zonde lunches en tussendoortjes, VVD is Rob Opdam kandidaat voor het wethouderschap. Namens D66 is Antoine Tromp kandidaat-wet- houder. Bij iedere zaak betaal je 5,50 voor een heerlijk glas wijn en een bijpas send gerechtje. De route mag je zelf bepalen. Van café tot restaurant, één ding hebben ze gemeen: ze zijn perfect voor de onderbreking van je fietsroute! voorlichting en praktische tips over gezonde voeding. Wanneer De clinics vinden plaats van 10.00 - 16.00 uur op dinsdag 3 mei voor de jongens en woensdag 4 mei voor de meiden. - Café de Wit Tumi - Plaza Cinco - Fletcher Hotel Heiloo - Brasserie in ‘t Groen aan 40 Verder: woonde Rob Opdam de avond bij als raadslid en als demissionair wet houder, wat tot een aantal grappige momenten leidde; legde Youri Bras namens PvdA zijn belofte af. Hij kon niet aanwezig zijn in de Cultuurkoe- pel bij de officiële installatie van de raadsleden;werden Ko Hemminga (Heiloo-2000), Caj Oosters (VVD), Hans van Halem (D66), Tijmen Valkering (Heiloo Lokaal) en Ka- miel Delpeut (PvdA) benoemd als commissielid. Ook zij legden de eed of de belofte af;werden René van Splunteren (VVD) en Linda Veer beek (Heiloo-2000) benoemd als plaatsvervangende voorzitters van de raad;haalden twee moties van Gemeentebelangen Heiloo het niet. Enerzijds een motie over de infor matievoorziening over een gemeen telijke energietoeslag voor lagere inkomens in Heiloo. Anderzijds een motie voor de ondertekening van het Schone Lucht Akkoord. In beide ge vallen gaf het college aan hier Slaapkenner Lute, Rijksweg 108 Limmen www.slaapkennerlute.nl 072-50514 54 LIMMEN - Sluit uw hoofdkussen wel aan bij uw persoonlijke behoeften? Het beste hoofdkussen is afgestemd op uw individuele maten en wensen. HEILOO - Op 14, 15 en 16 maart waren de gemeenteraadsverkiezingen. Als grootste partij heeft Heiloo-2000 het initiatief genomen om een nieuwe coalitie te vormen. Sicko Heldoorn is gevraagd verkenner te zijn voor een nieuw college voor de gemeente Heiloo. HEILOO - In de meivakantie organiseert Fit@Yuri in samenwerking met voetbalvereniging HSV op dinsdag 3 mei en woensdag 4 mei 2022 twee voetbalclinicdagen voor de jeugd. Deelname De clinics zijn voor jongens van 7 tot en met 13 jaar en meiden in de leef tijd van 7 tot en met 15 jaar. Inschrij ven voor de voetbalclinicdag kan via een mail aan y.cornelisse@me.com Let op: maximaal 40 deelnemers per dag (5 groepen van 8 kinderen). Kosten De kosten voor deelname de voetbalclinicdag zijn p.p., inclusief gezonde lunch van Ekoplaza. Inschrijving is definitief, na inschrijving is restitutie van het inschrijfgeld niet meer mogelijk. HEILOO - Hij komt er weer aan: de Heilooër Wijnroute. Ben jij een liefhebber van heerlijke wijnen en culinaire gerechten? Blok dan nu zaterdag 21 mei 2022 in je agenda! Heijne). Er wordt een bijdrage ge vraagd van 2,50 p.p. Door de aan wezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedekkende kleding aanbevolen. Vertrek: 19.00 uur, parkeerter rein PWN, Oude Schulpweg, Eg- mond-Binnen (naast restaurant Nieuw Westert).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 7