Overeenkomst voor bouw 15 woningen Raadhuisweg Kinderopvang bij twee Blosse kindcentra in Heiloo Meet gratis uw bloeddruk bij Bibliotheek Heiloo Kom dansen op jaren 80-hits in de Buk Buk Tjif Tjaf Tjakkaaaa uitkijkpost.nl volg ons op Facebook HEILOO - Aan de Raadhuisweg 10-11 (tot aan het Raadhuisplein) komen 15 woningen. Woningbouw op deze locatie voorziet in een Op de Willibrord werd al peuter - opvang en basisonderwijs aange boden. Met de aanvulling van de kinderdagopvang voor de aller kleinsten kan er straks in een door gaande lijn begeleiding worden ge boden voor kinderen van 0 t/m 12 jaar. Een mooie ontwikkeling voor alle kinderen in Heiloo West! In Heiloo Oost heeft de gemeente Heiloo voor Paulus Kindcentrum nu alle seinen op groen gezet om ruim tes te verbouwen tot kinderdagver blijf voor kinderen van 0-2 jaar. Onze verwachting is dat we hier op 1 juli kunnen starten met kinderop vang voor de allerkleinsten. Na de verbouwing biedt ook Paulus Kind centrum opvang en onderwijs voor kinderen van 0-12 jaar van 7.30 tot Tijdens de Mei Meet Maand van de Hartstichting kun je elke donderdag van 11.00 - 17.00 uur, vrijdag van 11.00 - 17.00 uur en zaterdag van 11.00 - 16.00 uur onder begeleiding van een medewerker van de Hartstichting zelf je bloeddruk komen meten bij Bibliotheek Heiloo. Het is belangrijk om je bloeddruk te kennen. Een hoge bloeddruk voel je namelijk niet, maar vergroot wel de kans op een hartin farct of beroerte. Vanaf je 40ste stijgt het risico op een hoge bloeddruk. Voel je je gezond? Ook dan kan je een hoge bloeddruk hebben. Daarom roept de Hartstichting mensen op om vanaf je 40ste elk jaar je bloeddruk te meten. Ook als die nu goed is. Als het nodig is, kun je zelf met leefstijl tijdig maatregelen nemen om de bloeddruk weer op een gezond niveau te bren gen. Bibliotheek Heiloo ondersteunt deze oproep van de Hartstichting. Het meten is gratis. Veel mensen Wat doe je als je niet kunt zingen en je ook nog eens een onopvallend ui terlijk hebt? Juist! Dan ga je gewoon lekker de zangkunsten van je geve derde collega’s in mootjes hakken met je eigen unieke geluid. Als ik de tjiftjaf hoor, zie ik hem daarbij ook nog eens in mijn ver- Tuinvogelverhaal De huidige twee winkelpanden worden daar voor gesloopt. Pro6 Vastgoed ontwierp het bouwplan en gaat nu samen met de gemeen te dit plan realiseren. Wethouder Van Diepen ondertekende hiervoor de overeenkomst met Bas Verlaan van Pro6 Vastgoed. Een nieuw bestemmingsplan is nodig voorafgaand aan de bouw; dat bestemmingsplan werd vorige week vastgesteld door de gemeenteraad. Pro6 Vastgoed heeft een bouwplan ontwikkeld voor in totaal vijftien woningen in één appar tementengebouw: ‘De Raad’. Dit bouwplan komt op de plaats van de twee winkelpanden aan de Raadhuisweg. De winkels hebben jaren leeggestaan en hebben nu een tijdelijke in vulling. Het is niet aannemelijk dat de vraag naar winkelruimte weer gaat toenemen, ook niet op langere termijn. Dit bood mogelijkhe den voor een andere invulling. “Wij zijn allebei enorme liefhebbers van de meer alternatieve, dansbare muziek uit de jaren 80 én fanatiek verzamelaars van vinyl. Wat is er dan leuker om juist die platen te kunnen draaien voor iedereen die een avondje los wil gaan op de dansvloer? “Men sen die in de jaren 80 uit gingen wil len dat vaak nog steeds of opnieuw.” Wat overigens niet betekent dat er alleen 40-plussers op afkomen. Een jongere generatie gaat ook uit beelding al schoppend met zijn iele pootjes over de takken bewegen. In werkelijkheid is het natuurlijk gewoon een klein bruingroen vo geltje, maar... zijn zang is er één die behoefte en zal een kwaliteitsimpuls bete kenen voor het dorpscentrum van Heiloo en de Raadhuisweg in het bijzonder. Een nieuw bestemmingsplan is daarvoor nodig om een juridische basis te leggen voor het bouwplan. Dat plan werd vorige week door de gemeente raad vastgesteld. In het bouwplan gaat het om zeven koopwo ningen in categorie II, en acht in categorie III. Er komen vier parkeerplaatsen op eigen ter rein. Het appartementengebouw wordt twee lagen hoog. De (anterieure) overeenkomst met Pro6 Vast goed is de formele start van het realiseren van het plan, waarbij de rol van de gemeente overigens bescheiden is. Wethouder Peter van Diepen is blij met de ontwikkeling: “Dit is een mooie stap in de ontwikkeling van Centrum ’t Loo - Witte Kerk, met kansen voor starters en doorstromers in onze gemeente.” elke beginnende vogelaar wel kan herkennentj if - tjaf - tj if - tjaf Su - persimpel en uniek, dus eenvoudi ger kan het bijna niet. Hij is nu weer volop te horen in bos, duin en tuin. Dus als je goed luistert, kan je hem misschien wel horen. Het liefst beweegt deze kleine vogel zich in dichte begroeiing en bouwt daar in het voorjaar ook zijn oven vormige nest met zijingang; ook al zo uniek. hun bol bij de hits van Madness, The Smiths, Depeche Mode, U2, The Cure en nog veel meer, aldus Sander en Richard. Kortom: dansen maar op zaterdag 21 mei in de Buk Buk, Pastoor van Muij- enweg 12 in Heiloo. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de kosten voor een ticket bedragen 5,50. Online te re serveren via www.ticketkantoor.nl/ shop/trefpuntheiloo Een ander, onopvallend vogeltje dat uiterlijk héél erg op de tjiftjaf lijkt is de fitis. Die hoor je vaak in de dui nen en hij zingt een beetje alsof hij tijdens zijn liedje een lichte appel flauwte krijgt. Dat gaat wat fladde rend van hoge naar lagere tonen: ‘wiewiewiewieuu’. Als een echte Kung Fu fighter; TJIF TJAF-TJAKKAAA!!! Veel vogelaars vinden het melodieus klinken, maar de tjiftjaf lijkt daar anders over te denken; die houdt niet van dat softe gedoe. Nee, hak ken wil ie! En nu je dit gelezen hebt, zal je hem ook gaan horen, of je wilt of niet. Mét of zonder verbeelding. TIFTJAFTJAKKAAAA! HEILOO - De Hartstichting en Bibliotheek Heiloo supporten jouw hart tijdens de Mei Meet Maand. HEILOO - Het Castricumse dj-duo Two Imaginary DJ’s komt voor de eerste keer met hun dansavond naar de Buk Buk in Heiloo. HEILOO - Op 1 juni opent het kinderdagverblijf in Kindcentrum Willibrord voor kinderen van 0 tot 2 jaar. weten niet dat ze een hoge bloeddruk hebben, en daarmee een verhoogde kans op hart- en vaatziekten. Om het meten van de bloeddruk voor ieder een toegankelijk te maken, richt de Hartstichting in de maand mei open bare meetpunten in door het hele land. Bibliotheek Heiloo is een van de locaties. Meer lezen? Kijk dan op www.hartstichting.nl Elke donderdag en vrijdag in mei, 11.00 - 17.00 uur* Elke zaterdag in mei 11.00 - 16.00 uur. 18.30 uur. Ouders kunnen nu al op de Paulus terecht voor kinderopvang 2-4 jaar, peuteropvang, bso en ba sisonderwijs. Met de realisatie van deze twee volwaardige kindcentra in Heiloo is er weer een stukje van de ambitie van Blosse ingelost: een kindcentrum in elk dorp en in elke wijk. Voor het Paulus Kindcentrum is er nóg een mooie uitdaging! Zij grijpen dit moment aan om een nieuwe naam te vinden die past bij het volwaardige kindcentrum, het ontwikkelingsgericht onderwijs en de veranderende maatschappij. Allemaal hele spannende ontwik kelingen. Wordt vervolgd. Voor meer informatie over plaatsing en procedure: www.blosse.nl/kinderopvangheiloo UITKIJKPOST 4 MEI 2022 10 3 Wethouder Peter van Diepen (l) en Bas Verlaan ondertekenen de overeenkomst. Foto: aangeleverd Hemel en O Blosse Kindcentra biedt straks kinderopvang vanaf 0 jaar bij twee kindcentra in Heiloo. Foto: aangeleverd w Wat doe je als je niet kunt zingen en je ook nog eens een onopvallend uiterlijk hebt? Foto: aangeleverd LIMMEN - Paulien van Tol is vrijwillig tuinvogelconsulente voor de Vogelbe scherming. In haar vrije tijd schrijft zij korte verhaaltjes over tuinvogels. Met haar achtergrond als illustratrice tekent zij daar ook een passende illustratie bij. Van tijd tot tijd leest u een van haar verhalen in de Uitkijkpost. U kunt Paulien ook volgen op haar Facebookpagina ‘Tuinvogelverhalen’. *M.u.v. Bevrijdingsdag vaartsdag

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 10