Ingezonden brief: Diefstal van graf Wat is de dresscode bij een thé dansant? Marcel Witte exposeert in gemeentehuis Zwembad Het Baafje Heiloo klaar voor zomerseizoen vol waterpret Inwoners gezocht voor klimaatpanel Hockey vader column 5 De allereerste badgasten waren Art hur en Yvonne, beiden uit Egmond aan Zee. Geen stel, ze zijn schoonzus en zwager. Ze wonen sinds kort in deze regio en zijn vast van plan zo veel mogelijk te komen zwemmen. Voor Arthur is het de eerste keer dat hij Het Baafje bezocht. “Het is een prachtig buitenbad met veel faci liteiten en de temperatuur van het water is heerlijk.” Ook voor Kate (4) uit Heiloo is het zwemseizoen be gonnen. Met bandjes om de armen en een tas vol waterspeelgoed was ook zij klaar voor wat spetterpret. Wist u dat de leden van duikschool Scuba Original Divecenter uit Obdam elke vrijdag trainen in het buiten zwembad? Tijdens de openingsdag konden bezoekers kosteloos ken nismaken met de duiksport en er varen hoe het is om onder water te zweven. Een beetje spannend voor sommigen, maar door de goede be- Ik vind het fijn om ernaartoe te kun nen gaan en om het netjes te houden. Het is jaren goed gegaan, maar de laatste jaren zijn er ‘zomaar’ dingen verdwenen van het graf. Dierbare beeldjes, kerststukjes en afgelopen vrijdag was het aluminium insteek geleiding van een duikinstructeur ook vooral heel leuk! Richard is lid van het duikteam: “Iedereen vanaf 8 jaar kan op vrijdag komen duiken. Aanmelden voor een introduik kan vooraf via onze website of door even te bellen. Zo hebben we altijd een instructeur beschikbaar. Als je een maal kunt duiken, verleer je dat niet. Het is net als fietsen.” Elk seizoen wordt de zoveelste be zoeker verrast met een gratis abon nement. Ook dit jaar verwacht Jan Oostindie meer dan 50.000 bezoe kers, zeker met een zonnige zomer. “We hebben dit seizoen naast het traditionele ontbijt- en honden zwemmen nóg een verrassing voor onze badgasten. Dit 50 meterbad is uniek in de regio. Dat moet blij ven bestaan en dat kan alleen met zoveel mogelijk fans en abonne menthouders. Daarom organiseren we in juli, vlak voor de grote vakan- bloemenvaasje weg. Nu een gapend gat. Daar sta je dan met je bloemen. Het gevolg is dat ik er niets meer durf neer te zetten. Alleen nog maar vaste planten in de grond. Bij meer dere graven zijn de vaasjes weg (gestolen). Bij een eerdere melding van vermis sing, bij het secretariaat van de kerk, kreeg ik als antwoord dat er kinde ren achterin op het kerkhof ‘spelen’. Die klimmen over het hek. Daar ligt het graf van mijn ouders toevallig ook. Maar ik wil de kinderen niet de Geen zwembad zonder een ligwei- de, een speeltuin en een kiosk voor patat en ijsjes. Het Baafje heeft het! De werknemers van het zwembad doen er alles aan om het de gasten naar de zin te maken. Zwemveilig- heid staat altijd voorop. Momenteel is er nog plek voor ‘badmeesters’ en horecamedewerkers. Ronald is pas begonnen als toezichthouder bij Het Baafje, maar heeft al een aantal jaren ervaring. “Naast mijn werk als conciërge op een school, werk ik deze zomer in het zwembad. De werksfeer in het kleine team is heel ontspannen. We gaan er een gezel lig feestje van maken dit jaar.” Ook Annette Mulder heeft er weer zin in. Zij combineert haar studie met het werken in het zwembad. Ze staat de ene dag achter de kassa, de andere dag in de kiosk. “Juist door de afwis seling blijft het werk leuk.” Ook zin in een frisse duik? Check de website voor de openingstijden en activiteiten: www.zwembadhetbaafje.nl schuld geven, er zijn vast ook vol wassenen die er lol in hebben om wat te stelen op het kerkhof. Maar denk na voordat je iets ont vreemdt op een graf van een dier bare. Voor jou is het misschien prullaria, maar voor ons is het met veel liefde neergezet. Het geeft heel veel verdriet en woede om weer een lege plek aan te treffen op het graf van mijn ouders. Er zijn meer nabe staanden die dit treft. tie, een Baafje Fandag. We houden iedereen op de hoogte via onder an dere Facebook en onze website.” Lieve groet van een verdrietige nabestaande. Inwoners worden via het panel ge vraagd om hun kennis te delen en hun mening te geven over concept plannen op het thema Klimaat. In woners brengen kennis in die voor experts nieuw is en kennen de lokale situatie. Het doel is om zo tot beter beleid en besluiten te komen. Het panel bestaat uit inwoners van alle vier de gemeenten. Iedereen kan zich aanmelden. Er wordt een wachtlijst bijgehouden indien het Een verscheidenheid aan technieken wordt gebruikt om het perfecte beeld te creëren. Dat kan een extreem laag standpunt zijn of een zeer lange sluitertijd. Veel tijd steekt hij in de Het inwonerspanel komt in principe vijf keer per jaar samen op de dins dagavond (online of in het gemeen tehuis van Heiloo of Castricum). Inwoners die meer willen weten of zich aan willen melden, kunnen een mail sturen met daarin uw naam, leeftijd en woonplaats naar klimaat@debuch.nl planning. De mooiste locatie vin den, de compositie en het mooiste licht. Vaak is dat ’s ochtends vroeg of juist in de avond. Naast het maken van eigen werk, fotografeert Witte ook in opdracht voor bedrijven. Hij beschikt over een eigen studio in het centrum van Alkmaar. Zijn werk is te koop in zijn eigen webshop Foto Aan Je Muur. Gemeentehuis Heiloo Raadhuisplein 1, 1851 JL Heiloo Openingstijden: Maandag: 08.00 - 20.00 Dinsdag t/m vrijdag: 08.00 - 16.30 www.marcelwittefotografie.nl www.fotoaanjemuur.nl inwonerspanel het maximale aantal deelnemers heeft bereikt. HEILOO - Al 27 jaar lang ver zorg ik het graf van mijn veel te jong overleden vader en sinds vier jaar ligt mijn moeder er ook bij. Het graf van mijn ouders ligt op de begraafplaats naast de Willibrorduskerk. HEILOO - Tot en met eind juni exposeert Marcel Witte zijn foto’s in het gemeentehuis van Heiloo. HEILOO - Afgelopen zaterdag 30 april opende buitenzwembad Het Baafje eindelijk weer de deuren voor het zwem- en duikseizoen 2022. Het liep niet gelijk storm, het was waarschijnlijk nét iets te koud voor de meeste recre- atiezwemmers. Een aantal fanatieke baantjeszwemmers liet zich door het frisse weer niet tegenhouden. Hanneke uit Alkmaar bijvoorbeeld. Zij zwemt sinds haar pensioen 3 jaar geleden het liefst elke dag 20 baantjes. Ze kon bijna niet wachten op deze eerste plons! HEILOO - De gemeenten Heiloo, Uitgeest, Castricum en Bergen zoeken voor een gezamenlijk inwonerspanel nieuwe leden. Het klimaatpanel bestaat in middels ruim een jaar en het is tijd voor een nieuwe stap. Marcel Witte (1970) is een profes - sioneel fotograaf uit Alkmaar met een passie voor stadsfotografie en landschappen. In deze expositie is een dwarsdoorsnede te zien van zijn fotokunst. Blikvanger is de iconi sche foto van de molen van Vlis- singen tijdens storm Eunice. Daar naast hangen er een aantal stads- en landschapsfoto’s gemaakt in Noord-Holland. Veel mensen zullen de locatie van de foto’s herkennen. Maar stuk voor stuk zijn deze op zijn eigen wijze vastgelegd. Ë’vji 1 rï UITKIJKPOST 4 MEI 2022 De eerste meters zijn weer gezwommen door deze toppers. Foto: Pauline de Vries Tekst: Pauline de Vries 5) Landgoed Nijenburg in de herfst. Foto: Marcel Witte door Michiel Ullers Neem eens een duik Fandag Dat hoort toch niet? Op een TD sta je in je zwetende hockeyshirt, korte broek/ rok en vaak de scheenbeschermers nog aan. Direct na de wedstrijd van het veld zo de dansvloer op. Bier in je hand, kratjes stapelen en stampend in Dames met hoge hakken en heren met gestylde haartjes en overhem den. Een zakelijk diner? Een galafeest? Een trouwerij? Nee, een ouderwets thé dansant, of te wel TD. Een vol clubhuis met gezelligheid. Het is één grote mo deshow. En dat op een thé dansant? Het Baafje heeft het! de prut (bier). Na de TD in korte broek nog naar het lokale café of in de trein naar Amsterdam of een andere stad, om daar nog even de kroeg in te gaan om vervolgens de volgende ochtend erachter te komen dat je hockeytas nog ergens staat. Zo ging dat, maar nu klink ik wel heel erg als een oude man. Als veteranen keken we onze ogen uit. De een was nog mooier aangekleed dan de ander. Teams waren gedoucht en al, klaar voor het feest terwijl wij als veteranen als enige team nog in hockeykleren beneden aan het bier stonden, de traditie hooghoudend, want.echte hockeyers douchen niet (alleen thuis). De wereld verandert en het is blijkbaar een generatieverschil, maar wat blijft is dat het een mooi feestje was. Echter, blijkbaar is bovenstaande toch niks nieuws, want de generatie voor mij ging ook op chic naar de feestjes op de hockeyclub. Tenminste, mijn moeder vertelde mij hoe het eraan toeging in de jaren 70. Netjes gekleed Er is niks mis mee en het is ook wel leuk om je netjes aan te kleden voor een feestje. Dat hoort eigenlijk ook zo. Dus misschien wordt het tijd om de nette schoenen en het overhemd een volgende keer toch maar in de hockeytas te stoppen. of gedoucht de dansvloer op, met een echte band. Waar is het dan misge gaan? Vanaf welk moment stapte men op hockeyschoenen de dansvloer op en hoe heeft die generatie daar naar gekeken? Schande! Arthur en Yvonne waren de eerste bad gasten van 2022. Foto: Pauline de Vries

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5