Neonparty in de Buk Buk groot succes Theaterbende speelt Midzomernachtsdroom Gouden Fluit voor Harry Lute Sociale Activiteiten Heiloo Fietser gewond bij aanrijding IJssalon Pravisani 75 jaar Team Sociale Activiteiten Heiloo Werken met computer en tablet Tijdens de pandemie zijn onze handwerksters zelfstandig doorge gaan en zijn er weer mooie spullen aangeleverd. Onze kasten zijn nu wel erg vol en dat willen we u graag laten zien en ook verkopen. Tijdens deze periode vielen onze inkomsten voor een belangrijk deel weg terwijl de uitgaven, o.a. huur van een pand en inkoop materalen, gewoon door gingen. Gelukkig mochten we in het Trefpunt tijdens de Boekenmarkt een tafeltje neerzetten, van de op brengst konden we enkele materia len aanschaffen. HEILOO - Op 21 en 22 mei brengt Theaterbende Heiloo een toegankelijke bewerking van de Midzomernachtsdroom van Shakespeare in de Cultuur- koepel in Heiloo. In het knotsgekke stuk ‘Shakespier en het krankjore- me liefdesbloempje’ draait het allemaal om de liefde. En om druppels van een magisch bloempje die je verliefd maken op het eerste levende wezen dat je ziet. Maar liefst 24 jonge spelers spelen, dansen en zingen het verhaal, in ei gentijds Nederlands maar ook hier en daar in ‘Shakespeariaans’. De fietser die gewond raakte bij het ongeluk stond voor de stoplich ten te wachten, vanaf de Kanaal- weg richting de Stationsweg. Een Sociale Activiteiten Heiloo ontvangt geen subsidie en dient volledig zelf voorzienend te zijn. Wij houden de prijzen bewust laag. De opbrengst van de verkoop besteden we aan de hierboven al genoemde doeleinden en als we weer wat reserves heb ben doen we een donatie aan een van de maatschappelijke doelen in Heiloo. Wie de bendeleden wil zien schit teren in de Cultuurkoepel, kan nog kaartjes kopen via www.theaterbende-heiloo.nl. Komt u even kijken op een van deze dagen, wij stellen dat zeer op prijs. In de muzikale voorstelling wordt ook gedanst. Sofie van Neer tekent voor de choreografie. Zelf oud-spe- ler en in haar vrije tijd danseres, kreeg ze van Annieke de opdracht om twee dansen te bedenken: een hofdans en een feestdans. Sofie: “De muziek van de hofdans is een mo dern pianostuk dat zich goed leent voor een streng gechoreografeerde dans. Het Thunderbeatnummer is op zijn beurt ideaal voor de party dance. Ik heb YouTube afgestruind om viereneenhalve minuut te vullen met pasjes en sierlijke bewegingen voor de hofdans. De tweede dans is wat makkelijker want daar zit veel herhaling in.” vrachtwagen sloeg af en zag daarbij de fietser over het hoofd. Het is nog niet bekend hoe dit heeft kunnen gebeuren. chaos, de scheiding tussen fantasie en werkelijkheid, behapbaar te ma ken, voor zowel de spelers als het publiek.” AKERSLOOT - Op 7 mei ontving Harry Lute van Handbalvereniging Meervogels’60 uit Akersloot uit handen van penningmeester Paul Sap de Gouden Fluit. HEILOO - Afgelopen zaterdag, 14 mei, organiseerden de vrijwilligers van Jongerenwerk Heiloo een Neonparty voor groep 7/8. Dit feest was de eer ste grote activiteit in de Buk Buk sinds de start van corona en dat het zo’n succes zou worden hadden ze niet durven hopen. Er waren 150 kaarten beschik baar en de avond van tevoren was EGMOND AAN ZEE - Ijssalon Pravisani in de Voorstraat in Egmond aan Zee bestaat 75 jaar en is inmiddels een begrip te noemen. ‘Het lekkerste ijs van Noord-Holland’ wordt nu gemaakt door Fabio Pravisani, de derde generatie ijsmaker. Antonio Pravisani vertrok uit Italië om aan dictator Mussolini te ont komen, begon eerst een ijssalon in Zaandam, maar vestigde zich in 1947 in Egmond, omdat hij daar betere kansen zag door de opkomst van het toerisme. Na het overlijden van vader Dino roerde moeder Marisa het ijs in de ijsmachines. Inmiddels is klein zoon Fabio de ijsmaker, nog steeds volgens het familierecept. Moeder Harry mocht de Gouden Fluit in ontvangst nemen, omdat hij 40 jaar geleden is gestart als scheidsrech ter voor de Handbalbond en dit nog steeds met veel enthousiasme en toewijding doet. Al die jaren heeft Harry ongeveer 60 a 70 wedstrijden per jaar gefloten, zowel voor de bond als voor de vereniging zelf. De uitrei king vond plaats na de wedstrijd van het feest helemaal uitverkocht. De weken daarvoor hebben de jonge de A-jeugd tegen Westsite, waarvoor Harry met een klein smoesje was aangesteld. Harry hoopte natuurlijk wel de bij zondere fluit eens te mogen ont vangen, maar zelfs de aanwezigheid van zijn volledige gezin inclusief kleinkinderen deed nog niet direct vermoeden wat er gaande was. Des te groter was de verrassing. Marisa en zus Daniëla bedienen de klanten. Pravisani is een echt fami liebedrijf. Over dat recept van het ijs dat dus al 75 jaar in de smaak valt, wil Fabio niet veel meer kwijt dan “niet te veel ingrediënten”. De populaire ijssalon heeft inmiddels traditiegetrouw op 27 april de deur weer geopend na de wintersluiting en is geopend gedurende de zomer- Wanneer: 6 vrijdagen van 3 juni t/m 8 juli, 13.30 - 15.00 uur. vrijwilligers hard gewerkt om de grote zaal van de Buk Buk klaar te maken voor het feest. De geluids installatie werd getest, de bar werd ingericht, de blacklights werden in de trussen gehangen en de zaal werd versierd. Om 19.30 uur stonden de eerste feestgangers al in de rij en om 20.00 uur barstte het feest los. Voor veel kinderen was het de eerste keer dat ze een groot feest meemaakten. DJ Xavier wist de sfeer er goed in te krijgen en al snel stond de hele zaal in lichtgevende kleding te springen en te dansen. Op de eerste bijeenkomst krijgt u uitleg over het programma Klik Tik en kiest u met welk onderdeel u wilt oefenen. Vervolgens kunt u ie dere vrijdag onder begeleiding van een bibliotheekmedewerker oefenen in de bibliotheek van 13.30 tot 15.00 uur. Meer informatie over Klik Tik is te vinden op www.klikentik.nl Fabio is weliswaar ijsmaker van be roep, zijn passie ligt bij het maken van bronzen beelden. Zijn bekendste beeld is het ‘Derper Vrauwtje’ op het duin van de Egmondse vuurtoren, dat symbool staat voor de vele wedu wen in het vroegere vissersdorp. Ook maakte hij beelden van René Descar tes en Jacoba van Tongeren. Onlangs was er een expositie van zijn werk in de Heiloose bibliotheek. De vrijwilligers kijken terug op een zeer geslaagd feest. Het harde wer ken was zeer de moeite waard. “Het was zó leuk, ik kan niet wach ten tot we weer een volgend feest gaan organiseren!” HEILOO - Wilt u samen de eerste stappen zetten op de computer of tablet? Of heeft u al enige ervaring en wilt u verder leren? Tijdens deze gratis cursus in Bibliotheek Heiloo kunt u hiermee aan de slag. Klik Tik is een oefenprogramma dat stap voor stap uitlegt hoe de computer en internet werken. Via filmpjes bekijkt u de eenvoudige uit leg en daarna gaat u aan de slag met praktische oefeningen. maanden. Voorlopig kunt u er dus nog terecht om een heerlijk ambach telijk ijsje te halen. HEILOO - Winkelcentrum ’t Loo heeft ons toestemming verleend om op vrijdag 20 en zaterdag 21 mei onze zelfgemaakte handwerkjes te verkopen. Daar zijn wij heel erg blij mee. HEILOO - Op donderdagmiddag 12 mei is er een fietser aangereden door een vrachtwagen op de Kennemerstraatweg in Heiloo. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Annieke Sloet, artistiek leider, werkte vijf jaar geleden voor het eerst mee aan de toenmalige bewer king van Midzomernachtsdroom en was meteen verkocht. In 2020 nam ze de Jongerenbende over van op richter Nicole Posthumus Meyjes en dans- en zangdocent Annema- rie Libbers. Voor dit 10e jubileum - jaar van de Theaterbende wilde ze die klassieker van toen nogmaals op de planken brengen, als eerbe toon aan haar kennismaking met de Theaterbende. Annieke: “Na de enthousiaste reacties van de spelers op mijn voorstel om Midzomer- nachtsdroom te gaan neerzetten, een ingewikkelde Shakespeariaanse klucht, was de keuze snel gemaakt. Het script lag er al maar ik wilde het opnieuw bewerken om het nog toegankelijker te maken. De uitda ging is om alle intriges, verwarring, 4 UITKIJKPOST 18 MEI 2022 11 O Wat een feest in blacklight en neon! Foto: aangeleverd O Paul Sap (l) overhandigt Harry Lute (r) de Gouden Fluit. Foto: aangeleverd O Daniëla, Fabio en moeder Marisa Pravisani. Foto: Pauline de Vries 3 Leer snel met Klik Tik. Foto: Archief Uitkijkpost Fabio de kunstenaar

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 11