Nieuwe kunst in Galerie De Kapberg vormen en variaties op een thema. Hij exposeerde vaker in de Kapberg, onder andere in 2015 met Pieter Borstlap en in 1996 met beeldhou wer Eric Claus. Jaap Ploos van Am stel overleed op 1 mei van dit jaar. In De Kapberg zijn prachtige aquarel len en tekeningen van dieren te zien. Thijl Wijdeveld is beeldhouwer. Hij groeide op in Amsterdam in een kunstzinnig milieu. Hij studeerde bij Piet Esser, Paul Gregoire en Wil lem den Ouden aan de Rijksacade mie van Beeldende Kunsten. Thijl kan gezien worden als een klassiek moderne beeldhouwer die werkt in het verlengde van de traditie. De mens als behuizing van de ziel is het hoofdthema van zijn werk. Vaak be staat het resultaat uit twee figuren die op diverse manieren te enscene ren zijn: ver van elkaar of dichtbij, nu eens afstandelijk dan weer inti miteit uitdrukkend. Kunstroute Akersloot Luuk is ‘Beste proever buitenlandse kaas' Vrij Zijn Pinkster Picknick Rally, alleen voor cabriolets! Op 21 en 22 mei van 11.00 tot 17.00 Jaap Ploos van Amstel (1926) was schilder, tekenaar, aquarellist en graficus. Zijn werk balanceert vaak tussen figuratie en abstractie. Als kunstenaar heeft hij altijd een ac- De route bevat dit jaar 12 locaties en heeft 17 deelnemers. Enkelen hebben eerder deelgenomen aan de ‘Kunstroute Akersloot’ of ‘Kunst in de Bollenschuur’ en er zijn ook nieuwe exposanten in de kunstrou- te van 2022. Ook deze keer kunt u in tuinen, ateliers en woningen bin nenlopen om een kijkje te nemen. tieve rol gehad in het Nederlandse kunstleven. Ploos van Amstel werkte vrijwel altijd in series. Die ontston den uit een brede nieuwsgierigheid naar andere nieuwe mogelijkheden, uur staan de deuren open en zijn de locaties gemarkeerd met een vlag van de kunstroute. Zo kunt u zien waar u kunt kijken. U wordt gastvrij ontvangen en ieder zal op zijn eigen manier de nieuwe werken expose ren. Er zijn verschillende creatieve kunstvormen: schilderijen, ijzer werken, steengoed, dotpainting, foto’s, bronzen en epoxywerken, houtkunst, Kusudama en gevou- De tentoonstelling is te zien van 13 mei tot en met 19 juni op vrijdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Wie meer wil zien van de galerie: www galeriedekapberg.nl Wij wensen u veel kunst- en kijk plezier. Tot 21 en 22 mei! “Het belangrijkste bij deze tocht is dat het gaat om het genieten”, aldus de organisator. “We willen de deel nemers laten zien hoe mooi Noord-Holland is. We brengen de deelnemers ieder jaar weer op plaatsen of langs weggetjes die ze niet kennen en daar doen we het voor.” Het bijzondere aan deze toertocht is dat alleen cabri olets mogen deelnemen. Merk maakt niet uit, leeftijd ook niet, het dak moet er alleen afkunnen en als het weer het ook maar even toelaat, gebeurt dat ook. Het mooie aan dit concept is dat er dus allerlei verschil lende soorten auto’s meerijden, van legerjeeps tot bijv. een Ferrari. Kortom, het is een bonte stoet van bijzondere auto’s, van oldtimer tot modern. wen boeken, textiel en keramiek. Kortom, voor iedereen is er iets te beleven. Op iedere locatie kunt u een rou tebeschrijving krijgen. Het is altijd weer bijzonder om zoveel enthou siaste mensen met dezelfde passie te treffen die hun locatie beschik baar willen stellen om de Kunstrou- te Akersloot te kunnen realiseren. De route is zo samengesteld dat we alles duidelijk om schrijven, niet met bolletje/pijltje werken, maar de mensen duidelijk informeren hoe ze moeten rijden. Het gaat ook niet om behendigheid of snelheid, juist niet, het gaat om gezelligheid en genieten van het Het Guilde des Maitres Fromagers aux Pays-Bas heeft als doel het ge bruik van Franse en andere buiten landse kazen te bevorderen. Elk jaar organiseert deze organisatie deze wedstrijd waarbij 12 Europese kazen worden getoetst op naam, smaak, herkomst, melksoort, vetpercentage en kwaliteit. De deelnemers moeten de kazen op soort herkennen op basis van een heel klein stukje. Om het nóg moei- lijker te maken, zijn er veel instinkers meegenomen in de wedstrijd. Luuk: “De Roquefort wordt vaak verward met Bleu de Causses of Bleu d’Au vergne. Ook is het onderscheid tussen de Zwitserse Gruyère, Appenzeller of Comté een lastige om te herkennen.” moois dat Noord-Holland te bieden heeft. Het begin- en eindpunt is het Vrij Zijn theater in Alkmaar. In de route zijn drie stops ingebouwd, waar de deelnemers worden voorzien van drinken en een versnapering, waarbij de deelnemers met de lunch een compleet ge vulde picknickmand ontvangen. Het afsluitende diner vindt plaats in het theater op het podium in een hele bijzondere setting. Hier zullen ook de prijzen worden uitgereikt. Ook zijn er prijzen te winnen. Door het invullen van een vragenlijst maken de deelnemers kans op prachtige prijzen, dit jaar zelfs een baartje goud! De juiste ant woorden kunnen de deelnemers krijgen door onderweg goed op te letten, elkaar te leren kennen en een goed inschattingsvermogen. Heb je interesse of wil je meedoen? Neem contact op met: management@vrijzijntheater.nl De kosten voor deze geheel verzorgde dag bedragen 125 p.p. Deze bokaal staat trouwens niet al leen bij Luuk op de kast. Eind april won hij namelijk al de derde plek bij de nationale competities van het Vakcentrum Foodspecialiteiten in de categorie Speciaalbieren. Luuk: “Bezig zijn met mijn passie is het mooiste wat er is. Deze bekroningen geven deze passie toch een speciaal randje.” Na een tweede plek in 2016 was Luuk dit jaar met 300 van de 360 punten een echte en terechte winnaar. Luuk mag de toonaangevende Huber van de Weegen Bokaal mee naar huis ne men en daarnaast de prestigieuze ti tel ‘Beste proever buitenlandse kaas van Nederland’ voeren. AKERSLOOT - Dit jaar kunt u weer genieten van een kunstroute in Akersloot. De deelnemers staan te popelen om u mee te nemen in hun wereld van creatieve ontwikkelingen. EGMOND AAN DEN HOEF - Galerie De Kapberg is een populaire bestemming voor mensen die even willen genieten van mooie kunst en onderweg daar- naartoe Egmond aan den Hoef met zijn charmante oude gebouwen bekijken. De galerie bestaat nu vijftig jaar en wil in dit tentoonstellingsjaar voor ie dereen iets moois presenteren. Deze keer zijn er mooie kleurige aquarellen en tekeningen te zien van Jaap Ploos van Amstel, razendknappe houtsneden en beelden van Wendelien Schönfeld, en beeldhouwer Thijl Wijdeveld toont stenen en metalen beelden die je niet los kunt zien van de mens. EGMOND AAN DEN HOEF - Elk jaar bekroont het buitenlandse kaasgilde de beste kaas(her)kenner van Nederland met de de Huber van de Weegen Bo kaal. Dit jaar heeft Luuk Koopman, eigenaar van Zuivelhoeve by en Kaashuis Tromp Egmond aan den Hoef, deze prachtige titel weten te bemachtigen tij dens het 24e Buitenlandse Kaas Keur Concours. ALKMAAR - Maandag 6 juni, Tweede Pinksterdag, organiseert Klaas Middelbeek vanuit het Vrij Zijn theater al weer zijn 14e toertocht voor cabriolets. Ieder jaar is het weer een hele puzzel om een prachtige route uit te zetten, maar ook dit jaar is dat wederom gelukt en zullen de deelnemers verrast worden. Wendelien Schönfeld laat ons haar houtsneden zien, het lijken wel schilderijtjes. Houtsnede is een moeilijke techniek. Voor elke kleur is een apart houtblok nodig, dus er is veel denkwerk nodig om een mooi resultaat te bereiken. Haar thema is heel verschillend: binnen of buiten, een straat of een gevel, het interi eur van een kamer of het atelier. We zien ook kleine beeldjes aan de wand tussen haar houtsneden of op een sokkel. 13 3 Een werk van Jaap Ploos van Amstel. Foto: aangeleverd Luuk (4e van rechts) is blij met zijn titel beste proever. Foto: aangeleverd O Tijdens de rally ontstaat een bonte stoet van cabriolets. Foto: aangeleverd O Kleurig keramiek. Foto: aangeleverd Cabriolets Route Prijzen Deelnemen? UITKIJKPOST 18 MEI 2022

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 13