Start herinrichting deel Het Zevenhuizen en Westerweg Ja/ja, nee/nee, ja/nee of helemaal niets Uit de gemeenteraad In een ingezonden brief hebben ook wij als Uitkijkpost onze zorgen geuit. Wij zijn een voorstander van reduc tie van afval, maar zien de invoering van de ja/ja-sticker voor lokale nieuwsverspreiders als een groot probleem voor de verspreiding van het lokale nieuws en de verbin ding tussen inwoners, mkb en gemeente. De PvdA stelt dat de invoering van de ja/ja-sticker leidt tot het besparen van papier. Het geeft daarnaast een dui delijk signaal af dat de gemeente Heiloo daadwerkelijk concrete maatregelen neemt om duurzamer te worden. tijdelijk on hold te zetten. De gemeente moet nu met gro - te zorgvuldigheid onderzoeken wat de voor- en nadelen zijn voor diverse betrokken partijen. Direct betrokken partijen moeten geïnformeerd worden en daar waar no dig moeten er gedegen afspraken worden gemaakt. Het gaat in dit geval onder andere over het informeren van bewoners, uitgeverijen, verspreiders en (lokale) winkels. Daarnaast zamelen scholen, verenigingen en kerken nu OPK (oud papier en karton) in en ontvangen daarvoor een vergoeding vanuit de gemeente. De raad stelt voor om, na gedegen onderzoek, het artikel als volgt te wij zigen: “Ongeadresseerd reclamedrukwerk mag uitslui tend worden bezorgd bij een perceel als de bewoner of gebruiker kenbaar heeft gemaakt prijs te stellen op het ontvangen ervan.” Tal van verenigingen verdienen geld met het inzame len van oud papier. Youri Bras geeft aan dat het gat dat valt bij de verenigingen met subsidies kan worden ge dicht. Over de zorgen bij de lokale media zegt Bras: “We dragen allemaal de lokale pers een warm hart toe. Juist om die reden heeft de vorige raad een wijziging aan gebracht dat zolang tien procent redactionele inhoud is, iets geldt als een huis-aan-huisblad. Bezorging van de Uitkijkpost is in de meeste scenario’s van de ja/ ja-sticker nog steeds mogelijk. Helemaal in het scena rio waar de gemeente Heiloo voor kiest. Wij hopen dat de zorgen van de Uitkijkpost op die manier weggenomen worden.” Marc Klamer van Heiloo-2000: “Waarom volgen we niet gewoon het landelijk standpunt van de VNG (Vereniging Nederlandse Gemeenten, red.). Een ja/ja-sticker kan je introduceren, maar dan blijven de andere opties nog be staan. Voor veel burgers is het prettig als er geen sticker komt op de mooie messing brievenbus. Maar dan kan ik wél gewoon de Uitkijkpost blijven ontvangen.” Edith de Jong van Gemeentebelangen Heiloo zegt geen enkele re den te zien waarom er gewacht zou moeten worden met het bevorderen van het reduceren van drukwerk. Voor Arjan Vroegop van VVD is Uitkijkpost een belangrijk or gaan. “Ook voor kwesties die de gemeente aangaan. Wij vinden het belangrijk dat dit voortgezet wordt.” De vraag die Fons Hopman stelde namens D66 was: “Hoe je men sen die altijd gewoon de Uitkijkpost ontvangen zover krijgt dat ze een ja/ja-sticker nemen, omdat ze anders van informatie verstoken blijven.” Hein Korthouwer van het CDA ziet nog veel hobbels: “We kunnen het niet alle maal overzien. Een gedegen voorbereiding is nodig. Als de hobbels weg zijn moet we er zeker over nadenken.” Mieke Beemsterboer namens Heiloo Lokaal: “We zijn voorstander van de ja/ja-sticker. We snappen dat het enige tijd nodig heeft om het in te voeren.” Portefeuillehouder Peter van Diepen gaf direct com mentaar: “Het college is enthousiast over dit thema. Maar er moeten zorgvuldig afspraken gemaakt worden met diverse partijen. Het invoeren zou kunnen vóór 1 januari 2023.” Het deel op Het Zevenhuizen vanaf de Westerweg tot de Ewisweg is het eerste aan de beurt. Daarna volgt de Westerweg vanaf Het Zevenhuizen richting de Vennewatersweg. Het college stelde het nieuwe ontwerp eerder op 22 februari vast. Aannemer Van Gelder voert de werkzaamheden per wegdeel uit. Tijdens de werkzaamheden is per fase een deel van Het Zevenhuizen en vervolgens een deel van de Wes- terweg afgesloten voor alle door gaand verkeer. Tijdens de bouwvak vanaf 23 juli tot en met 14 augustus zijn Het Zeven huizen en de Westerweg voor al het HEILOO - Maandagavond 23 mei werd in een commis sievergadering een amendement van PvdA besproken. Het amendement hield in dat ongeadresseerd recla medrukwerk alleen nog mag worden bezorgd bij een perceel indien de bewoner of gebruiker middels een ja/ ja-sticker aangeeft dit drukwerk te willen ontvangen. Het gaat hierbij om reclamefolders, maar ook om gratis nieuwsdragers, zoals de Uitkijkpost. Na afloop werd het amendement ingetrokken. Er wordt een motie van ge maakt die voor stemming naar de raad gaat. Het college zegt in een preadvies dat er meer voorberei dingstijd nodig is voor de invoering. Bij de vaststelling van het Grondstoffenplan in 2019, waarin invoering van de ja/ja-sticker wordt benoemd, hoort een uitrol van 20 maanden. In combinatie met de start van de coronapan- demie en de effecten hiervan op de diverse werkzaam heden, is destijds besloten invoering van de ja/ja-sticker verkeer toegankelijk. De aannemer plaatst voor de start van iedere fase aankondigingsborden over de af sluitingen. Bewoners ontvangen per fase een brief met meer informatie. Actuele informatie vindt u op de site www.heiloo.nl/werkzaamheden. Via een app van aannemer Van Gel der zijn de werkzaamheden ook te volgen. Tijdens fase 1 en 2 geldt voor het doorgaande autoverkeer een om leiding. Voor fase 1 is dat via: De Vennewatersweg, Het Malevoort, Pastoor van Muijenweg naar de Ewisweg, en andersom. Voor fase 2 is dat via: De Vennewatersweg, Het Malevoort, Het Zevenhuizen naar de Ewisweg. Voor fietsverkeer geldt een omleiding via: Westerweg, Ewi- slaan, Ewisweg, en Vrieswijk (alleen tijdens fase 1) naar Het Zevenhuizen en andersom. Tijdens fase 3 geldt voor het door gaande autoverkeer een omleiding via de Vennewatersweg, Het Ma- levoort, Het Zevenhuizen, Ewis- weg, Pastoor van Muijenweg naar de Westerweg en andersom. Voor fase 4 en 5 kan het autoverkeer af hankelijk van de bestemming van en naar de Westerweg rijden vanaf de spoorwegovergang bij de Ze- venhuizerlaan, Het Zevenhuizen en de Vennewatersweg. Zie ook het bijgesloten kaartje: omleidings- route fase 3 4 en 5 Het Zevenhuizen Westerweg. Omleidingen voor fietsers staan in deze fasen met borden ter plekke aangegeven. Wethouder Rob Opdam licht toe: “Net als bij de nieuwe in richting van de Kerkelaan-Belies- laan is ook dit ontwerp tot stand gekomen in samenwerking met de bewoners en het Verkeerspanel. De bewoners brengen vooral de aan dachtspunten over de lokale situ atie onder de aandacht en denken daarover mee. Het Verkeerspanel denkt en kijkt mee op hoofdlij nen,” aldus Opdam. De wethouder vervolgt: “Voldoet het ontwerp aan de afspraken die staan in het ‘Ver keersplan Heiloo 2018-2030’? Zijn er misschien maatwerkoplossingen nodig? Het doel is om alle 30 kilo meterwegen in Heiloo duurzaam veilig in te richten, met eenzelf de uitstraling en kwaliteitsniveau. Door een eenduidige inrichting we- ten verkeersdeelnemers beter welk gedrag er van hen verwacht wordt. Op 26 april was er een laatste bij eenkomst met alle bewoners om de aannemer en de omgevingsmana- ger aan elkaar voor te stellen en de laatste vragen voor de uitvoering, te beantwoorden. De geluiden wa ren positief, fijn dat wij nu ook hier aan de slag kunnen en Heiloo weer een stukje mooier, duurzamer en veiliger kunnen maken.” WERKZAAMHEDEN WESTERWEG Omleidingsroutefase^4 en 5 HEILOO - Een deel van Het Zevenhuizen en een deel van de Westerweg krijgt een nieuwe inrichting om de verkeersveiligheid en leefbaarheid te verbeteren. Op 30 mei starten de werkzaamheden. De uitvoering gebeurt in vijf fases en duurt tot in december 2022. - Fase 1 - 30 mei t/m 3 juni: het kruispunt Het Zevenhui- zen-Ewisweg. - Fase 2 - 6 juni t/m 22 juli: deel van Het Zevenhuizen vanaf het kruispunt met de Ewisweg tot aan het kruispunt met de Westerweg. - Fase 3 - 15 augustus t/m 5 oktober: deel van de Westerweg net voor het kruispunt met Het Zevenhuizen tot aan het kruispunt met De Kwekerij. - Fase 4 - 5 oktober t/m 10 november: deel van de Westerweg vanaf het kruispunt met De Kwekerij tot en met het kruispunt Slootenslaan. - Fase 5 - 10 november t/m 23 december: deel van de Westerweg van af het kruispunt met de Slooten- slaan tot aan het kruispunt met de Vennewatersweg. UITKIJKPOST 25 MEI 2022 11 O Foto: aangeleverd Geen sticker op de messing brievenbus Preadvies Omleidingsroute fase 1 en 2 Omleidingsroute fase 3 t/m 5 Fietsers Fasri 3 - IE au-guitufr t/m S Dkttstxar Dwl van da Westerweg nel voor hal kruispunt met Het Zevenhui ten tot *an het krinapuftt met üc Kwckenj. Dirk Kaan doet regelmatig verslag van de vergadering van de gemeenteraad. Fast 4 - 5 oktober t/m 10 november: Deel v.sn do Wcitcywcg vAnaf hel kftjtt' punt iTicil Dn Kwekerij tot cn met r*ct KiuiTOunt Stoeten slwn, □mtc-ldl ngtrouto Gemotoriseerd verkeer fase 3 Fase 5-10 nö-vértfttrér t/rth 23 december: □□□I van de Wostnrwog vanaf hol kruis punt mat dn StoOtsnslaan lat .inr> hrt kruisc^nt met de vennewatwersweg Omtc-ldl ngsroute Gemotoriseerd verkeer fase 4 en 5

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 11