Organisatie Willibrordus Draait Door is er klaar voor ï- f ft ‘Alleen het gras moet nog worden gemaaid’ WAT IS MIJN HUIS WAARD? - ft- NIEUWSBLAD VAN HEILOO E N OMSTREKEN 'WwW?proeflokafalh'opml In verband met 2E PINKSTERDAG 29 mei’ - 16.00’ uur Dennis Burke Band kopij en advertenties vrijdag 1 juni vóór 10.00 uur aanleveren. 27 mei - 20.00 uur DoOf Voor gratis advies bel: 072-53 51 000 28 mei - 16.00 uur StageLive 28 mei - 20.00 uur Back to Fleetwood -F1 UBORDEN ïfo Wo ■h ï- -M ft2 ’i’" 3 Leo, Jan en Rolina, het bestuur van Stichting Willibrordus Draait Door. Foto: aangeleverd ADVERTENTIES GRATIS TOEGANG Het bestuur van Stichting Willibror dus Draait Door (WDD), bestaande uit Jan Bellekom, Rolina Boekel-Arp en Leo Gouwerok maken zich met hun bijna veertig vrijwilligers op voor een drukke week vanuit het 25 mei 2022 Jaargang 87 Nummer 21 crisiscentrum op het Willibrordus- terrein. “Een crisiscentrum kan ik het trouwens niet noemen, wij zijn er namelijk helemaal klaar voor. Al leen het gras moet nog worden ge maaid”, grapt Jan tijdens het inter- view dat een week voor het festival plaatsvindt. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan Hoewel veel mensen denken dat de eerste editie van WDD in 2014 slechts een sneakpreview was voor het begin van het theaterseizoen, reikt het ontstaan van WDD eigen lijk terug naar de jaren zeventig/ tachtig. De roots van Jan en Leo liggen namelijk bij het befaamde poppodium Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg, nu beter bekend als het thuishonk van Jongerenwerk Heiloo. De mannen verzorgden de program mering en haalden grote buiten landse artiesten naar Heiloo waar duizenden mensen op afkwamen. “We hadden ooit zelfs de Japan se heavymetalband Loudness in de Buk, dat was uniek”, glimlacht Leo. Na een uitstapje naar het bedrijfsle ven kwamen de heren in 2013 weer bij elkaar om de scepter over de Cul- tuurkoepel te zwaaien, en ook dit le verde Heiloo weer beroemde arties ten op die graag optreden op deze prachtige locatie. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan en Jan en Leo waren terug in hun comfortzone. Stichting De Buitenkans was samen met Kunstgetij in 2013 de initiatief nemer van Willibrordus Draait Door maar omdat het festival financi eel zijn eigen broek moet ophou den was het van belang dat er een aparte stichting kwam. Leo en Jan, die voor de programmering van de Cultuurkoepel wekelijks bij elkaar kwamen, pakten het op. Rolina sloot zich in 2015 bij de heren aan en ie der bestuurslid heeft zijn eigen taak. “Maar eigenlijk leggen we alles bij Leo op zijn bureau”, grapt Jan ter wijl iedereen heel hard moet lachen. De sfeer op kantoor is prima en de organisatie is er klaar voor, dat voel je. Post-its, prijsonderhandelingen en vergunningen De voorbereiding voor WDD edi tie 2022 kwam laat op gang door de onzekerheid rond de corona- Kijk ook op www.uitkijkpost.nl voor het meest actuele nieuws maatregelen. Terwijl de organisatie normaal gesproken na het oprui men gelijk start met het voorberei den van de volgende editie, gaf de organisatie zichzelf pas in januari groen licht. Het puzzelen begon: er moest onderhandeld worden met de 34 muziek- en theatergezel schappen, de vrijwilligers moes ten worden benaderd, door mid del van post-its op een A4-papier werd het terrein ingedeeld, en heel belangrijk was natuurlijk dat het vergunningstraject moest worden ingezet. Nu, in de laatste week, zal er fysiek zwaar werk verricht moeten wor den: van waterleiding en elektra dat moet worden aangelegd tot podia die opgebouwd moeten worden tot dranghekken en toiletten die moe ten worden geplaatst. Maar tijdens het festival is het ook bikkelen: “Ei genlijk zien wij nooit iets van de op tredens. Er is namelijk altijd wat”, vertelt Rolina. “Het leukste van de organisatie van zoiets groots is dat je het met el kaar doet. Elke avond na sluiting van het festivalterrein komen we met de vrijwilligers bijeen en dan roepen we: Yes we did it!”, vertelt Rolina enthousiast. Jan vult aan: “Met zo’n mooie programmering op zo’n unieke plek, midden in het dorp, krijg je een enorm saamhorig en feestelijk gevoel. Het is echt voe ding voor de geest, zoals beschreven op onze website, en daar doen we het voor.” O Een kraan van 75 meter hoog werd aangerukt om het licht in het kruis van de Cultuurkoepel te repareren. Foto: aangeleverd HEILOO - Op 26, 27 en 28 mei geeft Heiloo een feestje: Landgoed Willibrordus zal drie dagen bol staan van muziek, theater, kinderen ter - tainment en een vleugje kunst. Dit jaar staat het festival in het teken van de regio: bekende en onbekende artiesten uit de regio krijgen een podium, inclusief een paar ‘dwaalgasten’ zoals Ellen ten Damme en Alex Roeka. ■L sinds 1933 van der vastgoedprofessionali Meer informatie over het programma vind je op www.willibrordusdraaitdoor.nl TliS ':7 W

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 1