Oefening KNRM Egmond met SAR-heli Eerste Pinksterdag met high tea bij PostaanZee Gezellige junimaand bij De Schulp Met subsidie voordelig en snel je huis isoleren Tijdige oogcheck bij kinderen kan op latere leeftijd helpen Aan tafel met... de wijkagent van Egmond UITKIJKPOST 25 MEI 2022 21 w High tea bij PostaanZee. Foto: aangeleverd O Het zijn indrukwekkende beelden! Foto: Mia-Jolie Jaspars Foto: Mia-Jolie Jaspars Voor meer informatie over het pro- EGMOND AAN ZEE - Bij PostaanZee is er iedere eerste zondag van de maand een gezellige middag te beleven, dus ook op Eerste Pinksterdag 5 juni. SAR staat voor Search and Rescue. Kustwacht Nederland heeft twee SAR-helikopters tot zijn beschik king. Daarvoor is een contract af gesloten met de NHV Group, die de helikopters beheert en ervoor zorgt dat deze 24/7 beschikbaar zijn. Eén helikopter is gestationeerd op vliegveld De Kooy in Den Helder en de andere helikopter staat gereed op de Maasvlakte (Rotterdam). De Kustwacht alarmeert en stuurt de helikopters aan. Met de subsidieregeling voor ener giebesparende maatregelen kun je het isoleren van je huis met een flinke korting laten uitvoeren. Het bedrijf Isototaal is specialist op het gebied van isoleren en biedt tien jaar garantie op de gebruikte materialen en de uitgevoerde werkzaamheden. Ten onrechte denken veel mensen dat het isoleren van de woning een enorme klus is, die gepaard gaat met veel rommel en overlast. Het De bemanning van een SAR-heli- kopter bestaat uit vier of vijf per- Het kookteam zorgt voor een geva rieerd aanbod van hartige en zoetje hapjes voor iedereen. Voor 5 per persoon kan men deelnemen aan tegendeel is waar; bijvoorbeeld een spouwmuurisolatie is meestal bin nen een dag geregeld en binnen merk je er eigenlijk niets van. De energierekening gaat direct omlaag. Zo verdien je de kosten na verloop van tijd terug! Isototaal is onafhan kelijk gecertificeerd en voldoet aan de strengste eisen en richtlijnen. sonen: een piloot, een copiloot, een hoist operator en een reddend zwemmer. deze gezellige middag. Inschrij ven en betalen kan bij PostaanZee. Dat kan iedere werkdag van 09.30 tot 16.30 uur. De high tea start om 15.00 uur, inloop vanaf 14.30 uur. Tot ziens bij PostaanZee! EGMOND-BINNEN - Bij dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen is de maand juni een drukke, gezellige maand. Ze hebben een bomvolle agenda vlak voor de vakantie. Zo is er van woensdag 1 tot en met zaterdag 4 juni iedere avond van af 20.00 uur een voorstelling van Spiegel, genaamd ‘Augustus’. Voor het reserveren van kaarten kunt u mailen naar info@toneelgroepspiegel.nl Wanneer de lengte van het oog bin nen de standaardwaarden valt, is er geen reden tot ongerustheid. Is Wanneer Je bent van harte welkom tijdens deze ‘Aan tafel met...’ op donder dag 2 juni van 10.30 tot 12.00 uur in Dorpshuis de Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. De toegang is gratis. Je kunt je aan melden via www.bknw.nl/agen- da. Schuif aan! Aan tafel met... Aan tafel met. geeft mensen uit het dorp de gelegenheid om hun ver haal of kennis te delen met anderen. Door het gebruik van smartphones en tablets kijken kinderen tegen woordig veel naar objecten die zich dichtbij bevinden. Optometrist Lex Klein Schiphorst: “Hierdoor be staat de kans dat het oog een impuls krijgt om in de lengterichting te gaan groeien. Als dat gebeurt, ont staat een minsterkte.’’ klaverjassen, 22 juni bingo en 29 juni de laatste keer klaverjassen bij dorpshuis De Schulp. Op zaterdag 18 juni wordt een mu zikale avond georganiseerd voor liefhebbers van klassieke muziek, kunst, poëzie en zang. Deze avond wordt georganiseerd door Cees Nieuwenhuizen en Jozua van der Ploeg. Adres: Visweg 45 1935EB Egmond-Binnen Dit kan een interessant beroep zijn, een leuke hobby, een onderwerp dat je na aan het hart ligt of iets inte ressants wat je hebt (mee)gemaakt. De tafel in De Schulp biedt zo een podium voor interessante work shops, verrassende presentaties en boeiende verhalen. het oog langer dan het zou moeten zijn, dan kun je middels een bril of contactlezen de impuls die het oog krijgt door het vaak dichtbij kijken, afremmen. Hiermee help je te voor komen dat op latere leeftijd oog- problemen ontstaan. gramma kunt u telefonisch contact opnemen met dorpshuis De Schulp via 072-5063523 of door een mail te sturen naar info@deschulp.nl Kinder-oogcheck Bel 0251-652238 of loop even bin nen aan de Torenstraat 30 in Cas- tricum voor het maken van een af spraak voor een kinder-oogcheck. De maandkalender van dorpshuis De Schulp is zowel af te halen als per mail te ontvangen. Tijdens de toneelweek van maan dag 30 mei t/m vrijdag 03 juni zijn er overdag aangepaste openings tijden. Kijk op www.isototaal.nl of bel: 072 3033448. Afhankelijk van de situatie kan ook een ambulance verpleegkundige mee aan boord worden genomen. Als je zelf eens een Aan tafel met. wilt verzorgen kun je je aan melden bij Amanda Wolters via a.wolters@bknw.nl Verder is besloten om nog een maand door te gaan met bingo en klaverjassen op de woensdag. Be halve op 1 juni (i.v.m. toneelweek) is er woensdag 8 juni bingo, 15 juni REGIO - Huiseigenaren die hun woning nog niet hebben laten isoleren, zijn een dief van hun eigen portemonnee. Immers, met een goed geïsoleerd huis bespaar je flink op de stookkosten. CASTRICUM - Tot en met 18 juni biedt Bossinade Optiek een gratis oog check voor kinderen aan. De Kinder-Oogcheckweken in samenwerking met CooperVision SEC zijn bedoeld om beginnende bijziendheid in een vroeg stadium op te sporen. EGMOND-BINNEN - Robert de Boer is wijkagent in Egmond en wil graag met jou als inwoner van Egmond in gesprek. Wat speelt er in jouw eigen omgeving en waarvoor kun je de wijkagent inschakelen? Uiteraard staat hij open voor al je vragen, zoals veiligheid in en om huis. EGMOND AAN ZEE - Op dinsdagavond 17 mei oefende KNRM Egmond met de SAR-heli van Kustwacht Nederland/NHV Helikopters. De oefening werd dicht bij de kust gehouden en was een mooi schouwspel vanaf het strand.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 21