Voordraadse Viking Plannen voor 'noodzakelijk' gezondheidscentrum in Heiloo **1 Volgende week avondvierdaagse Heiloo! Popweekend in Proeflokaal Hop! column Robin Raven Op dit moment heeft Limmen drie vaste huisartsen en Heiloo heeft negen praktijkhoudende huisart sen. “Als huisartsengroep delen we samen de zorg voor de patiënten in Heiloo en Limmen”, vertelt Gianot- ten. “In Heiloo wilden de praktijken al langere tijd liever kleiner dan groter worden. Het wordt gewoon drukker in de praktijken, onder andere door personeelstekorten, ruimtegebrek en vergrijzing. We zitten allemaal aan onze taks. En als huisarts en ondernemer heb je de vrijheid om geen nieuwe pati- enten meer aan te nemen. Maar het kan natuurlijk niet dat je door elke huisarts wordt geweigerd.” Bloem vult aan: “De problemen ontstaan door een capaciteitsprobleem. Ik kan me niet heugen dat zowel Lim- men als Heiloo dicht is voor nieuwe patiënten.” Het zijn mooie plannen, maar de reden is heel wat minder mooi: noodzaak. Door ruimtegebrek wor den er in beide dorpen nauwelijks nog nieuwe patiënten aangenomen. “Er moet een praktijk bij, want de patiëntenzorg komt in het geding”, aldus Bloem. HEILOO - Aanstaande dinsdag 31 mei is het zover, de avondvierdaagse Heiloo gaat na twee jaar van afwezigheid weer van start! Dit jaar moet er dus een kleine, tij delijke huisartsenpraktijk gerea liseerd worden. Deze moet komen tussen de Westerweg en het spoor op het randje van Limmen en Hei- loo. Bloem: “We moeten echt op korte termijn oplossingen gaan vinden. Er is ondertussen land be schikbaar en er zijn plannen. Alle vergunningen zijn aangevraagd en we hebben portacabins in optie. Vanuit Limmen faciliteren we dat allemaal. Het is wachten op de ge meente.” En de huisarts die de praktijk wil draaien krijgt nog een mooi toe komstbeeld ook. Op de lange ter mijn moet er namelijk een ge zondheidscentrum als in Limmen worden gerealiseerd. Huisartsen, een apotheek, tandartsen en fysio therapie zitten daar samen onder één dak. Bloem: “Voor Heiloo zou dat een aanwinst zijn. Het is nu ho pen dat de gemeente heel snel toe stemming geeft.” Een huisartsenpraktijk begin je niet zomaar, vertelt Gianotten. “Je kan heel lastig vanaf nul iets be ginnen. Meestal betekent het dat je binnen een bestaande praktijk een huisarts erbij krijgt of dat iemand met pensioen gaat en de prak tijk wordt overgenomen.” Bloem vult aan: “De jonge lichting vindt het prima om ergens in dienst te zijn, maar wil niet meer zo snel de rompslomp van een eigen prak tijk. Daarbij zijn er in de buurt geen betaalbare plekken voor nieuwe huisartsen.” De praktijk van huisarts Bloem be vindt zich in Limmen in een groot centrum met veel capaciteit. “Tot onze verbazing merkten we dat ook wij dicht moesten. Je kunt wel meer patiënten aannemen, maar dan kan je niet meer de zorg leveren die je wilt.” Vanuit Limmen is het ini tiatief genomen, in samenspraak met de huisartsen van Heiloo, om deze nieuwe praktijk in Heiloo op te richten om de toekomstige aanwas aan te kunnen. De Limmer huisart sen steken zo Heiloo de helpende hand toe. “Maar we doen het ook omdat we zelf problemen hebben”, vervolgt Bloem. “Wij gaan de nieu we praktijk helpen met huisartsen in onze dienst om extra patiënten op te vangen. De huisartsen hebben we eigenlijk al vastliggen. Onder steunend personeel zoeken is nu het grootste probleem.” Alle basisscholen doen weer mee en uiteraard zijn er ook veel spor tieve volwassenen die meelopen. De afstanden zijn onveranderd: in schrijven is mogelijk voor de 5 km, 10 km en zelfs 15 km. Uiteraard is er iedere avond een ander parcours waardoor de wandelaars ons mooie dorp nog beter leren kennen. Start en finish zijn bij de Radboudschool. Na afloop ligt er voor iedere inge schreven wandelaar een mooie herinneringsmedaille klaar! Ook de muziekkorpsen zijn dit jaar weer van de partij met een energiek repertoire! En volgend jaar weer meedoen? No teer dan alvast de data: 6 t/m 9 juni 2023. Het weekend wordt afgesloten met de band van Dennis Burke. Dennis is na zijn winst van het Surinaam se Songfestival naar Nederland ge trokken. Hij is frontman bij diverse bands en muzikaal tot in zijn botten. Weergaloze soul en reggae, als dat geen feestje wordt! Kortom, variatie in het weekend van 27 mei bij Hop aan de Kennemerstraatweg 219. HEILOO - Deze week is het eerste popweekend in Hop. Op 27 mei wordt het weekend om 20.00 uur afgetrapt met DoOf, een band met gezamenlijk dik 150 jaar muziekervaring. In een samenstelling van oude rotten en jonge honden spelen zij de lekkerste recht-voor-z’n-raap-rock uit verschillende decennia. 28 mei heeft twee bands. De band StageLive speelt met name num mers uit de jaren zeventig, tachtig en nul met een rocksausje. Om 20.00 uur is het de beurt aan Back to Fleet wood. De band bestaat uit zeven ervaren muzikanten, die uit liefde voor Fleetwood Mac de koppen bij elkaar gestoken hebben om de gou den hits van weleer nieuw leven in te blazen. DoOf StageLive Back to Fleetwood Dennis Burke Band Ook meewandelen? Inschrijven is online mogelijk via www.avond- vierdaagseheiloo.nl of op maan dag 30 mei (19.00 - 20.00) of op de eerste wandeldag, dinsdag 31 mei (17.30 - 18.30 uur). Locatie Rad- boudschool. Kosten bedragen 5 per persoon. Samenwerking tussen huisartsen Heiloo en Limmen HEILOO LIMMEN - Een nieuwe huisartsenpraktijk en op termijn een ge zondheidscentrum. Als het aan huisarts Bloem uit Limmen en huisarts Gi- anotten uit Heiloo ligt is dit zeker mogelijk. UITKIJKPOST 25 MEI 2022 5 O Huisartsen Gianotten (l) en Bloem (r) slaan de handen ineen. Foto: Dirk Kaan Tekst: Dirk Kaan GRATIS ENTREE! O Pop bij Hop! Foto: aangeleverd Als zijn imposante verschijning op- 3 Iedere avond is er een ander parcours waardoor de wandelaars ons mooie dorp nog beter leren kennen. Foto: Archief Uitkijkpost Zorg delen Oplossing op korte termijn Heiloo is een oase van groen, maar dat is geen nieuws. Volgens mij staan we al sinds de middeleeuwen in de Elsevier top 20 van mooiste gebieden van Nederland. Die bloemen, bomen en struiken komen er natuurlijk niet vanzelf. Daar heb je groene architec ten voor nodig, zoals Stefan den Her der. Stefan werkt in de gemeentelijke buitendienst en houdt toezicht op het ecologisch maaibeheer in de gemeen ten Heiloo en Bergen. doemt tussen het groen, denk ik on herroepelijk aan een Viking. Daar gaat de vergelijking meteen mank, want in tegenstelling tot die tegendraadse woestelingen is Stefan juist de vrien delijkheid zelve en wars van geweld en morele blindheid. Daarom noem ik hem zonder schroom 'voordraads'. Stefans favoriete plekje is de Noor- derneg. Als hij over deze groene long praat, is het alsof ik Jac. P. Thijsse hoor praten: "Dit stukje natuur aan de rand van Heiloo heeft een paar mooie pa rels. Zeker als ik de eerste parnassia zie bloeien en verschillende libellen langs je heen vliegen, op zoek naar hun prooi. Als ik daar rondloop, hoor ik in de verte de rietzanger, die uit vol le borst laat horen dat hij terug is uit Afrika, de kuifeenden nemen een bad om hun verenpracht te wassen in het meertje en de scholekster is aandach tig op zoek naar wat er vandaag op het menu staat. Elke dag zie je weer iets nieuws wat de natuur te bieden heeft. Het zijn de kleine details die het gebied zo mooi maken”Het zal na deze pastorale sfeerbeschrijving geen verrassing zijn dat Stefan zich fervent inzet tegen dierenleed. "Dierproeven zijn een intrieste bedoening en niet meer van deze tijd,” zegt hij gedre ven. "De voedselindustrie zou anders geregeld moeten worden, waardoor iedereen er beter van wordt: dier, con sument en boer” Het programma: Vrijdag 27 mei 20.00 uur: Zaterdag 28 mei 16.00 uur: Zaterdag 28 mei 20.00 uur: Zondag 29 mei 16.00 uur: Rake woorden van een voordraadse Viking. Bij Stefan smelten activisme en een poëtische levenshouding symbiotisch samen. Mooie combi. Zie je niet vaak. 4-^ W’ fv

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5