ShakeSpier van Theaterbende Heiloo een succes! Zomeractiviteiten bij de Historische Vereniging De Witte Kerk is weer in beweging Rol 4-daagse Heiloo Kofferbakmarkt Afgestudeerd! Werken met de digitale overheid t UITKIJKPOST 25 MEI 2022 7 O De leden van de Theaterbende hebben volop genoten van het optreden. Foto: aangeleverd 3 Er is weer van alles te doen in de Witte Kerk. Foto: aangeleverd We zijn het lenteseizoen voorzich tig begonnen met de reeds lopende programmaseries zoals de Wereld- reis-concerten met muziek uit alle windstreken, maar ook met de nieu- HEILOO - Afgelopen weekend speelde Theaterbende Heiloo eindelijk weer haar voorstelling in de mooie grote zaal van de Cultuurkoepel. Na twee jaar mochten ze weer voor een volle zaal optreden. Het enthousiasme spatte er vanaf. Rondleidingen op Nijenburg Op 29 mei en op 5 juni zijn er rond leidingen op Nijenburg. De Histo rische Vereniging is zeer verheugd dat zij in het prachtige huis al jaren rondleidingen mag organiseren. Door de jaren heen is er veel kennis vergaard over het huis, kennis die de gidsen graag met u delen. Zij leiden u door de verschillende stijlkamers, wijzen u op de bijzonderheden en vertellen u over de portretten. Over het antieke poppenhuis, waar u langs wandelt, is heel veel te vertellen en is vaak het hoogtepunt voor kinde ren. De rondleidingen beginnen naar keuze om 11.00 of 13.30 uur. De kos ten zijn 7,50 inclusief koffiedrin ken in de originele keuken. Kinderen mogen gratis mee. Aanmelden via: 06-51718363. Zaterdag 18 juni 14.30 uur. Lezing van Peter Tomson over een van de voorname bewoners van NIjenburg, rollen gelijk heel duidelijk, waardoor het verhaal makkelijk te volgen was. Dwerg Stoetel declameerde tussen door de teksten van Shakespeare op mooi wijze. De komische noot lag bij de dwerg Grumpy die opeens het mikpunt van liefde was van ko ningin Titania. De tweelingen Puck Archeologische wandelingen door Zuiderloo Archeologisch Museum Baduhenna organiseert in samenwerking met de Historische Vereniging Heiloo tij dens de Nationale Archeologie Dagen op vrijdag 17 juni om 13.30 uur en op zaterdag 18 juni om 11.00 uur wan delingen door de wijk Zuiderloo. De wandeling duurt ruim anderhalf uur en start vanaf de ingang van het His torisch Museum, Kennemerstraat- weg 464. Aanmelden via communi- catie@baduhenna.nl. De kosten zijn 5, pinnen is mogelijk. De zonnewendewandelingen Op 19, 20 en 21 juni is er wederom de vermaarde zonnewendewandeling. en Pien, de dienaren van koning Oberon, stemden de kijker vrolijk. Koning Oberon zelf wist alle emoties van blijheid, boosheid en een waan zinnige lach overtuigend te spelen. Ook de goden Theseus, Hippolyte en Pallas speelden met passie. De feeën als hulpjes van koningin Titania vlo gen kleurrijk rond en dienden hun koningin met goed gespeelde frisse tegenzin. Natuurlijk draait het stuk om de lief de, en was er verwarring alom tussen Dit keer bekijken we dit fenomeen vanaf het bordes van Nijenburg. Bo vendien is er een verrassingsoptre den in de boomgaard. Details leest u later in de Uitkijkpost. Ook is de Witte Kerk iedere woens dag open voor publiek; je kunt er dan binnenlopen voor informatie over de historie en de bezienswaardig heden in en rond de kerk, in alle rust een kaarsje opsteken, op de piano spelen of even met een kopje koffie je verhaal kwijt aan een van de vrij willigers. In juli en augustus zijn er tussen 12.00 en 13.00 uur weer gratis lunchconcerten te beluisteren. Maar er gebeurt nog veel meer; ook externe gebruikers hebben de weg naar de kerk al jarenlang goed weten te vinden voor concerten, lezingen, exposities en er wordt getrouwd en gerouwd. Het bestuur van de Witte Kerk draagt zorg voor het beheer en de exploi tatie van het monumentale gebouw. Binnen het bestuur zijn de taken verdeeld over meerdere commissies waar ruimte is voor nieuwe mensen, ook vanwege het verlopen van de De huidige tentoonstelling ‘Het schoolleven van de Heilooërs’ is sfeer en ambiance van het prachtige monument naadloos aansluiten. Voor het volgende seizoen is de The- aterbende nog op zoek naar nieu we leden in de leeftijd van 10 tot 17 jaar. De open les is te bezoeken op 17 juni in de Muziek- en Dansschool Heiloo. Je kunt je aanmelden via de website van de Theaterbende, www.theaterbende-heiloo.nl nog te bewonderen. Zag u het an tieke ‘Aap Noot Mies’ bord al? In de Schatkamer zijn de uitvergrote foto’s van het nieuwe boek van Dick Slag- ter te zien. ‘Heiloo in beeld’. Dinsdag 19.00-21.00 uur, zaterdag en zondag 14.00-17.00 uur. Koffie of thee staan klaar. De toegang is gratis. En dan is er een team van zeer en thousiaste vrijwilligers die helpen bij alle activiteiten. Daarvoor zijn er regelmatig extra handen nodig: - Mensen die helpen met de koffie, thee en kassawerkzaamheden bij de activiteiten. - Vrijwilligers die helpen met het voorbereiden van de programma’s en contact hebben met mensen die de kerk ergens voor willen gebruiken. - Vrijwilligers die pelgrim-wande - laars, scholieren en bezoekers willen ontvangen en meer over de geschie denis van de kerk willen vertellen. Kortom, wij zijn op zoek naar nieu we mensen die het leuk vinden zich actief in te zetten voor dit cultureel erfgoed. Meer weten? Stuur een mail naar info@wittekerk-heiloo.nl, dan ne men we contact met je op. termijnen van een aantal bestuursle den. Daarnaast is er een coördinator die verantwoordelijk is voor het rei len en zeilen van de activiteiten. Volg dan de cursus ‘Werken met de digitale overheid’ bij Bibliotheek Heiloo. U leert hoe u zaken met de overheid via internet snel en mak kelijk kunt regelen. Deze cursus bestaat uit drie bijeenkomsten. Tij dens deze bijeenkomsten leert u een DigiD aan te vragen en gebruiken. Bovendien leert u handig informatie opzoeken op websites van de over heid zoals de Belastingdienst en het UWV. Met veel tips en trucs en ruim te voor vragen. Er zijn wandelingen uitgezet spe ciaal voor mensen met een rollator, rolstoel of voor mensen die korte wandelingen maken. Samen loopt u maximaal twee kilometer per keer. De wandelingen starten om 13.30 uur vanaf het Trefpunt. Onderweg zal er een stempelpost zijn waar u de gelegenheid krijgt om even te pau zeren. Sponsoren zullen dan zorgen voor een versnapering. Op vrijdag wordt u feestelijk ingehaald met muzikale klanken op de Via Gladio- la. Er zijn vrijwilligers aanwezig om deze wandelingen in goede banen te leiden. Ook zullen er speciale gasten meelopen en helpen, waaronder de buurtsportcoach en de wijkagent. Als u vier middagen meegelopen heeft krijgt u een leuke herinne ring. De kosten voor deze 4-daagse bedragen 5 per persoon. Familie en mantelzorgers die het leuk vin den om de deelnemers te begeleiden zijn ook van harte welkom. Zij beta len 2,50 per persoon. Aanmelden van tevoren is noodzakelijk. Dit kan via het Trefpunt (072-533 12 97) of info@trefpuntheiloo.nl HEILOO - Een verhuizing doorge ven aan de gemeente. Huurtoeslag aanvragen. Allemaal zaken die te genwoordig digitaal gaan. Vaak is hiervoor ook een DigiD nodig. Wilt u leren hoe u dit zelf kunt doen? Bij voldoende aanmeldingen orga niseren wij de cursus op donderdag 2 juni, 9 juni en 16 juni van 10.00 - 12.00 uur. Er zijn geen kosten aan deze cursus verbonden. Opgave bij de servicebalie, telefonisch 072 - 5330670 of via www.bibliotheekheiloo.nl HEILOO - In de week van 21 t/m 24 juni kunt u ’s middags meedoen met de Rol 4-daagse Heiloo. HEILOO - Op maandag 6 juni (Tweede Pinksterdag) wordt de Kofferbakmarkt Heiloo georgani seerd van 9.00 tot 15.00 uur aan De Omloop in Heiloo. Op de gezellige markt, op een unieke locatie midden in het groen, worden door ongeveer 110 verkopers twee dehands spulletjes verkocht. Alle in formatie over de markt is te vinden op www.kofferbakmarktheiloo.nl we serie De Witte Kerk got talent! geven we jonge talentvolle artiesten of nieuwe projecten van reeds beken dere muzikanten een podium. Klein schalige voorstellingen, waarbij de Hermia en Lysander, Helena en De metrius als gevolg van de druppels van het magische bloempje. Helena en Hermia, vriendschap of toch ja loezie, het werd prachtig gespeeld. De voorstelling werd geopend met een hofdans, en kreeg energie met een partydancenummer. Het lied ‘Druppels’ werd meerstemmig ge zongen, en aan het eind volgde nog een mooi a-capellanummer waarin naar voren kwam dat je goed bent zoals je bent en voor niemand hoeft te veranderen. Precies de boodschap waarmee Nicole Posthumus Meyes de Theaterbende 10 jaar geleden heeft opgezet. Een staande ova tie van het publiek viel de spelers ten deel. onder de titel: ‘Foreest de patriot en Bataaf (1756-1825) - in de optiek van zijn kleinzoon’. Wellicht een mooie aanvulling op een rondlei ding? HEILOO - Net als de andere podia en cultuurinstellingen in Heiloo, is de Witte Kerk ook weer enthousiast van start gegaan. HEILOO - De komende periode organiseert de Historische Vereniging Heiloo verschillende activiteiten. O Met de rondleidingen komt u veel dichterbij en zelfs binnen in het huis. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes ShakeSpier en het Krankjoreme Liefdesbloempje, een toegankelij ke bewerking van ‘Een Midzomer- nachtsdroom’ van Shakespeare, werd geregisseerd door Annieke Sloet. Het stuk werd op originele wij ze uitgevoerd, waarin de dwergen de vertellers waren. Zij maakten alle HEILOO - Medio mei studeerde Carine Hajema, plaatsgenoot en oud-leerling van de Benedictus- school in Heiloo af aan de Eras mus Universiteit Rotterdam aan de faculteit Geneeskunde.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 7