Foresters Vrouwen 1 kampioen Combinatieteam JA2 Terriërs/Alkmaar is kampioen! Onderzoek naar permanente bewoning vakantiehuisjes VAN DE GEMEENTERAAD VERSLAG Foresters JO12-2 kampioen! Tekst: Dirk Kaan “Deze is voor jou Daan!” HEILOO - Het combinatieteam JA2 Terriërs/ Alkmaar is afgelopen zaterdag kampioen geworden. HEILOO - Afgelopen weekend is het team van Foresters Vrouwen 1 kampioen geworden. september 2021 omdat beide clubs te weinig spelers hadden om een JA2 te vormen. Vanwege de goede onderlinge contacten is voor deze Het resultaat is een prachtig kampioensteam! Een bijzonder team dit jaar, want het is een samengevoegd team van jon gens van HV de Terriërs en AMHC Alkmaar. Dit team is gevormd in De mogelijke kampioenswedstrijd van Foresters Vrouwen 1 begon zeer verdrietig: ‘s morgens hoorden we dat de vader van onze Danique was over leden. Het team besloot toch naar Amstelveen te gaan voor de wedstrijd tegen de nummer 2. Door een benauwde 1-2 overwinning zijn we kampioen gewor den. Er was gelukkig toch ruimte voor blijdschap. Een nieuwe afvalstoffenverordening werd bijna una niem aangenomen. Een van de aanleidingen voor een nieuwe modelverordening afvalstoffen vanuit de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) is het ‘Besluit gescheiden inzameling huishoudelijke afvalstoffen’ dat sinds 1 juli 2020 van kracht is. Gemeenten zijn nu wet telijk verplicht om gft, papier, metaal, kunststof, glas en elektronische apparatuur gescheiden in te zamelen. Ge meente Heiloo deed dit al en heeft dit verder dooront wikkeld in het dorp. Alleen CDA vindt de verordening on volledig en stemde tegen, voornamelijk met het oog op de ophaalfrequentie. Een volgens veel partijen ‘sympathieke’ motie van Hei- loo 2000 werd aangenomen. De motie is een aanvulling op het grondstoffenplan voor bewoners die niet zelf hun rolcontainer of afval naar een ophaalpunt kunnen bren gen. Deze bewoners moeten volgens Heiloo 2000 een verzoek tot maatwerk kunnen indienen. Een motie van CDA, VVD en Heiloo Lokaal over de op- haalfrequentie van gft-afval in juli en augustus werd niet aangenomen. Mart Brouwer de Koning namens CDA: “We doen het voor de inwoners, er waren heel veel klachten deze zomer.” Heiloo 2000 stemde tegen. HEILOO - Afgelopen maandag was er een raadsverga dering met een drukke agenda. Voorzitter Mascha ten Bruggencate verzocht iedereen om ook op 13 juni met potlood een extra raadsvergadering in de agenda te zet ten. Dit vanwege de voortgang van de coalitieonderhan delingen. Deze avond wordt mogelijk gebruikt voor het afscheid van het huidige college en het benoemen van een nieuw college. Maar eerst terug naar deze maandag. Dan was het de beurt aan de PvdA en de motie over de ja/ja-sticker die op de brievenbussen kan komen. Het streven is om dit op 1 januari 2023 in te voeren. Met een ja/ja-sticker wordt er zowel reclame als huis-aan-huis- bladen bezorgd. Met een nee/nee-sticker wordt er re clame noch huis-aan-huisbladen bezorgd. Geen sticker betekent geen reclame, wél huis-aan-huisbladen. De motie werd ruimschoots aangenomen. Wilt u de Uitkijk post blijven ontvangen, dan weet u wat u te doen staat na de jaarwisseling! GBH diende een motie in om voor de komende 5 jaar tijdelijke en/of permanente bewoning van recreatiewo ningen in Heiloo toe te staan. Dit naar aanleiding van een ‘hartenkreet’ van een aantal inwoners. Edith de Jong lichtte de motie toe. “Er zijn mensen die voor langere tijd zijn aangewezen op tijdelijke huur van een vakan tiewoning. Dat betekent dat deze mensen ook gewoon een normale uitkering en andere zaken moeten kunnen krijgen. Daarom willen we de mogelijkheid onderzoeken of dit in Heiloo kan worden gedoogd.” Portefeuillehou der Peter van Diepen reageerde. “Twee recreatieparken zijn omgezet, daar geldt dit niet meer voor. Drie ande ren beëindigen eind dit jaar hun functie. Dat betekent dat we tot die tijd bewoning gedogen. Maar daarna zijn die parken er niet meer. De motie heeft weinig zin in dit Linda Veerbeek: “In de zomer zijn veel mensen op va kantie, ook ambtenaren.” D66’er Fons Hopman vond de motie nogal opportunistisch. “Hoe groot het probleem is, is niet onderzocht en ook de kosten zijn niet duide lijk.” oplossing gekozen. Trainen in Alk maar en wedstrijden spelen op het terrein van de Terriërs. verband.” De Jong vulde aan dat het ook gaat om tijdelijke woningen in bijvoorbeeld achtertuinen. De motie werd aangenomen. Een aantal partijen stemde tegen. PvdA wil permanente bewoning alleen toestaan als er ook huur- bescherming aan vast zit en wil er een breed debat over. VVD kon zich daarin vinden. “Er zitten nog te veel haken en ogen aan”, aldus René van Splunteren. Legde Muriel de Boer namens Gemeentebelangen Heiloo haar verklaring en belofte af voor het commissie- lidmaatschap; Werd de Nota actualisatie grondexploitaties 2021 met grote meerderheid aangenomen; Wordt de sollicitatieprocedure naar een nieuwe kinder- burgemeester voortgezet. UITKIJKPOST 1 JUNI 2022 13 3 Dit bijzonder samengestelde team werd samen kampioen! Foto: aangeleverd O Kampioenen! Van harte gefeliciteerd dames! Foto: aangeleverd Ja/ja, nee/nee Vakantiewoningen En verder: Dirk Kaan doet regelmatig verslag van de vergadering van de gemeenteraad. HEILOO - Het afgelopen weekend is het team Foresters JO12-2 kampioen gewor den in de 4e klasse. En daar zijn ze natuurlijk hartstikke blij mee! Heel goed gedaan jongens! Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 13