Jacco Walta loopt Roparun 2022 I -i Ontdek de geheimen van het strand bij Camperduin Nieuw informatiebord en gevelbelettering PostaanZee IVN-natuurwandeling in de Wimmenummerduinen Vrij Zijn houdt audities voor Sneeuwwitje en de zeven Alkmaarders Alle teams lopen deels wel de origi nele route, gelukkig. Een aantal dor pen maakt van onze doorgang echt een geweldig feest. De organisatie vond vorig jaar het plannen van de estafetteloop vanuit Parijs/Bremen naar Rotterdam te onzeker door de coronamaatregelen”, aldus Jacco uit Er wordt gewandeld door het zee- dorpenlandschap, deels over smal le paadjes en door mul zand. Rond deze tijd van het jaar is er veel kleur in het duin door de bloeiende du- inflora, die typisch is voor het zee- dorpenlandschap. En met een beet je geluk zien we het icarusblauwtje, een heel mooi vlindertje. Vertrek om 10.30 uur bij het PWN-parkeer- terrein aan het Nachtegalenpad in Egmond aan den Hoef. U verzorgt zelf een toegangskaart CAMPERDUIN - Wil je wel eens meer weten over de natuur op het strand? Ga dan op zondag 12 juni mee met een gids van Landschap Noord-Holland, op excursie bij het Groene Strand van Camperduin. Ontdek de dieren en planten langs onze kust. Van krabbetjes en schel- Egmond aan den Hoef. Hij is fysio therapeut en loopt dit jaar voor het eerst mee. Eerder was hij fietser en chauffeur. Logistiek gezien is aan komen in Parijs niet ideaal gebleken. Vanaf die tijd lopen de deelnemers dus de omgekeerde route naar de Coolsingel in Rotterdam. pen tot strandvlooien, en wat er nog meer te zien is langs de waterlijn. Wanneer: zondag 12 juni van 11.00 tot 12.30 uur. Vertrekpunt: Keerplein Heereweg Camperduin bij Paviljoen Struin. Kosten: Volwassenen 7 Reserveren: www.gaatumee.nl Vrij Zijn is nog op zoek naar een paar gedreven, gepassioneerde, betrouw bare en ambitieuze acteurs/actrices zonder sterallures voor verschillen de rollen, zowel jong als oud. Hier- “Het is een een estafetteloop van 550 kilometer. In teamverband leve ren de ‘runners’ een sportieve pres tatie met als doel geld ophalen voor mensen met kanker én hun omge ving. Ik vind het belangrijk dat extra te benoemen. Kanker heb je namelijk nooit alleen. Ik loop dit jaar voor het eerst, voor team 149 Rijndam Reva lidatie uit Rotterdam. Iedere loper, we zijn met 8 vrouwen en mannen, Als je het strand van dichtbij bekijkt, ontdek je een hele nieuwe wereld! De ervaren gids laat je zelf ontdek ken wat er allemaal te zien is en kan hier veel over vertellen. Na deze excursie is de kans groot dat je het strand bij een volgend bezoek heel anders beleeft en veel meer ziet en ontdekt. De excursie is een initiatief van het Groene Strand; een samenwerking tussen Landschappen NL, IVN Na- tuureducatie, Stichting ANEMOON, Stichting Duinbehoud en de Vogel bescherming. Het Groene Strand heeft tot doel natuur en natuurbeleving terug te brengen op het strand. Ga je mee? Reserveren is verplicht. Het is helaas niet mogelijk om ter plekke aan te sluiten. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis mee. Zoals gebruikelijk wordt het script zelf geschreven en gaat Alkmaar daar een grote rol in spelen. Zo zullen de zeven Alkmaarders herkenbare in woners zijn die dit sprookje tot leven zullen brengen. rent 1 km en wordt dan afgelost, zo houden we het tempo hoog. De lo pers worden 24/2 begeleid door een fietser. Een conditie heb je daarvoor niet echt nodig, een goed zadel wel!” “Mijn voornaamste reden om mee te doen is het doel van deze run: geld ophalen voor mensen met kanker en hun geliefden. De missie van de Roparun is leven toevoegen aan de dagen, waar vaak geen dagen meer kunnen worden toegevoegd aan het leven. In mijn hoofd neem ik mijn vriend Kees Kleibroek en ome Jan mee, beiden overleden aan kan ker. Daarnaast is het een magisch evenement waar ik aan verslaafd ben geraakt. Vooral de zonsop- en zonsondergang en de nachten zijn geweldig. Alle deelnemers op het parcours dragen verlichting en zor gen voor een lint aan gezelligheid en verbinding.” “We trainen regelmatig om mentaal en fysiek fit aan de start van de Ro- parun te verschijnen. Er ligt al we ken een doosje met arnicatabletten klaar. Arnica is voor mij bijna net zo belangrijk als goede loopschoe- nen. Het voorkomt spierpijn of helpt wanneer ik door de inspanning toch spierpijn oploop. Ook neem ik cho colademelk en kwark mee. Dat meng voor zijn de audities op vrijdagavond 10 juni. Heb je interesse, meld je dan aan bij producer@andersonfarah.eu. Stuur vóór zaterdag 4 juni een mo- tivatiebrief, gegevens over jezelf in clusief een foto en je ervaring. Heb je naast acteren nog andere vaardigheden zoals zang, dans of het bespelen van een muziekinstrument, vergeet dat dan vooral niet te mel den. Je krijgt na het aanmelden een Dit alles is mogelijk gemaakt door FDS Signmakers uit Warmenhuizen. Geweldig hoe dit veelzijdige bedrijf zichtbaar kan maken wat een orga nisatie wil uitdragen. ‘Compassie in actie’ - het motto van Jan Ranzijn, ik om mijn suikerspiegel op peil te houden.” “Het is zeker een wens om zelf een team te starten. In deze regio zijn er enthousiaste lopers en sponsors genoeg, omdat er niet veel concur rerende teams zijn. Daarnaast heb ik vrijwilligers nodig die koken, ver zorgen, terrein verkennen en rijden. Het is een gigantisch project om aan te beginnen, er komt meer bij kijken dan je denkt: gezond en energierijk eten en drinken voor het hele team voor drie dagen, campers, benzine, fietsen, aggregaten, fysiotherapeu ten en koks die meer kunnen dan een pannenkoek bakken. Het mag daarnaast allemaal niets kosten, om zoveel mogelijk geld over te houden voor de essentie van deze loop.” Hoe kunnen we doneren? “Ons team mag 1.000 loten van 2,50 verkopen als startgeld. Die zijn gelukkig vaak al binnen een paar uur verkocht. Om extra geld op te halen, kunnen donateurs een zelfgekozen bedrag overmaken naar mijn team of naar mij specifiek, via mijn Facebookpagina of via de web site van de Roparun, www.ropar- un.nl. Op vrijdag 24 juni organiseer ik weer een sportieve sponsorloop voor de basisschoolleerlingen van De Kiem in Egmond aan den Hoef.” Daarnaast mag je ook iets extra’s voorbereiden. Kan je zingen, dansen, een muziekinstrument bespelen, doe je aan acrobatiek? Jullie krijgen een minuut de tijd om dat te laten zien. Meer info: producer@andersonfarah.eu aanmeldingsformulier en drie korte dialogen gemaild, die je uit je hoofd moet leren. Om jullie geen grenzen, stempel of etiket te geven, zijn er bij de audities zes verschillende rollen die jullie moeten neerzetten, met fo cus op twee rollen. Elke rol heeft een andere kleur, een ander karakter. oprichter van Stichting PostaanZee. Mensen met elkaar verbinden en in beweging brengen, daar gaat het om bij PostaanZee. Kom je langs? Iedere werkdag van 9.30 tot 16.30 uur staat de koffie klaar. EGMOND AAN DEN HOEF - “We blijven met de Roparun in Nederland dit jaar. De start is in het pinksterweekend in juni op vliegveld Twente, de finish is wel gewoon op de Coolsingel in Rotterdam. ALKMAAR - Voor de nieuwe kerstproductie van Vrij Zijn worden er audities gehouden voor iedereen die mee wil doen aan het nieuwe familiespektakel Sneeuwwitje en de zeven Alkmaarders. EGMOND AAN ZEE - De voorgevel van PostaanZee is prachtig opgefrist met een nieuw informatiebord. Ook de gevelletters ‘Compassie in actie’ en ‘PostaanZee’ zijn vervangen. EGMOND AAN DEN HÖEF - Onze maandelijkse wandeling in het noordelijk Egmonds duingebied is deze keer op zondag 5 juni (Eerste Pinksterdag). voor het Noord-Hollands Duinre servaat van het PWN. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Een dona tie (richtlijn 3 per persoon) wordt op prijs gesteld. U meldt zich van tevoren aan via e-mail: wimmenumnkl@gmail. com. Opgeven tot de dag ervoor. Kijk ook eens op www.ivn.nl/nkl, op de landelijke site van de IVN (www.ivn.nl) of de IVN Routes app Wandelroutes IVN Noord-Kenne- merland IVN. UITKIJKPOST 1 JUNI 2022 19 O Jacco is ‘verslaafd' geraakt aan de Roparun. Foto: aangeleverd O Nieuw informatiebord en nieuwe belettering voor PostaanZee. Foto: aangeleverd O Ontdek de dieren en planten langs de kust. Foto: aangeleverd Wat is de Roparun precies? Ontdek de natuur op het strand Waarom loop je mee? Ik ga lopen en neem mee Wil je zelf een team samenstellen? - -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 19