Sander Robert Meevallers Heiloo voor Jeugdfonds Sport Cultuur Caecilia Heiloo Anne Chris in de Cultuurkoepel Heiloo Burgemeester opent bloemenceremonie op Oase van Rust Tentoonstelling over Julianazusters Door de lens van Burgemeester Ten Bruggencate on derschreef de woorden van de bis schop door te vertellen dat de Julia- nazusters een begrip zijn in Heiloo. Zij legde de link met Oekraïne. “Als burgemeester heb ik geconstateerd dat Onze Lieve Vrouw ter Nood al hulp biedt voor de gemeente erom heeft moeten vragen. Ze zijn er ge weldig druk mee”, waarna een luid applaus volgde voor OLVT. Na de officiële opening kon de ten toonstelling bezocht worden van “de handen die helpend nabij wa ren”, zoals deken Floris Bunschoten het uitdrukte. Programmamanager van het OLVT, Nanine van Smooren- burg, is trots op de expositie die zij en velen met haar hebben ingericht. “Het laat de zusters zien zoals ze HEILOO - Het Jeugdfonds Sport Cultuur Noord-Holland stelt ieder kind van 0 tot 18 jaar dat opgroeit in een financieel niet of minder draagkrach tig gezin in de gelegenheid te kunnen sporten en aan cultuurbeoefening te doen. zijn. Het zal de bezoekers blijvend herinneren aan hun goede werken.” Er leeft op dit moment nog één Ju- lianazuster, zuster Engelina Kenter. De tentoonstelling is te bezoeken in het Julianaklooster aan de Hooge- weg 65. Er zijn foto’s te zien en u leest over de geschiedenis van het liefdewerk van de zusters en de door pater Jorna sj gestichte congregatie. U leert onder andere de legenda rische Moeder Agatha kennen, die de congregatie leidde van 1922 tot 1966. Over haar werd gezegd: “Zij was wel streng, maar ook ontzettend goed”. Ook kunt u de documentaire ‘De Juliaantjes’ van Verhalis bekij ken. Elke tweede en vierde zaterdag van de maand bent u tussen 10.00 12.00 uur en tussen 14.30-17.00 uur van harte welkom. Het overschot over deze periode van 49.000 is in het eerste kwartaal van 2021 naar de gemeente terugge boekt als inkomsten ten gunste van de bijzondere bijstand. Er zijn in die periode meer inkom sten dan uitgaven geweest. Rede nen waren een eenmalige finan ciële impuls van de Rabobank van 5.000, een bijdrage rijksimpuls en dat er in de coronaperiode minder gebruik is gemaakt van het fonds. Afgelopen zaterdag 28 mei tijdens het nationale weekend van de be graafplaats nodigden de vrijwil ligers, de ‘hoeders’ van de histo rische begraafplaats op Landgoed Willibrordus, de aanwezigen uit voor een bijzondere inwijdings ceremonie. HEILOO - Zaterdag 11 juni geeft Caecilia Heiloo samen met Anne Chris een concert in de Cultuurkoepel in Heiloo. Er zijn extra saxofoons ingezet om het geluid te optimaliseren. Zo willen ze de klank benaderen waar de orkesten van Count Basie of Duke Ellington beroemd mee zijn geworden. Anne Chris speelt samen met Daan Herweg op piano en Kasper Kalf op bas. Het muzikale gezelschap staat onder leiding van Zoran Rosendahl. Het optreden met de titel Flowing Freely vindt plaats in de Cultuurkoepel en start om 20.15 uur. Kaarten kosten 15 en kinderen tot 12 jaar betalen 7,50. Iedereen legde een klein schaaltje gevuld met bloemen bij het nieuwe labyrint neer. Bloemen die symbool staan voor de wensen die mensen met zich meedragen over hun hoop en dankbaarheid. De aansluitende rondleiding met informatie over de nieuwe elementen zoals de funerai- Wil je even de stilte opzoeken dan kan dat bij de Oase van Rust - plaats van bezinning en verbinding op het Landgoed Willibrordus. re bomenroute en de beeldengroep werd afgesloten bij de stilteplek op de ongewijde grond. Stichting De Buitenkans en de vrijwilligers zet ten zich in om de begraafplaats een uitnodigende plek te laten zijn voor iedereen. De gemeente Heiloo heeft in de pe riode van 2016 tot 2020 deelgeno men aan het JFSC. In december 2020 heeft het college besloten opnieuw deel te nemen aan het JFSC voor de periode 2021 tot 2024 en hiervoor een samenwerkingsovereenkomst aan te gaan en jaarlijks een bedrag beschikbaar te stellen. Conform de toen geldende overeenkomst heeft er over de gehele contract periode een eenmalige afrekening plaatsgevonden. Vervolg van de voorpagina: HEILOO - Wereldwijze woorden van burgemeester Mascha ten Brug- gencate over rituelen rond herdenken en begraafplaatsen maakten de Ceremonie van Verbinding op de Oase van Rust compleet. -TjiF-lS--^ 1 UITKIJKPOST 1 JUNI 2022 3 Burgemeester Ten Bruggencate (midden) sprak mooie woorden tijdens de ceremonie. Foto: aangeleverd w Repetitie Caecilia Heiloo. Foto: archief Uitkijkpost Mijn eerste herinnering hieraan was in Het is eeuwig zonde dat de nieuwe or- ganisatie er met de gemeente niet is uitgekomen om Ypestock weer nieuw leven in te blazen. Wie weet gebeurt het ooit nog eens, we houden hoop! Tentoonstelling In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. De echte oude rockers onder ons her kennen deze foto in één oogopslag: het voormalig terrein van Ypestock. De laatste editie was helaas in 2000, met optredens van echte klasbakken uit de Nederlandse muziekindustrie. 1999, toen ik via de achtertuin van opa Piet stiekem op het terrein kwam en backstage een ietwat verstrooide man tegen het lijf liep. Het bleek Herman Brood te zijn. Destijds had ik geen idee wie deze man was. Over oude rockers/klasbakken gesproken, ik de geef lens door aan René Wessel 3 Burgemeester Mascha ten Bruggencate en bisschop Jan Hendriks openen de tentoonstelling. Foto: aangeleverd ■r j t T IJ ij

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3