De mooiste dag van het jaar! Expositie foto- en verhalenproject De Buitenkans Jak Schoonhoven Geurenkabinet van kleintjes in bibliotheek Door de lens van Enkele jongeren zijn deze keer bege leid door de enthousiaste amateur- fotografen André Bergmans en Cor Oorthuijsen, en een aantal jongeren heeft op eigen initiatief foto’s in gestuurd. De groenploeg heeft, zo- Kinderen met een beperking, hun broertjes en zusjes en hun ouders waren welkom op deze prachtige za terdagmiddag 18 juni. Het zou prach tig weer worden en dat werd en bleef het ook! Om 12.00 uur waren alle ac tiviteiten opgebouwd: luchtkussens opgeblazen, suikerspin aangezet, draaimolen in de startblokken, rin gen gereed om te gooien, ballonnen om opgeblazen te worden. De paar- Welke geuren zijn lekker en welke zijn vies? Wie en wat heeft alle maal een geur? Maar vooral heb ben we het gehad waar geuren je aan doen denken. Welke geur doet je aan je vader of moeder denken, welke aan je cavia of hond? Wel ke herinnering hoort bij de geur van koffie? den van Dupla Huifbedrijven stonden klaar op het land, DJ Bodhi zat ach ter de knoppen en het terras en de bar waren gereed. Vrijwilligers van de kindermiddag en vrijwilligers van Showhero waren er klaar voor, het feest kon beginnen. En het werd een feest! Zoveel blije kindergezichten bij elkaar, het kan niet anders dan dat de kindermid- Deze middag kon alleen gerealiseerd worden door veel enthousiaste vrij willigers, maar natuurlijk ook door zoveel gulle sponsors, te weten: Verf. nl, Bakkerij Hoetjes, West Trading, Theonie Water, De Fruitloods, Slage rij Snel, Profmatch, GP Groot, Theo van Velzen, Stichting Dolfinn, TG Lining, Betoncentrale, Multi Parasol, Rob Glorie Timmerwerken, Kaptein Kaas, Fencer Schilders, Nostalgisch Vermaak en Stichting Vrienden van de Vijfhoek. Beste sponsors, ongelooflijk bedankt en we hopen volgend jaar weer op jullie te kunnen rekenen! De kinderen hebben een geur in een potje gestopt. De herinnering is op de label van het potje geschreven en getekend. Al deze potjes staan nu in het geurenkabinet in de bibliotheek van Heiloo. Zij zijn hier te zien en te besnuffelen tijdens de openings tijden. door Cultuureducatie met Kwaliteit. Caleidoscoop en Gaialab hebben het project vormgegeven. dag weer een succes mag worden genoemd. Iedereen heeft geno ten; kinderen, ouders, broertjes en zusjes, vrijwilligers en zelfs de campinggasten. Geuren en herinneringen horen bij elkaar, daar ging dit erfgoedproject over. Het project is in opdracht van de ABC-werkgroep uitgevoerd en gecoördineerd door de Muziek- en Dansschool Heiloo en ondersteund Kom gauw kijken en ruiken in de bieb, het geurenkabinet staat er tot en met zaterdag 2 juli. HEILOO - Vanaf 2015 organiseert Stichting De Buitenkans elk jaar het foto- en verhalenproject, telkens met een ander thema. Dit jaar is het thema ‘licht’. HEILOO - De kleuters en groep 3-leerlingen van de basisscholen van Hei- loo hebben de afgelopen weken gespeurd naar geuren. tenkans is in april 2010 opgericht om de beeldvorming over gees telijke gezondheid positief te be- invloeden. Vanaf de start heeft de stichting succesvolle activiteiten georganiseerd, samen met cliën ten, vrijwilligers, ervaringswer- kers, kunstenaars, muzikanten, sponsoren en bezoekers. als ieder jaar, de banners opgetuigd op het grasveld naast de Cultuur- koepel op Landgoed Willibrordus. Hier blijven de doeken twee maan den staan en zijn de foto’s dus te bewonderen. Stichting De Bui- HEILOO - Het was weer zover. Na twee coronajaren overgeslagen te hebben, was het weer tijd voor de Vijfhoek Kindermiddag op de Boekel in Akersloot. Door het organiserend comité is maanden gewerkt aan de voorbereidingen. Gérard en Joke Swart van Camping de Boekel stelden hun terrein weer be schikbaar en er waren veel enthousiaste vrijwilligers die wel een bijdrage wilden leveren op allerlei manieren. Om het speelspektakel op te bouwen, de activiteiten te bemensen, de verkeersregelaar te zijn, iedereen te voorzien van lekkers en drinken en natuurlijk van voldoende schaduw op deze zonovergo - ten zaterdag. Parasols en partytenten werden aangesleept en de zonnebrand werd ingekocht. i UITKIJKPOST 22 JUNI 2022 3 O U kunt o.a. deze foto van Julian Blok bewonderen. Foto: Julian Blok O De kindermiddag was een groot feest. Foto: Willem de Haas Al met al wil ik zeggen dat ik dankbaar Ik geef de lens door aan Martin Oudshoorn (de debutant van de vakantie) 3 Leerlingen van de Radboudschool hebben geuren met persoonlijke herinneringen verzameld in potjes. Foto: aangeleverd In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Ik schrijf deze lens over onze mooie gevarieerde vriendengroep. We zijn onderhand bijna allemaal geweest met stukjes schrijven. Nu is het mijn beurt. We zijn een week of wat geleden met elkaar op vakantie geweest. Dat waren vijf prachtige dagen waarin een hoop is gebeurd. Van pils drinken aan het zwembad of strand, met z’n allen uit eten, tot mee zingen op Hollandse hits van Ronnie van Bemmel (verrassing van de reislei der René Wessel). Zelfs een verloving. Verder bespaar ik u de details. ben voor deze vriendengroep, en hoop nog veel meer van zulke uitstapjes te maken met z’n allen. 1 k 1 h

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3