Een urouw uan nu Hans Romeyn overhandigt eerste exemplaar biografie aan Ans en Aris de Wit Benedictusschool viert feest Nationale Veteranendag column Robin Raven HEILOO - Op 25 juni is het Nationale Veteranendag. Bijeenkomst voor gastgezinnen Eindelijk was het moment dan daar nadat er een jaar in het diep ste geheim was gewerkt aan dit historische naslagwerk. Nadat het hoge woord eruit was via een aan kondiging in de Uitkijkpost liep het storm met voorbestellingen, maar blijkbaar hadden ook veel mensen gewacht tot de boekpre sentatie om zo een handtekening van Ans en Aris te bemachtigen op de eerste pagina. Het was druk, heel druk. Iedereen had zijn eigen verhaal waarom zij het boek graag wilden kopen, zo ook de dochter van Cees Collignon. Vader Cees, werkzaam als hoofdvertegenwoordiger bij Nutri- cia, kwam iedere dag na het werk een biertje drinken met zijn maat Jan Haker. Aris noemde Cees ‘ome Gerrit de postduif’ en hield de beide vrienden zorgzaam in de gaten. Als Aris merkte dat ome Gerrit een bier tje teveel op had greep hij in: “Ome Gerrit, de taxi staat voor”. Cees stapte dan braaf in de taxi zodat hij ’s morgens weer fris was voor een nieuwe dag werken. Maandag 20 juni werd op de Be- nedictusschool door de Koningin van Sprookjesland de feestweek ge opend. In sprookjesland belanden de kinderen deze week in de magische wereld van sprookjes en zij maken ook deel uit van het sprookje. Naast een vossenjacht en spelletjesdag deze week wordt vrijdag het Sprook- HEILOO - De Benedictussschool bestaat 50 jaar en daarom wordt er feest gevierd. Maarten de Boer verhuisde in 1972 van Alkmaar naar Heiloo en ontdek te al snel de gezelligheid in Café de Wit; hij was er dan ook vaak te vin den. Later werd hij lid van de biljart club in het Vennewater: op maan dagavond legde hij een keutje terwijl Aris de scepter zwaaide over de bar. “Een echte vakman”, zo noemt hij Aris. “Ik herinner me nog dat we na sluitingstijd vaak tot 3 uur ’s nachts bleven zitten in het café aan de Hee- renweg. Aris deed dan gewoon de gordijnen dicht dus niemand die het zag”, glimlacht hij terwijl hij aan dachtig door het boek bladert. Jennifer komt een boek halen voor haar vader Ed Dekker en doet er nog een leuke cadeaubon bij, de dag na de boekpresentatie was het tenslotte Vaderdag. Stamgast Ed zou zich vast geen mooier cadeau kunnen wen sen want hij komt al in het café van kinds af aan. Ed is namelijk een zoon van de eigenaar van het café dat Ans en Aris destijds overnamen en hij groeide er dus op. jesland opengesteld voor de volwas senen die dan tussen 17.00 en 19.00 uur een kijkje mogen nemen in de magische wereld van kinderen. Er is vrijdag ook een sprookjesmarkt en er zijn optredens, verzorgd door de kinderen. De opbrengst van de markt gaat naar het goede doel! “In het jaar 2005 stuitte ik op de va- cature ‘burgemeester van Heiloo’. Voordat ik wist of ik wilde sollicite ren besloot ik eens rond te kijken in Heiloo. Ik belandde bij een voetbal wedstrijd van Foresters maar hoorde de supporters en spelers zeggen dat ze naar Aris gingen na de wedstrijd. Ik dacht: daar moet ik zijn. Tijdens het gezellige avondje in Aris merk te ik wat een levendig dorp Heiloo is. Dit gaf voor mij de doorslag om te solliciteren”, zo vertelt Hans die vervolgens zestien jaar burgervader van Heiloo bleef. Na de speech van Hans en de uitrei king van het eerste exemplaar van het boek neemt Aris het woord: “Wij hebben hier een mooie tijd gehad. We hadden nog wel veertig jaar door willen gaan maar dat zit er helaas niet in”, zegt hij voordat hij ieder een bedankt voor hun aanwezigheid. Gelukkig zijn alle veertig jaren dat Heilooër horeca-iconen Ans en Aris hun stempel hebben gedrukt op de jeugd van veel Heilooërs nu vast gelegd in dit prachtige naslagwerk. Leuk om te lezen voor degenen die erbij waren maar ook voor de gene raties die nog komen gaan. HEILOO - In de gemeente Hei- loo zijn er particulieren die thuis vluchtelingen uit Oekraïne opvang bieden. Het Vrijwilligers Informa tie Punt Heiloo organiseert een bij eenkomst voor deze gastgezinnen om onder het genot van een kopje koffie/thee ervaringen, verhalen en tips uit te wisselen. Dit zal zijn op woensdag 6 juli van 19.30 tot 21.00 uur. De bijeenkomst vindt plaats in het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2 in Heiloo. Aanmel den kan bij Fabiola Hillebrand via f.hillebrand@vipheiloo.nl of per telefoon: 06-24482594. Op 15 juni heeft gemeente Heiloo hier al aandacht aan besteed door met het hele college de Heilooër ve teranen te ontvangen in restaurant Keuken met karakter. Voor velen betekende dit een weerzien met be kenden en voor anderen een mooie gelegenheid voor kennismaking. Een gezellige middag met taart, een borrel en heel veel verhalen. HEILOO - In het café zijn we gewend samen te komen en een biertje te drin ken maar op zaterdag 18 juni was dit even anders bij Café de Wit: er vond namelijk een boekpresentatie plaats. Niet zo gek trouwens dat dit hier plaatsvond want Hans Romeyn, voormalig burgemeester van Heiloo, over handigde het eerste exemplaar van de biografie ‘We gaan naar Ans en Aris’ aan de befaamde voormalige uitbaters van het dorpscafé. Voor informatie over de opvang van vluchtelingen in Heiloo kunt u terecht op de website van de ge meente Heiloo: www.heiloo.nl/ oekraine UITKIJKPOST 22 JUNI 2022 5 O De feestweek werd maandag geopend. Foto: aangeleverd ï)Er werd veel gepraat op deze gezellige middag. Foto: aangeleverd Het boek ‘We gaan naar Ans en Aris’ is te bestellen via t.valkering@quicknet.nl en verkrijgbaar bij Bakkerij Hoetjes in ‘t Loo. Het boek kost 20. 3 Hans Romeyn overhandigde Ans en Aris het eerste exemplaar van hun biografie. Foto: aangeleverd Ieder zijn eigen verhaal Na afloop van mijn lezing over sla vernij in de Ter Coulsterkerk liep ik Bep de Haan tegen het lijf. Bep. Dat is nou niet bepaald een naam die je tegenkomt in de jaarlijkse lijstjes van meest gekozen babynamen. Bep is geen Sanne of Sem, Bep is een naam uit het verleden. Mijn in teresse was gewekt. De doorslag voor Hans Romeyn Bep en ik spraken af. Samen met haar man Joost en ruwharige tec kel Dwarrel (nooit geweten dat ruwharige teckels bestonden, dus een tweede reden voor interesse) woont ze aan de Heerenweg in een lief huisje met een zalige diepe vij- vertuin die oogt als een staalkaart van groen. Tussen de vlinderstrui- ken, korenbloemen, salamanders en een vijfenveertigjarige treurberk (die er voor zijn leeftijd en naam opvallend monter uitzag), kwamen er vele onderwerpen voorbij. Dwar rel ging op safari onder de rodo dendron en Bep vertelde over haar jeugd en tienerjaren in Zuid-Afrika, een plezierige, maar ook spannen de tijd, vanwege de schaduw van Apartheid. Uiteindelijk belandde ze via vele omweggetjes in Heiloo. Nooit spijt van gehad. Heiloo is genieten. Heerlijk wandelen op het GGZ-ter- rein, bijvoorbeeld. Een terrein met vele gezichten waar altijd wel iets valt te ontdekken. Neem de me ditatieve begraafplaats, met de beeldjes die onder de bomen staan. Een plek waar het woord 'rust' lijkt te zijn uitgevonden. En vergeet de herten, ganzen en eenden niet. Het GGZ-terrein is een mozaïek van geu ren, kleuren en verschillende deu ren. Maar naast wandelen wordt er ook gewerkt. Bep is coördinator bij de Vrouwen van Nu. Een fikse klus want die dames doen van alles en nog wat: fietsen, naar het museum, wandelen, handwerken, leeskring, gastsprekers, en op pad voor tuin en andere excursies. Is daar anno 2022 animo voor? Jaze ker. De afdeling Heiloo bruist, maar kan altijd nieuwe leden gebruiken. Neem eens een kijkje, zou ik zeg gen. Kun je ook eens kennismaken met Bep. En als je geluk hebt, zoals ik, ook met Dwarrel. F

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5