L, Wandelgroep Heiloo Ontmoet verkent Heiloo Inzamelingsactie SNEAKERFEEST in Heiloo Sponsorloop voor groener plein kindcentrum De Duif t ft y 4' Vogelgriep in regio neemt toe Annemiek van de Vliet, directeur van kindcentrum De Duif: “De kinde- Ligt er thuis nog een overkill aan sneakers die niet (meer) gedragen worden of te klein zijn? Maak er een ander blij mee! Lever je oude snea kers deze week in bij een school in jouw buurt of bij het Trefpunt in Heiloo. Alle sneakers worden nage keken en schoongemaakt. Op 8 en 9 juli kun je komen kijken in Jonge rencentrum BukBuk in Heiloo of er sneakers tussen zitten die jij graag wil dragen. Rosa en Mariska, studenten van So cialwork INholland zijn samen met Maarten en Maartje van Jongeren werk Heiloo deze coole actie gestart vanuit de duurzaamheidsgedachte en het idee om een ander er blij mee te kunnen maken. Vandaag de dag is HEILOO - Op woensdag 15 juni hebben alle 240 leerlingen van kindcentrum De Duif meegedaan aan een sponsorloop om geld in te zamelen voor een nieuw, groener en uitdagender schoolplein. Vorige week kregen alle leer lingen een sponsorformulier mee, om de rondjes te laten sponsoren. De opbrengst is bedoeld voor het vergroenen van het schoolplein van kindcen trum De Duif. “Sluit je eenmaal aan, dan ga je eigenlijk niet meer weg,” aldus maatschappelijk sportcoach San der Kager. Elke dinsdag om 12.30 uur verzamelt de groep bij AV Trias (Het Maalwater 1) voor een wande ling van zo’n 50 minuten. Iedereen die graag nieuwe sociale contacten alles zoveel duurder, dus luxe pro ducten als sneakers een tweede kans geven biedt iedereen voordelen. Opgeruimde kasten en sneakers die weer met plezier worden gedragen. Dat is toch een feest! Let op: breng oude en versleten sneakers naar de kringloopbakken voor schoeisel en textiel. Dat scheelt een hoop werk. opdoet, of graag in beweging komt maar de drempel naar de sportver eniging nog wat te groot vindt, is welkom om aan te sluiten. ren van de leerlingenraad kwamen met een idee voor een schoolplein Sport-Z zet zich in de gemeente Heiloo actief in om verschillende Afgelopen woensdag vond de spon sorloop plaats op en rond het plein van kindcentrum De Duif en het was werkelijk een geweldige dag!” Na een actieve warming-up gingen de groepen aan de slag en renden rond- doelgroepen te vitaliseren en hen te laten participeren in de samen leving. Bij het project ‘Heiloo Ont moet’ biedt zij, dankzij een bijdrage vanuit de Leefstijlgelden van de ge meente, een gratis sportprogram ma aan voor inwoners die graag nieuwe sociale contacten opdoen en de drempel om zich bij een sport vereniging aan te melden als groot ervaren. Naast een sport- en spel en voetbalaanbod op de velden van HSV Heiloo (maandag en donder dag van 13.30-14.30 uur) kan men ook aansluiten bij de wandelgroep op dinsdag (12.30-13.30 uur) die start en eindigt bij AV Trias. De deelnemers ervaren het wande- laanbod als zeer laagdrempelig en de huidige groep staat open voor nieuwe aanwas. De wandeling duurt ongeveer 50 minuten waarin 3 a 4 kilometer wordt gewandeld. Al lo pend verkent de groep zo Heiloo, Wij bedanken alvast al onze spon soren en ouders die dit mogelijk hebben gemaakt. Natuurlijk hopen wij op een mooie opbrengst om een groener en uitdagender schoolplein te kunnen realiseren. Binnenkort wordt de opbrengst bekendge maakt.” jes van 200 meter met verschillende obstakels: autobanden, horden, een slalomparcours, hooibalen en een kruipnet. Een grote groep hulpou- ders was aanwezig om de leerlin gen aan te moedigen maar ook om de handen uit de mouwen te ste ken. De hele ochtend stond er een springkussen op het kleuterplein en moedigden dj’s de kinderen aan. Bij kraampjes waren koffie met gebak en aardbeien te koop. Annemiek: “De komende week zal het geld via verschillende kanalen binnenko men. De sponsorformulieren wor den in de klas bij elkaar opgeteld. De groep die het meeste geld heeft op gehaald is de winnaar van een mooie groepsprijs. Op woensdagavond was er al 4.000 binnen. routes lopen zowel door het Heiloo- erbos als door de woonwijken. “We laten ons veelal leiden door Bas, een van onze vaste deelnemers. Hij is letterlijk onze gids door Heiloo en weet van alles te vertellen over hetgeen we onderweg tegenkomen. Een echte aanwinst voor de groep,” vertelt Sander. Na afloop van de wandeling drinkt de groep nog een kopje koffie in de kantine van AV Trias, “en steeds neemt iemand anders een koekje mee, een gezel lige gezamenlijke afsluiting vormt een belangrijk onderdeel van ons samenzijn.” Wanneer je een dode vogel vindt op jouw terrein, adviseren wij om wegwerphandschoenen te dragen tijdens het weghalen van de vogel. Was daarna heel goed je handen met water en zeep. De VU20 hebben de final four be haald en verloren van de latere landskampioen. Twee van de leden zijn uitgenodigd voor de voorselec ties van het Nederlands team, Isa Hooiveld (Nederland U18) en Anna Hartman (Nederland VU21 3x3). HEILOO - De uitbraak van vogel griep bij wilde vogels in de regio neemt toe. Het is belangrijk om dode vogels te ruimen zodat het virus niet verder kan worden verspreid. Maar wie is ervoor verantwoordelijk? Naast een overheerlijke barbecue, verzorgd door Uw Slager ‘t Loo was er ook een schitterende prijzentafel. Het Trefpunt bedankt alle winkeliers in Heiloo die de prijzen beschikbaar hebben gesteld, mede dankzij de inzet van Corrie van Veen en Corrie van Brevoort. Ook alle andere top- vrijwilligers die deze gezellige avond mogelijk hebben gemaakt: Bedankt! Spoortunnel schoongemaakt HEILOO - Op maandag 20 juni heeft de spoortunnel op de Vennewaters- weg een grote schoonmaakbeurt ge had. Alle wanden en leuningen zijn schoongespoten, het wegdek is ge reinigd en de verlichting is schoon gemaakt. Ook zijn alle kolken en go ten geleegd. Om de werkzaamheden veilig uit te voeren, was tijdens de werkzaamheden één weghelft afge sloten voor doorgaand autoverkeer en werden verkeersregelaars ingezet om het verkeer om-en-om door de tunnelbuis te leiden. Barbecue Het Tref punt groot succes HEILOO - Na twee jaar stilte was er op zaterdag 18 juni weer een Tref punt Barbecue. met meer groen, verstopplekken, schommels en een glijbaan en het liefst ook een waterbaan en een moestuin. Wensen genoeg, maar hoe organiseren we dat? Op dat mo ment stapte een ouderwerkgroep in, die hielp bij een onderzoek onder ouders en leerlingen om de wensen goed in kaart te brengen.” Ying Wagenaar behaalde het hoog ste scheidsrechtersdiploma BS4 en Laurens en Fabian Dulmers het een-na-hoogste diploma BS3. Stan Kestein floot als Flashing-scheids - rechter de Nederlandse super cup, de bekerfinale en wedstrijd 5 van de play-off finale Leiden Den Bosch. HEILOO - Hoe gaaf is het als je oude (maar nog goed uitziende) of ongedragen sneakers een tweede kans krijgen. HEILOO - In april startte Stichting Sport-Z binnen het beweegproject Heiloo Ontmoet een nieuwe wandelgroep op. En met succes. Naast de in middels 6 a 8 vaste deelnemers per week sluiten regelmatig nieuwe inwo ners uit Heiloo aan om de activiteit te verkennen. Diamanten bruidspaar Piet en Hanny Houtzager Als een dode vogel in de tuin, op het balkon of op eigen terrein wordt ge vonden, is de eigenaar of beheerder verantwoordelijk voor het ruimen. Op de lokale weg of in lokaal water kunt u dit melden bij de gemeen te. Op de provinciale weg dient de provincie gewaarschuwd te worden en in provinciaal water Hoogheem raadschap Hollands Noorderkwar tier. Als u een dode vogel vindt op rijkswater of de -snelweg is Rijks waterstaat verantwoordelijk en langs het spoor ProRail. Samen met de leerlingenraad be zochten ze een school in de omge ving die al een groen schoolplein heeft. “Om dit groene schoolplein te kunnen realiseren is veel geld nodig,” vervolgt Annemiek. “De ouderwerkgroep ging aan de slag met een plan om subsidies aan te vragen en fondsen te werven. De leerlingen kwamen met het idee van een sponsorloop en de ouder raad nam de organisatie daarvan op zich. Knappe prestaties Flashing Heiloo HEILOO - Bij basketbalvereni- ging Flashing Heiloo hebben enkele teams en personen het afgelopen seizoen bijzonder gepresteerd. Het Trefpunt, PCC Heiloo, De Springschans, Jan van Rijcken- borghschool, Elckerlyc, De Duif, De Zuidwester, De Meander, St. Rad boud, De Paulusschool. Meer info: sneakeractie@jongerenwerker.nl en/of maartje@jongerenwerkheiloo.nl Meedoen is gratis, aanmelden of meer informatie opvragen kan bij de wandelcoach Sander Kager, via HeilooOntmoet@sport-z.org of 06-38326768. Of kijk voor meer in formatie op www.sport-z.org/HeilooOntmoet UITKIJKPOST 22 JUNI 2022 7 4 j r 3 Wandelgroep Heiloo Ontmoet verkent Heiloo. Foto: aangeleverd O Kinderen van groep 3 bij de start van de sponsorloop op kindcentrum De Duif. Foto: Kirsten Zuidema HEILOO - Maandag 13 juni waren Piet en Hanny Houtzager 60 jaar getrouwd. Tijdens het bezoek van burgemeester Mascha ten Bruggencate werden herinneringen opgehaald. Piet en Hanny komen allebei uit Amersfoort en zijn daar getrouwd. In de jaren daarna zijn ze in de provincie Utrecht gaan wonen waar hun dochter en zoon geboren zijn. Vanaf 1972 wonen ze erg naar hun zin in Heiloo. Het 60-jarig huwelijk hebben ze gezellig gevierd met de naaste familie bij Johanna's Hof. Foto: aangeleverd De actie is voor iedereen Sport-Z <11^ f Inzamelpunten Wandelt u mee? feg

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 7