Kermis aan De Omloop Huisartsen voeren actie r Eerste paal Housevita- min Boekelermeer Zuid Nieuwe kinderburgemeester Heiloo bekend K HEILOO Installatie door de raad op 11 juli I Dr. S. Voskuil De rek begint er bij de meeste huis artsen uit te raken. We proberen de kwaliteit van zorg hoog te houden en iedereen zo goed mogelijk te hel pen. Maar dat wordt steeds moei- lijker. Om het dagelijks werk goed te blijven doen is meer personeel en praktijkruimte nodig. Maar uit breiding van praktijkruimte is vaak onmogelijk, ook in Heiloo. Omdat de werkdruk zo is toegenomen stoppen veel, ook jonge, huisartsen met het vak. Er is schaarste aan waarnemers voor vakantie en praktijken worden soms niet meer overgenomen. Ook de andere medische sectoren heb ben te maken met schaarste. Oude ren blijven zo lang mogelijk thuis wonen, maar thuiszorg is niet meer voldoende te krijgen. Opname is een verzorgingshuis, ook in nood, is vaak onmogelijk. De wachttijden HEILOO - Deze week voeren huisartsen in het hele land actie. Niet om meer geld, maar om meer tijd voor de patiënt. De werkdruk is de laatste jaren op alle gebieden enorm toegenomen. Ook in Heiloo en omstreken wordt dat dagelijks gevoeld. HEILOO - De kermis is weer in het dorp! Van donderdag 30 juni tot en met zondag 3 juli staat de jaarlijkse kermis aan De Omloop. Met een aantal van pakweg 20 attracties is de kermis in Heiloo toch wel een van de leukste kermissen van de regio. Voor alle leeftijden staat er altijd iets moois. Als verrassing voor de kleine kermisvierders is de bij kinderen populaire figuur Bing aanwezig voor een meet-and-greet. Bing is op vrijdagmiddag van 15.00 tot 16.00 uur aanwezig. Wat willen de huisartsen bereiken met hun actie? Meer tijd voor de pa tiënt! Huisartsen zijn vele uren per dag bezig met het oplossen van de wachttijden van specialisten, GGZ, thuiszorg en verzorgingshuizen. Dat moet stoppen. De huisartsenpost moet weer een spoedpost worden voor klachten die niet kunnen wach ten tot de volgende werkdag. Op vrijdag 1 juli zijn alle huisarts praktijken gesloten vanaf 11.00 uur om de huisarts de gelegenheid te ge ven naar de landelijke demonstratie in Den Haag te gaan. Voor spoed kunnen mensen een beroep doen op de huisartsenpost. Sinds twee jaar heeft Heiloo een kin- derburgemeester. Jayden de Vries heeft deze rol de afgelopen twee jaar vol enthousiasme vervuld. Hij gaat na de zomervakantie naar de mid delbare school en daarom neemt hij afscheid. mensen vooral met klachten die niet konden wachten tot de volgende dag. Maar de laatste jaren wordt de drempel steeds lager. Er is geen mo ment van pauze meer, zowel over dag als in de dienst. Op 11 juli wordt hij officieel geïnstal leerd tijdens de raadsvergadering. Tegelijkertijd neemt Jayden dan afscheid als huidige kinderburge- meester en draagt hij het stokje over. Daarna mag Maurits zich ‘echt’ de kinderburgemeester voor de kinde ren van Heiloo noemen. Hij gaat in het nieuwe schooljaar, vanaf sep tember, als kinderburgemeester aan de slag. Als kinderburgemeester vertegen woordig je de kinderen uit de ge meente. Wat vinden kinderen be- HEILOO/ALKMAAR - De Heilooër ondernemers Thomas van Rossum en Mi scha van Raam zijn gestart met het laten bouwen van een nieuw en groter bedrijfspand. Zij zijn een aantal jaren geleden een bedrijf gestart voor het leveren van trendy woonaccessoires welke zij zelf ontwerpen en in China en India laten produceren. Door de groei hebben zij meer opslagruimte nodig. De vader van Mischa, Kees langrijk en waar vragen ze aandacht voor. Daarnaast helpt de kinder- burgemeester de burgemeester van Heiloo bij een aantal taken, zoals belangrijke evenementen en bijzon dere gebeurtenissen. Geïnteresseerden kunnen de verga dering bijwonen als toehoorder. De vergadering vindt plaats in het ge meentehuis en begint om 19.00 uur. Ook kan men de vergadering thuis volgen via een livestream. De stuk ken en link naar de livestream kunt u vinden op Raad en College, Ge meente Heiloo. GEMEENTE. van Raam, heeft het ontwerp ge maakt voor het nieuwe bedrijfspand en de bouwaanvraag geregeld. Kees van Raam heeft samen met de kinderen van Thomas en Mi scha, Storm en Flip de eerste paal geslagen. onze nieuwe kinderburgemeester wordt.” Maurits is 11 jaar, woont in Heiloo en zit in groep 7 van basis - school De Duif. Huisartsen willen graag het beste voor hun patiënt, werken heel hard en doen ontzettend hun best. Maar het wordt nu bijna onmogelijk om dezelfde kwaliteit te blijven bieden. De druk op de huisartsenpost wordt steeds groter. Huisartsen moe ten daarom steeds meer diensten doen op de huisartsenpost naast hun gewone werk. Voorheen belden HEILOO - De 11-jarige Maurits van Schouten wordt de nieuwe kinderburge- meester van Heiloo. In de vergadering van de raad op 11 juli wordt de nieuwe kinderburgemeester officieel geïnstalleerd. Dan wordt ook afscheid geno men van de huidige kinderburgemeester. voor specialistische behandeling in het ziekenhuis of GGZ zijn vaak maanden of langer. Als deze men sen wel eindelijk in behandeling zijn worden ze voor controles en recep ten steeds vaker tussentijds terug gestuurd. Ook als mensen verwezen zijn blijven ze tegenwoordig dus een beroep doen op hun huisarts, hun aanspreekpunt in moeilijke tijden. In mei dit jaar is de gemeente Heiloo begonnen met het zoeken naar een nieuwe kinderburgemeester. Acht kinderen hebben gesolliciteerd. Burgemeester Mascha ten Bruggen- cate: “Ik ben trots dat zo veel kin deren enthousiast waren en hebben gesolliciteerd. Het waren alle acht hele goede kandidaten. Het was een moeilijke keuze, want eigenlijk wil je niemand teleurstellen. Maar het is gelukt en we zijn blij dat Maurits UITKIJKPOST 29 JUNI 2022 15 O Kom je Bing gedag zeggen? Foto: aangeleverd O Flip, Mischa, Kees, Thomas en Storm op de bouwplaats. Foto: aangeleverd 3 Burgemeester Ten Bruggencate en kinderburgemeester Maurits van Schouten. Foto: aangeleverd Rol kinderburgemeester Bijwonen raadsvergadering 9^* - O Ook dit jaar is er weer van alles te doen. Foto: aangeleverd l Nieuwe kinderburgemeester jr

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 15