Nationale Veteranendag PCC Heiloo en Muziek- en Nieuwe ronde Sportakkoord Heiloo Dansschool Heiloo Marijke Hessels en Ger Zaagsma exposeren in Bibliotheek Heiloo Martin Oudshoorn aldus Rob Baltus. Door de lens van Te zien zijn assemblages en siera den, opgebouwd uit dat wat er in de natuur te vinden is zoals hout, ste nen, veren en schelpen. Maar ook andere gevonden voorwerpen en materialen. Oud speelgoed, frag menten uit haar schilderijen, pa pier, stof, leer, scherven en knopen. Haar kunst is op het op waarde te schatten en te verbeelden. Ze gaat ermee aan de slag, voegt iets toe of laat iets weg. Zo ontstaan er nieuwe vormen en beelden met verschil lende lagen en een eigen verhaal, samengebracht in een uniek sieraad of assemblage. Meer informatie: www.marijkehessels.exto.nl Landschappen en dorpsgezichten in water en pigment of in olie, ge vangen op papier, doek of paneel. In een spontane techniek, die al- tijd weer verrassingen oplevert. Ger Zaagsma is schilder in hart en nieren sinds 1989. In de 33 jaar dat de schilder werkt heeft hij de eer ste 20 jaar alleen geaquarelleerd. Hij is autodidact; een groot deel van zijn technische kennis van dat vak heeft hij bij andere kunstenaars opgedaan. In 2012 volgt een nieuwe start, in olie. Zijn in de olieschilde rijen altijd landschappen en bos- of zeegezichten te zien, zijn aquarel len tonen ook dorps- en stadsge zichten. Hij exposeert veel, soms ook in het buitenland; verder is zijn werk te vinden in enkele Neder landse galerieën. Het aquarelleren heeft hij ook na 2012 gelukkig niet losgelaten: daar werkt hij aan in zijn studio thuis. Voor zijn schilde rijen in olie heeft hij een apart ate lier - met vooral veel meer ruimte - in het vroegere postkantoor van Wormer. De tentoonstelling in de bibliotheek geeft een mooi over zicht van zijn werk, met het accent op landschaps- en zeegezichten in alle afmetingen. Meer informatie: www.atelier-gerzaagsma.nl Ook voor 2022 worden weer diver se activiteiten met financiële steun uit dit budget uitgevoerd. O.a. een actieplan zelfverdediging en weer baarheid Girls Only door Karatever eniging Funakoshi. Dus, heb je een goed plan? Heb je partners waarmee je dat plan sa men ten uitvoer kunt brengen en zoek je nog financiering? Er is nog budget! Aanvragen voor nieuwe ac tieplannen kunnen gedaan worden tot 8 juli. Kijk voor meer informatie over het Lokaal Sportakkoord, de criteria en de wijze van aanvragen op www.sportenbewegeninheiloo.nl Deze expositie is te bezichtigen t/m 29 juli 2022 in Bibliotheek Heiloo, tijdens de openingsuren. met Heiloo Ontmoet wordt sport ingezet om anderen te kunnen ont moeten. Alle kinderen van de ba sisscholen in Heiloo hebben een sportboekje ontvangen, waarmee ruim 150 kinderen de weg naar de sportaanbieders in het dorp hebben gevonden. De lessen vonden plaats in de mu ziekschool zelf. De jongeren leer den in zes lessen bekende liedjes meespelen in een band o.l.v. Jack Kat met o.a. drums, basgitaar, toet sen en elektrische gitaar. Ook kre gen de leerlingen stemvorming van zangdocente Camilla Alfieri. “Zo vlak na alle lockdowns was dit te vens een prachtige manier voor onze leerlingen om weer naar buiten te treden en te leren presenteren,” kaar weer te zien. “En om trots langs de koning te mogen lopen, mooi in de houding”, geeft meneer Hoog- akker aan. “Op deze dag in het jaar voel ik me altijd weer even militair. De band met Defensie blijft altijd. Je wilt blijven dienen in je leven, toen en nu.” Naar aanleiding van dit project is onlangs besloten om de komen de twee jaar ook aanbod vanuit de Muziek- en Dansschool Heiloo te organiseren. Met eigen en door de Muziek- en Dansschool extra ver worven gelden wordt de komende twee jaar gewerkt aan beleid én mooi aanbod. Het bandjesproject gaat daar zeker onderdeel van uitmaken. Samenwerking bekrachtigd De vrienden gingen naar Den Haag om daar Nationale Veteranendag 2022 te vieren, dat dit jaar weer zo als voorheen gevierd wordt. Na twee jaar een alternatief programma, was er dit jaar weer een ouderwets en ver trouwd programma in Den Haag. Ze kijken er het meest naar uit om el- In 2020 en 2021 zijn al diver se activiteiten vanuit het budget van het Sportakkoord gefinan cierd: Urban Sports voor jongeren HEILOO - Er is een nieuwe expositie in Bibliotheek Heiloo. U kunt het werk van Marijke Hessels en Ger Zaagsma bewonderen tot en met 29 juli. HEILOO - Ook voor 2022 is er vanuit het Rijk weer subsidie beschikbaar gesteld voor het Lokaal Sportakkoord. Het is de derde subsidieronde van 20.000, na de start in 2020. Het Lokaal Sportakkoord is een verzameling actieplannen waarin verschillende organisaties samenwerken om meer mensen te laten bewegen. HEILOO - Op station Heiloo verzamelde zich zaterdagmorgen vroeg een klei ne club vrienden om samen naar Den Haag af te reizen. Aan hun verschijning is af te lezen dat het hier een groepje veteranen betreft. HEILOO - Afgelopen januari hebben de cultuurklasleerlingen van PCC Hei loo, direct na de lockdown, bandlessen én zanglessen gevolgd bij de Mu ziek- en Dansschool Heiloo. (met Flowtide, Freerunnen en Breakdance), diverse organisaties hebben activiteiten in het kader van naschoolse opvang gerealiseerd, en UITKIJKPOST 29 JUNI 2022 3 O Een deel van een werk van Ger Zaagsma. Foto: aangeleverd O Tijdens de coronaperiode werd er druk geoefend. Foto: aangeleverd O Weerbaarheidstraining voor meiden bij Karatevereniging Funakoshi. Foto: aangeleverd veranderen in dronken koppies die slingerend door de tent zwalken. En dat vier dagen achter elkaar! Uiteraard is het voor ons als personeel ook een mooi feest. Een feest waar Heiloo samenkomt. Jong en oud geniet hier van een ge weldig georganiseerd event waarvan we er in Heiloo meerdere per jaar zou den moeten hebben. De livemuziek Ik geef de lens door aan de kersverse vader Mike van Westerop O Op station Heiloo verzamelde zich een kleine groep om samen naar Den Haag af te reizen. Foto: Pauline de Vries De tent staat er weer! Het is weer kermis in Heiloo! Een groot feest waar ik ieder jaar reikhalzend naar uitkijk. Vroeger heb ik als jong jochie weleens gewerkt op de speelkermis maar ik kom nu al ja ren bij de ‘echte’ kermis. Daar sta ik op de mooiste plek, namelijk achter de bar, naast de barman. Op deze plek zie je al les en spreek je alsnog iedereen even. De fris-en-fruitige koppies aan het be gin van de avond zie je langzaamaan In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Marijke Hessels: sieraden en assemblages Ger Zaagsma: Zaans kunstschilder die het gehele weekend door de tent galmt draagt bij aan de heerlijke sfeer. Hopelijk zien we elkaar dit weekend. Schroom niet een lekker verkoelend drankje bij mij of een van mijn collega’s te halen en net als ik heerlijk te genie ten. Maak er weer een topfeest van, aan het barpersoneel zal het niet liggen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3