Rol 4-daagse geslaagd Zomerstop of zomeravondsporten? Blije gezichten bij het Oranjebandentoernooi Tabijn Muziekfestijn op kindcentrum De Duif Hockevvader column Heiloo Energie reikt prijs uit voor 10.000ste zonnepaneel UITKIJKPOST 29 JUNI 2022 5 O Presentatie van een nieuw schoollied door de leerlingen van De Duif tijdens het Tabijn Muziekfestijn. Foto: aangeleverd O Ron Poppen overhandigt Gerard Disseldorp een mooie prijs. Foto: aangeleverd O De deelnemers gaan van start voor de laatste dag. Foto: aangeleverd gewoon doorgaan. door Michiel Ullers “De afgelopen jaren is het niet ge lukt om een muzikaal feest te or ganiseren voor onze leerlingen en ouders,” vertelt Annemiek van de Vliet, directeur van kindcentrum De Duif. “Alle Tabijnscholen hebben muziek als pluspunt en ook op De Duif besteden we daar veel aandacht aan. Ter ere van het 25 (+2)-ja- rig bestaan kregen we de gelegen heid om een Tabijn Muziekfestijn te organiseren.” Het is eind juni en voor veel spor ten is de competitie al geëindigd. Zo’n laatste competitieronde staat vaak in het teken van kampioen schappen, afscheid van spelers en het laatste feestje op de vereniging. Daarna is het weer even klaar, de zomerstop. Misschien nog een toer- nooitje of team-BBQ en daarna zien we elkaar weer aan het begin van het nieuwe seizoen in september. Heerlijk even rust en tijd voor wat anders in het weekend. Zo was het altijd, maar dat is niet meer zo. les kwam samen tijdens een geweldig muziekfestijn met een optreden voor alle ouders op het plein. De enthou siaste presentatie van juf Carina, de vrolijke optredens en de enthousiaste bandjes zorgden voor een tropische sfeer waarvan alle kinderen en ou ders hebben genoten. Als feestelijke afsluiter van het muziekfestijn werd het bedrag onthuld dat alle leerlingen samen hebben opgehaald, tijdens de sponsorloop van 15 juni. Kindcen trum De Duif heeft het enorme be drag van 17.000 opgehaald voor een uitdagender en groener schoolplein. Wat een fantastisch resultaat. Nog meer reden voor een feestje! Op vrijdag 24 juni was de laatste dag van de Rol 4-daagse. Die dag vertrokken de deelnemers voor de laatste keer om 13.30 uur vanaf het Trefpunt. De deelnemers werden feestelijk ingehaald met muzika le klanken op de Via Gladiola. Alle deelnemers die vier middagen mee hebben gedaan, kregen een leuke herinnering. Het was een geslaagde editie! Nu gaan we gewoon door na de competitie. Jeugdteams gaan di rect na de laatste wedstrijd aan de slag in de nieuwe formaties en trainen nog voor de zomervakantie als voorbereiding. Selectieteams trainen vaak zelfs, op 2 a 3 weken na, de hele zomer door en de seni- oren/veteranen doen mee aan de zomeravond-hockeytrainingen. Dit zijn instuiftrainingen waar ieder een welkom is. Supergezellig en goed opgezet. Kortom, volle bak op de hockeyclub. Niks zomerstop, HEILOO - Na twee jaar afwezigheid was het Oranjebandentoernooi terug van weggeweest. Bijna 200 kinderen van verenigingen uit heel Noord-Hol- land hadden zich aangemeld om mee te doen aan het jaarlijkse toernooi bij Dojo ’t Loo. De dojo zelf was met ruim 30 kinderen goed vertegenwoordigd tijdens deze thuiswedstrijd. Coaches Kars, Maaike en Karen konden dus flink aan de bak. Verdeeld over de dag stapten de kin deren vol goede moed de judomat op. Omdat het toernooi ook bedoeld is voor kinderen die nog niet zoveel wedstrijdervaring hebben, was de spanning goed van de gezichten af te lezen. Er werd weer flink, maar sportief gestreden om de prijzen. Van Dojo ’t Loo gingen Dies Groen, de broers Taede en Ebbe Heijna, Joah Aardema, Pim Sterk en Jo ris Palepsaitis met een eerste prijs naar huis. Jitse Stoel, Teun Elders, Hoe leuk ik hockey ook vind, een paar weekjes even niet is ook wel lekker. Even wat andere dingen doen, weekendjes vrij en genieten van het mooie weer (als het dat is). Kortom, hockeyvader zet zijn stick even een paar weken in de schuur, doet nog wel aan een zomerstop en stapt na de zomer weer het veld op. Echter, ik weet nu al hoe dat gaat in september bij de eerste trainingen. Spierpijn, niet fit en kans op bles- georganiseerd, de laatste jaren door de gemeente Heiloo, om inwoners voor zonne-energie enthousiast te maken. Heiloo Energie blijft duurzame energie promoten omdat nog steeds veel te veel kolen en gas wordt ge bruikt om elektrische energie op te wekken en de energietransitie ei genlijk pas net begonnen is. Zie ook www.heilooenergie.nl Maurits van Schouten, David Roubos en Sven Walta behaalden allemaal een nette tweede plaats. Selim Hop man, Lieke Baart, Jim van der Veek, Kesz Schortinghuis, Thijs Timmer, Marijn Kramer, broers Lucas en Da niel Pepping, Kami Dekker en Bram Sterk mochten met een fraaie be ker voor de derde plaats naar huis. Voor de kinderen die het podium niet haalden was er ook een mooie medaille als aandenken. De fo to’s van het toernooi zijn te zien op www.dojotloo.nl Dus fit blijven in de zomer, letten op de kilootjes en veel bewegen. Tja, dan kan je net zo goed gaan hockeyen, want dat is wel zo gezel lig. Kortom, hockeystick maar weer uit de schuur en dan toch maar mee gaan doen aan zomeravond- hockey. sures zodat je op halve kracht de eerste competitiewedstrijden aan vangt. Dat is ook niet echt handig, zeker niet nu hockeyvader ook een dagje ouder wordt. De muziekwerkgroep van De Duif zocht de samenwerking met Muziek- en Dansschool Heiloo en samen maakten ze een plan voor een gewel dig feest. Marlies van Winkel schreef een nieuw Duiflied en Fleur van Uhm studeerde met alle groepen de bijbe horende dans in. Jack Kat zorgde voor de begeleiding van de twee leerling- bandjes en een bandje van ouders. Ondertussen studeerde elke groep een eigen muziekpresentatie in. Al- Voor deze Rol 4-daagse waren wan delingen uitgezet speciaal voor mensen met een rollator, rolstoel of voor mensen die korte wandelingen maken. Samen hebben zij gedurende vier dagen, twee kilometer per dag afgelegd. HEILOO - Afgelopen week (21 t/m 24 juni) was de Rol 4-daag se in Heiloo. Alle deelnemers hadden er veel zin in en ze hebben het supergoed gedaan! HEILOO - Op 22 juni reikte Ron Poppen van Heiloo Energie de prijs ter waarde van een zonnepaneel uit aan de gelukkige deelnemer Gerard Dis seldorp, die het 10.000ste paneel op zijn dak gelegd kreeg. Bij de laatste zonnepanelenactie bereikte Heiloo Energie dit ge denkwaardige aantal op woningen waarvan de inwoners hun panelen bij Heiloo Energie gemeld hebben. In Heiloo liggen overigens veel meer zonnepanelen omdat niet alle deelnemers hun panelen melden. Ook andere initiatieven van bedrij ven en inwoners zorgen voor meer panelen. Heiloo Energie heeft sinds de oprichting in 2012 jaarlijks acties HEILOO - Vrijdag 24 juni presenteerden de leerlingen van kindcentrum De Duif een geweldig muziekfestijn ter gelegenheid van het 25 (+2)-jarig be staan van stichting Tabijn. Tijdens een muzikale show brachten zij een nieuw Duiflied ten gehore en presenteerden muzikale optredens aan de ouders.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5