Paulus Kindcentrum heet nu De Ontdekkers Gezond verstand Jongeren met sportieve kwaliteiten behalen Moverz certificaat Welkom in Heiloo Bert Ruijter Welkom in Heiloo. Berend Izaks “Om een nieuwe naam voor ons kindcentrum te vinden is er een prijsvraag uitgezet onder kinderen, ouders en medewerkers,” zo vertelt directeur Susan Groot. De naam, die aan bepaalde voorwaarden moest voldoen, werd door een jury una niem verkozen. “‘Ontdekkend leren’ is een van onze kernwaarden. Daar zijn veel mooie namen bij te beden ken. Toch viel het niet mee om een originele, aansprekende naam te kiezen voor ons kindcentrum. Met de jury hebben we er lang over ge discussieerd en uiteindelijk heb ben we de naam ‘De Ontdekkers’ unaniem gekozen.” De naam werd bedacht door Jantien Bart-Wijker, moeder van leerlingen Tom en Fleur. Zij wint een heerlijk verwenpakket voor haar en het hele gezin. De Ontdekkers is gehuisvest aan De Totdat een man uit de fitnessclub komt. Ik vraag of hij me kan helpen. “Je moet bij die tent zijn, want daar komen ze in.” Met “je krijgt daar toch geen 175 mensen in,” verbaas ik mij. “Dan geloof je me toch niet!” is zijn antwoord. Ik uit nog een keer Hucht 6 in Heiloo en biedt volgend schooljaar plek aan circa 125 kin deren. Onderwijs en opvang werken samen aan een doorgaande lijn voor kinderen van 0 tot 12 jaar. Groot: “Veilig en uitdagend, daar staan we voor bij De Ontdekkers; in een veili ge en uitdagende omgeving kunnen kinderen actief en onderzoekend leren, creatief zijn, samenwerken met anderen, kritisch zijn en meer uit zichzelf halen, ondersteund door moderne speel- en leermiddelen.” Het was een feestelijke dag. Overdag gingen de kinderen op vossenjacht, op zoek naar letters die bij de nieuwe naam van het kindcentrum horen. In de middag werd iedereen verwel komd om de nieuwe naam te horen. De kinderen zongen het oude en het nieuwe schoollied, lieten de nieuwe shirtjes zien en hingen de nieuwe vlag uit. mijn twijfel en dan is het: “Nou, dan niet. Het kan best, 175 man en nog wel meer ook. Gewoon driehoog stapelbedden. Op die bootjes waar mee die lui gekomen zijn hadden ze ook niet meer dan dertig centi meter. Je moet die gasten hier toch niet een beetje gaan verwennen? Of wel dan?” Acht weken op rij kwamen de jon geren, variërend in leeftijd van 14 tot 20 jaar, op maandagavond bij elkaar in sporthal Het Vennewater. Door middel van diverse sport- en spelvormen, afgewisseld met the orie, leerden zij hoe je anderen kan activeren door sport in te zetten. HEILOO - De kermis is weer voorbij. Een gezellig gebeu ren, rijen biertaps, levende muziek. Van harte gegund voor zowel de horeca als de kermisgangers. Wel jammer dat het noodzakelijk is om een dranghek te plaatsen voor de ingang van onze portiek in de stationsbuurt ter vrij waring van urine en maaginhoud. Maar goed, daar heb ben we al jaren mee leren leven. Op de laatste kermisdag om een uur of zes ‘s middags komt mijn buurvrouw van 91 op haar scootmobiel thuis van een verjaardagspartijtje. Het hek staat strak tegen het portiek aan. Op zich is buurvrouw kwiek genoeg om deze even terzijde te schuiven, ware het niet dat enkele feestgangers het gezonde verstand al kwijt zijn als ze al leen al aan alcohol denken. Aan het hek staan namelijk drie fietsen geklonken. Een onneembare vesting is ont- Maar liefst 9 jongeren met sportieve ambities meldden zich voor de cur sus aan én wisten hem succesvol af te ronden. De laatste avond stond in het teken van de organisatie van een sportief beweeguur voor kinderen uit Heiloo. De Moverz in spe zetten een gevarieerd programma neer met staan. Met behulp van een vriendelijke voorbijganger is het buurvrouw uiteindelijk gelukt om zichzelf en haar scootmobiel haar eigen domein in te wurmen maar je vraagt je toch af of men nog over hersenen beschikt. Je moet er toch niet aan denken als er in ons apparte mentencomplex iets gebeurt waarbij iedere minuut telt. Iedereen weet dat je voor een uitrit niet mag parkeren en waarom, maar een portiek barricaderen, wat is daar nou fout aan? Dat je verstand na een avondje stappen in je blaas zit, is normaal, maar het is toch aan te bevelen om in het vervolg dat beetje wat je vóór het bacchanaal hebt, ook te gebruiken. Volgend jaar een fijne kermis. onder andere voetbal, bouncehoc key, trefbal, een estafette en een tikspel. Met een warm zonnetje in de rug konden de deelnemers terugkij ken op een geslaagde avond. Maat schappelijk Sportcoach Kars Zoon blikt terug op een geslaagde cursus en iedereen ging met een welver diend Moverz certificaat op zak naar huis. Dankzij een bijdrage uit de leefstijl- gelden van de gemeente Heiloo kon Sport-Z de cursus voor de jongeren organiseren. “Deze jongeren kun nen nu regelmatig gevraagd wor den om de organisatie van spor tieve evenementen te ondersteunen, maar mogen ook zelf initiatieven opzetten in hun dorp. Uiteraard loopt de begeleiding niet na de 8 weken al af, deze loopt door tot de deelnemers er klaar voor zijn zelf standig voor de diverse opdrachtge vers aan de slag te gaan. Zij hebben geleerd met zelfvertrouwen voor de groep te staan, uitdagingen niet uit de weg te gaan en te improviseren waar nodig. We kunnen trots zijn op deze groep die zeker meer gaat bete kenen voor hun dorp,” eindigt Kars zijn verhaal. Ingezonden brief HEILOO - In sporthal Het Ven- newater in Heiloo komen 175 asielzoekers. Ik wil als vrijwilliger helpen en zoek bij de hal naar ie mand die me kan informeren over de mogelijkheden. Er is niemand. HEILOO - Kindcentrum De Ontdekkers is de nieuwe naam van Paulus Kind centrum. Op vrijdag 1 juli is de kinderopvang voor kinderen vanaf 0 jaar op deze locatie geopend. Met de opvang van de allerkleinsten is een volwaardig kindcentrum ontstaan voor kinderen van 0 tot 12 jaar. HEILOO - Maandag 4 juli rondden 9 jongeren uit Heiloo de Moverz cursus van Stichting Sport-Z af. Nadat zij deze avond een gevarieerd sportpro gramma hadden neergezet voor zo’n 20 jonge kinderen op de velden van HV de Terriërs, kregen zij hun diploma overhandigd door Maatschappelijk Sportcoach Kars Zoon. De jongeren hebben geleerd om voor de groep te staan en (kleinschalige) sportactiviteiten te organiseren. Zij kunnen vanaf nu als bijbaan assisteren bij activiteiten die onder andere door de buurt- sportcoaches in de gemeente worden georganiseerd. Ingezonden brief Schoolklas Katholieke Bewaarschool. Weet u wie er op de foto staat? HEILOO - De heer Stoelinga stuurde de redactie van Uitkijkpost deze foto uit 1942. Het is een schoolklas van de Katholieke Bewaarschool, naast de Willibrorduskerk in Heiloo. Zijn er mensen die zichzelf of iemand anders herkennen op deze foto? Foto: aangeleverd UITKIJKPOST 6 JULI 2022 17 Onder toeziend oog van directeur Susan Groot worden de letters van de nieuwe naam getoond. Foto: Lauryn de Haas Prijsvraag Onderwijs en opvang Feestelijke dag O De jongeren hebben de Moverz cursus van Stichting Sport-Z afgerond. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 17