Noa en Milly gaan naar het NK Fandag in Het Baafje Auke roeit zich naar WKU19 Heilooër judoka pakt bronzen medaille op NK-18 r Voor het eerst waren er voor de ju nioren twee selectiemomenten: het NK Klein in april en de Holland Be ker afgelopen weekend. Bij de selec tie werd uitgegaan van de prestaties in de skiff en op basis daarvan zijn de ploegen geformeerd. HEILOO - De 9-jarige Noa Pools werd vrijdag 1 juli samen met haar pony Milly tijdens de regiokampioenschappen eerste bij het springen. Daarmee plaatste de dolgelukkige Noa zich voor het Nederlands kampioenschap dat op 27 augustus in Ermelo wordt gehouden. De selecties voor het WK werden tij dens de wedstrijden om de Holland Beker afgerond. Het WK vindt eind juli plaats in het Italiaanse Varese. Dat Noa liefde voor paarden heeft is De staf van het talentenprogramma heeft gezien dat junioren zich op in dividueel niveau goed hebben ont wikkeld. Daarom gaat er een grote equipe junioren naar het WK. Auke - die roeit bij ARZV in Alkmaar - zal in Italië starten in de JM2x (ook wel dubbeltwee genoemd), waarin hij in mei 2022 Nederlands Kampioen werd. niet zo vreemd. Als baby ging zij al mee naar de stal met haar moeder Mirjam, die jarenlang actief is ge weest in de drafsport. En ook haar tantes zijn actief met paarden. Zo geeft de ene tante al jaren rijles en heeft de andere tante ook een eigen paard. Mirjam: “Het grappige is dat we allemaal onze eigen takt hebben. Ik was actief in de drafsport (Mon- té), mijn oudste zus deed voorna melijk dressuur en mijn jongste zus heeft heel lang gevoltigeerd.” Daarnaast is de opa van Noa, Ruud Pools, een zeer bekende pikeur in de draverij. Niet zo gek dat opa haar trouwste fan is. Hij is bijna bij elke wedstrijd en training aanwezig. Het moge duidelijk zijn: de paarden sport zit in Noa’s genen. Noa heeft sinds drie jaar haar ei gen pony, Milly, waar ze iedere dag trouw voor zorgt. Bovendien traint ze vijf keer per week. Ze ‘werkt’ er dus hard voor en dit is natuurlijk een prachtige beloning. “Toen het tot haar doordrong dat ze had ge wonnen en naar het Nederlands kampioenschap mocht, was ze even helemaal sprakeloos,” vertelt Mir jam. “En hartstikke blij natuurlijk. Noa heeft er zoveel plezier in en ook wij en de rest van de familie genie ten er ontzettend van.” Celine won haar eerste partij met een vol punt met een heupworp en verloor in haar tweede partij van een sterke tegenstander die al en kele jaren Nederlands kampioen is geweest. In de vier partijen daarna wist ze met gevarieerd judo de pun ten naar zich toe te trekken en zo be reikte ze de bronzen finale. In de finale voor het brons finale waren zij en haar tegenstander zeer aan elkaar gewaagd, er werd er in de officiële wedstrijdduur van vier mi nuten niet gescoord. Daarop volgde de ‘golden score periode’ waarin degene die scoort ook direct de wed strijd wint. Tussendoor zijn er verschillende clinics van een personal swimcoach. Ook is er een jiujitsu-clinic. Heb je trek gekregen? Er staat een heuse foodtruck met allerlei lekkernijen. Graag tot ziens op zaterdag 9 juli (met gratis entree voor échte fans). Na een slopende extra duur van maar liefst acht en een halve minuut presteerde Celine het om alsnog een vol punt te scoren met een daveren de heupworp. Daarmee sleepte ze haar bronzen medaille binnen. Echt heel blij “Sinds mijn overstap naar Topju do Kenamju eerder dit jaar kan ik vaker en ook harder trainen en dat helpt mij om door te ontwikkelen als wedstrijdjudoka. Vandaag trof ik stuk voor stuk zeer sterke tegen standers en moest ik heel gevarieerd judoën en vooral ook heel diep gaan voor deze medaille. Nog nooit heb ik zo lang staan judoën als vandaag op dit NK. Ik ben echt heel blij met dit resultaat,” aldus Celine. Op zaterdag 9 juli wordt er voor alle fans van Het Baafje een heuse FAN DAG georganiseerd met veel leuke activiteiten voor jong en oud. Vanaf 11.00 uur is er o.a. een spellen- kermis, een stormbaan, handboog- schieten en ouderwets blikwerpen voor de jongste jeugd! Vanaf 13.30 uur is de oudere jeugd (14+) aan de beurt met battles en challenges in limbodansen en het gladiatorenspel. HEILOO - Celine Kleijmeer uit Heiloo heeft op zaterdag 2 juli een knappe bronzen medaille gehaald op de Nederlandse kampioenschappen judo on der 18 jaar die plaatsvonden in Den Haag. HEILOO - Zwembad Het Baafje is hét zwembad voor jong en oud in Heiloo en omstreken! HEILOO - Plaatsgenoot Auke Kloosterman heeft zich in het weekend van 25 en 26 juni naar het WKU19 geroeid. Jeugdteam Golfclub Heiloo kampioen HEILOO - Op zondag 3 juli is het jeugdteam van Golfclub Heiloo kampioen geworden en dus promoveert het team naar de eerste klasse. Een knappe prestatie, want dit was het eerste jaar dat het team aan de compe titie deelnam. Op de foto van links naar rechts: Teun van den Dijssel, Guus van Wijk, Jack Rotteveel, Lucia en Christoph Carper. Foto: aangeleverd UITKIJKPOST 6 JULI 2022 19 O Foto: info@jjfoto.nl O Een trotse Noa en Milly met een van de juryleden. Foto: aangeleverd O Celine Kleijmeer. Foto: aangeleverd O Mag Auke Kloosterman zich straks wereldkampioen noemen? Foto: aangeleverd Twee selectiemomenten Liefde voor paarden Dubbeltwee Sprakeloos Gevarieerd judo Golden score k

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 19