Het slotstuk van meester Jaap £.4 Adverteer pagina op onze contact Pop-upstore Stichting Veldwerk in ‘t Loo i Inwoners geïnformeerd over komst asielzoekers Mike van Westerop 1 I Door de lens van en verschijn 2 keer per maand in de krant Vervolg van de voorpagina: Jaarlijks slottoneel Jan van Rijckenborghschool UITKIJKPOST 6 JULI 2022 3 O Alle aanwezigen keken hun ogen uit. Foto: Jan-Willem Evenhuis hui 4 O Met de pop-upstore wordt geld ingezameld voor projecten in Nepal. Foto: aangeleverd Ik geef de lens door aan Dave van Westerop voor meer info: verkoop@uitkijkpost.nl Uniek aan de Jan van Rijcken- borghschool is dat het slottoneel niet alleen door de schoolverlaters van groep 8 wordt gespeeld, maar alle kinderen van de school heb ben een rol. De kinderen van groep 8 speelden astronauten die allerlei bijzondere werelden en wezens op hun reis ontmoetten, van schattige sterrenkindjes tot indrukwekkende boswezens. De aanwezige vaders, moeders, opa’s en oma’s keken hun ogen uit. Wat was het een prachtige avond! In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Het Baafje, wat is dat een fijne plek. Dit is het eerste jaar dat ik geen abonne ment heb op het zwembad. Ik heb be sloten er dit jaar geen te nemen omdat ik zeven weken geleden de kersverse vader ben geworden van onze prach tige dochter Charlie van Westerop en even minder tijd heb om te gaan zwemmen en mijn andere hobby’s uit De drijvende kracht achter het jaar lijkse toneel is meester Jaap, de dramadocent op school. Helaas was dit zijn laatste toneelstuk op de Jan van Rijckenborgh. Meester Jaap liep dertig jaar geleden tijdens zijn op leiding tot leerkracht stage op de Jan van Rijckenborghschool. Hij vertelt: “Ik zei destijds: mocht er ooit een plekje vrij komen op jullie school, dan kom ik graag bij jullie werken!” Negentien jaar geleden was het zo ver. In de jaren die volgden stond hij voor elke klas, van groep 1 tot en met groep 8. Naast het lesge ven was hij actief als theatermaker en reisde daarmee door Nederland. Meester Jaap: “We besloten door mijn ervaring met theater maken om het vak ‘drama’ in het leven te roepen. Elke week gaf ik de kinde ren van de school dramales. Vele te oefenen. Vóór mijn werk een paar baantjes trekken is echt heerlijk. En dat in je voortuin. Ik woon namelijk op het oude campingterrein van de Groe ne Kip en Klein Varnebroek. Ik woon hier heerlijk, vlak bij het mooie groene park Het Maalwater waar ik nu veel te vinden ben om te wandelen, wielren nen, skeeleren of hardlopen. Daarnaast roept Het Baafje veel herinneringen op aan vroeger, toen ik er speelde met mijn vrienden, en ik heb er ook gewerkt in de cafetaria die Restaurant Klein Varnebroek pachtte. Op donderdag 7 juli neemt de school afscheid van meester Jaap. Stichting Veldwerk Stichting Veldwerk is in 1999 opgericht door de Heilooër René Veldt. Het doel van Stich ting Veldwerk is om kinderen op te vangen die door de toen heersende burgeroorlog wees werden. De burgeroorlog is inmiddels verle den tijd en de weeskinderen kunnen weer vei lig opgevangen worden in hun eigen dorpen, maar de laagste kaste van Nepal heeft het nog steeds arm. Om de kinderen uit deze kaste een kans te ge ven is Stichting Veldwerk gaan samenwerken met een Nepalese stichting die het mogelijk maakt voor de kinderen om naar school te gaan en een vakopleiding te volgen. Voor de meeste van de 159 kinderen is in Nederland een sponsor gevonden die de studiekosten financiert, maar nog niet voor alle kinderen. HEILOO - Van 11 tot en met 17 juli heeft Stichting Veldwerk van winkelcentrum ‘t Loo toe stemming gekregen om een pop-upwinkel in te richten en daarmee geld in te zamelen voor de projecten in Nepal. Duidelijke regels Buiten de sporthal stonden twee po litieagenten omwonenden te woord over het veiligheidsaspect en no teerden zij suggesties. Omwonenden vinden het vooral belangrijk dat er duidelijke regels zijn en dat het bij voorbeeld niet gaat voorkomen dat mensen nog tot ’s avonds laat of ’s nachts over straat zwerven. Ook vinden ze het noodzakelijk dat de politie snel bereikbaar moet zijn in geval van een incident. “Ik begrijp dat er hulp nodig is,” aldus een om wonende, “die asielzoekers maken een hoop ellende mee en dat gun je niemand, maar ik moet me wel veilig kunnen blijven voelen.” Voor meer informatie over Stichting Veld werk: www.stichtingveldwerk.nl of bel naar tele foonnummer 06-22659285. Veldwerkwinkel Daarom wordt via andere wegen geprobeerd geld in te zamelen, onder andere via de Veld- werkwinkel in ‘t Loo. Hier zullen onder ande re prachtige Nepalese producten te koop zijn zoals kleding, sieraden en decoratie. Daar naast zullen er ook kunstwerken worden ver kocht die voor dit doel geschonken zijn. En voor muziekliefhebbers staat er een kist vol cd’s. Kortom, veel artikelen die het de moei te waard maken om de winkel te bezoeken. U vindt de winkel van maandag 11 tot en met zaterdag 17 juli in ‘t Loo. U gaat toch ook een kijkje nemen? Een woordvoerder van de gemeen te Heiloo laat weten dat de web sites van de gemeente en de Veilig- heidsregio gekoppeld zijn. Op www. heiloo.nl klikt u op ‘Noodopvang sporthal’. Daar vindt u een lijst met veelgestelde vragen die regelmatig wordt bijgewerkt. Daar komt ook een contactnummer te staan. jaren heb ik dit met heel veel ple zier gedaan.” Meester Jaap gaat de resterende twaalf jaar tot zijn pen sioen op een andere manier invul len. Wat dit gaat zijn, weet hij nog niet precies. Het wordt sowieso iets met mensen, of dat nou kinderen of volwassenen zijn. Misschien iets in de zorg of weer iets met theater maken. Eén ding weet hij wel zeker: “De Jan van Rijckenborghschool is de leukste school van Nederland. Ik ga de school dan ook zeker missen, de leerlingen, het lesgeven en vooral ook de dramalessen. Ook zeker mijn collega’s. Want het team van de Jan van Rijckenborghschool is een hecht team met heel veel aandacht voor elk kind.” Op borden konden omwonenden vragen en aandachtspunten voor de gemeente noteren. Daar stond onder meer de vraag op hoe de dagbeste ding voor de asielzoekers is geregeld en hoe Heilooërs kunnen helpen. Rob Opdam: “De mensen moeten worden beziggehouden. Daarom zijn diverse organisaties door ons benaderd of ze medewerking wil len verlenen. De bibliotheek heeft al toegezegd een bijdrage te leveren, met onder meer de SportRaad en de Muziek- en Dansschool zijn we nog in overleg over de mogelijkheden om activiteiten aan te bieden. De Onder nemersvereniging Heiloo heeft ook toegezegd om waar nodig hulp te bieden. HEILOO - Afgelopen vrijdagavond was het weer ouderwets gezellig in Theater de Beun. De kinderen van de Jan van Rijckenborghschool speelden samen het slottoneelstuk ‘De vallende ster’.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3