De Historische Vereniging ook in de zomer actief Gezocht: doeners voor meer groen in Heiloo SneakerFeest is begonnen bij Jongerencentrum Buk Buk Open Imkerijdag Waarom de app downloaden? Informatie-uurtje Online Bibliotheek Nieuwe app voor afvalzaken Rosa en Mariska zijn tevreden met het resultaat. Het zijn toch aardig wat sneakers in zo’n korte tijd. De actie is in een heel korte tijd bedacht en tot stand gekomen. Vooraf had den de twee studenten geen idee wat het zou kunnen opleveren. Ze hoop ten in ieder geval veel mensen blij te kunnen maken. En dat is gelukt. HEILOO - Wie groene vingers heeft en een idee hoe de buurt wel een op pepper kan gebruiken, kan van de gemeenten Heiloo en Bergen hulp én een budget krijgen. De gemeenten willen inwoners zo stimuleren om hun eigen buurt te ‘vergroenen’. HEILOO - Weet u dat er in Heiloo acht grenspalen zijn, dat enkele daarvan pas onlangs ontdekt werden en daarna gerestaureerd weer geplaatst zijn? Daarover hoort u tijdens de fietstocht meer. De start is om 13.30 uur bij het Historisch Museum op het Willibrordusterrein, de kosten zijn 5. Opgeven kan via 06-51718363. Samen zorgen voor een groenere en aantrekkelijkere leefomgeving, dat is het doel van het programma Groen Kapitaal in de Buurt. Op 12 en 13 juli worden de eerste ideeënavon den voor bewoners gehouden. “Met deze eerste aanzet helpen we inwo ners om ideeën samen met de buurt uit te werken tot een concreet plan den. De actie is zeker voor herhaling vatbaar, wellicht in het nieuwe jaar vanuit Jongerenwerk Heiloo. Mocht je nog sneakers hebben lig gen die je wilt doneren, dan kunnen deze alsnog worden ingeleverd bij het Trefpunt in Heiloo. waarmee je aan de slag kan,” aldus Erik Bekkering, wethouder van de gemeente Bergen. Een groene straat draagt bij aan de leefbaarheid van de buurt en de ge zondheid van de bewoners. Bloem bakken, nieuwe perken en boom- spiegels maken het straatbeeld al Sneakers kunnen uitgezocht worden tijdens het Sneakerfeest in de Buk Buk op vrijdag 8 juli van 15.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur, en zaterdag van 11.00 -13.00 uur. In het museum is nog slechts en kele weken de tentoonstelling ‘Het schoolleven van de Heilooërs’ te zien. Er zijn o.a. foto’s, werkstuk ken, proeflappen en oude schoolpla ten te zien. Op de grote ronde tafel in het midden van de expositieruimte ligt een aantal fotoboeken waaruit veel mensen al herinneringen heb ben opgehaald. Wacht niet te lang! Hierna wordt op 13 augustus de ten toonstelling ‘Heiloo-Indië en Indo- nesië-Heiloo’ geopend. Vorig jaar bleek deze expositie zoveel mensen nieuwsgierig te maken dat er beslo ten is de tentoonstelling uit te brei den voor de grote zaal. Even geduld, het wordt prachtig. In de Schatkamer zijn de uitvergrote foto’s uit het boek ‘Heiloo in beeld - Kunstwerken, monumenten en ob jecten’ te bewonderen. In het boek laat Dick Slagter u bijzondere objec ten zien. De tentoongestelde foto’s zijn te koop in het museum. fleuriger én kunnen ervoor zorgen dat de wijk beter bestand is tegen extreem weer. Zo kan er, door tegels te verwijderen, bij grote regenbuien meer water weglopen in de bodem. Bomen en planten zorgen voor meer verdamping en verkoeling bij droog en heet weer. De wijk wordt zo ook aantrekkelijk voor wilde bijen, vlin ders en vogels. En tot slot: het is hartstikke gezellig om samen met je buren de handen uit de mouwen te steken. Ben je al enthousiast? Meld je dan aan voor de ideeënavond! De ideeënavond is dinsdag 12 juli in Heiloo op het kantoor van Land schap Noord-Holland aan de Schui ne Hondsbosschelaan 45a en woens dag 13 juli in het gemeentehuis van Bergen aan de Jan Ligthartstraat 4 in Alkmaar. Tijdens deze avond kun je inspiratie opdoen en kijken of je idee kans van slagen heeft. Bij Groen Ka pitaal in de Buurt worden niet alleen ideeën bedacht; het is de bedoeling dat bewoners deze zelf gaan uitvoe ren. De Provincie Noord-Holland U ziet, activiteiten in overvloed. Dit alles is mogelijk door het enthousi asme van onze vrijwilligers en het groot aantal leden dat de Historische Vereniging rijk is. Als u daar ook bij wilt horen is een telefoontje genoeg: 06-51718363. In de grote zaal is de permanente tentoonstelling over de geschiede nis van Heiloo te zien. In de filmzaal vindt u informatie over de Stolper- steine in Heiloo. Mocht u liever een film bekijken, dan kan dat op ver zoek ook geregeld worden. en de gemeenten Heiloo en Bergen hebben hiervoor geld beschikbaar gesteld. Wethouder van de gemeen te Heiloo, Antoine Tromp, legt uit: “Groen Kapitaal helpt bij het uit werken van de plannen, het leggen van contacten, ecologisch advies en eventueel materiaal voor de uit voering. Zo kun je snel aan de slag met jouw idee.” Aanmelden kan via www.mnh.nl/groen-kapitaal-buch De openingstijden van het museum zijn dinsdag van 19.00 - 21.00 uur, zaterdag en zondag van 14.00 - 17.00 uur. De toegang is gratis en de koffie staat klaar. Historisch Museum Heiloo Landgoed Willibrordus Olvendijk HEILOO - Op zondag 10 juli is er een Open Imkerijdag op het Landgoed Willibrordus. HEILOO - Heeft u vragen over de Online Bibliotheek of wilt u meer weten over het lenen van e-books of luisterboeken? Kom dan op woensdag 13 juli van 10.30 tot 11.30 uur naar Bibliotheek Heiloo voor uitleg over het lenen van e-books en luisterboeken, tips, trucs en de app van de online bibliotheek. U krijgt ook hulp bij het aanmaken van een account. - Snel op de hoogte van het laatste afvalnieuws - Simpel een grofvuilafspraak in plannen - Een nieuwe afvalpas aanvragen - Makkelijk een extra of vervangen de rolcontainer regelen - Een uitgebreide afvalscheidings- wijzer mét streepjescodescanner - Alle locaties van de papier-, glas-, textiel-, pmd- én luiercontainers op een overzichtskaart. U kunt de Mijn Afvalzaken-app downloaden in de App Store of de Google Play Store. Let op! Als u de Mijn Afvalzaken-app wilt downloa den in de Google Play Store, type dan mijnafvalzaken (kleine letters, aan elkaar). Dan verschijnt de app in het overzicht. Gebruikt u nu de app van Mijn Af- valwijzer? Met de komst van Mijnaf- valzaken.nl wordt afscheid genomen van Mijn Afvalwijzer. Sinds vrijdag 1 juli is deze website niet meer in de lucht en wordt de app niet meer bijgewerkt en geüpdatet. Download dus de Mijn Afvalzaken-app en blijf op de hoogte. Bezoekers kunnen tussen 11.00 en 16.00 uur bij de imker komen kijken, krijgen informatie over de bijen en andere insecten en het is mogelijk om de bijenstal te bezoeken. Verza melplek is de Trog op het terrein. Er is ook honing te koop. De toegang is vrij, opgave vooraf is niet nodig. HEILOO - Wilt u altijd en overal op de hoogte zijn van het laatste afval- nieuws? En makkelijk uw afvalza ken regelen? Download dan nu de nieuwe Mijn Afvalzaken-app. Zo heeft u altijd uw persoonlijke afval- kalender bij de hand. Duncan geslaagd! HEILOO - Na een jaar hard werken is Duncan met een herexamen toch geslaagd voor zijn mavodiploma. Groen Kapitaal in de Buurt is een programma van Landschap Noord-Holland, IVN Noord-Holland en de Natuur- en Milieufederatie Noord-Holland. Deze organisaties zien dat steeds meer mensen aan de slag willen met de natuur in hun ei gen buurt. Voor mooier groen, meer biodiversiteit, een beter klimaat of voor de gezelligheid. De organisaties ondersteunen deze mensen bij de realisatie van groene bewonersini- tiatieven. De aanpak is drieledig en bestaat uit een participatieve buurt- aanpak, een voucherregeling en verbinding via het kennisnetwerk. Veel tips kwamen binnen via de scholen. Aan het eind van het schooljaar hebben velen het heel druk. Maar de studenten moesten het echt wel nu laten plaatsvinden in verband met studiepunten die dit studiejaar gehaald moeten wor- HEILOO - Rosa en Mariska, studenten Social Work aan de Hogeschool In holland Alkmaar, zijn vorige week in Heiloo begonnen met de Sneaker Inza melingsactie, in samenwerking met Jongerenwerk. In vijf dagen hebben zij 110 paar sneakers opgehaald bij de verzamelpunten in Heiloo. Voor meer info: sneakeractie@ jongerenwerkheiloo.nl en/of maartje@jongerenwerkheiloo.nl UITKIJKPOST 6 JULI 2022 7 3 Een van de grenspalen langs de fietsroute. Foto: Jaap de Graaf 3 Heb jij nog oude sneakers? Inleveren kan nog steeds! Foto: Pixabay 3 Foto: aangeleverd 3 De gemeenten willen inwoners stimuleren om hun eigen buurt te ‘vergroenen'. Foto: aangeleverd Tentoonstellingen Ideeënavonden Lidmaatschap Over Groen Kapitaal in de Buurt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 7