wï /i 7 Nienke Kruidenberg en de Africa Hike van Amref Flying Doctors Zomerfestival in Egmond aan den Hoef Johan Keeman in Hoeve Overslot Moeite met spreken en lezen? Kom naar het Taalcafé Egmondse Roderick Taylor exposeert in Castricum Van 8 juli t/m 2 september kunt u deze tentoonstelling bekijken. Voor degene die deze tuin nooit heeft gezien: u kunt het ecologische ont werp bewonderen en voor een mi nimale uitgave ook van een biologi sche versnapering genieten. LIMMEN - Spontaan maar zeker niet met spijt achteraf, heeft Nienke Kruidenberg (35) uit Limmen zich vorig jaar aangemeld voor de Africa Hike, die wordt gehouden in november dit jaar. De ideale combinatie van avontuurlijk reizen in Afrika en iets doen voor een ander, maatschappelijk betrokken zijn. De Bankoe Games was een och tend en middag vol sportieve spel len. Van stormbaan tot volleybal, het kon allemaal. Het thema was De tuin is open van maandag t/m vrijdag tussen 9.30 en 16.30 uur. De afgelopen jaren is ze vrijwilli ger voor de Voedselbank Amster dam geweest. De dankbaarheid die ze zag, hoopt ze te zien op locaties CASTRICUM - De Egmondse schil der Roderick Taylor exposeert in de Tuin van Kapitein Rom mel te Castricum (tegenover het NS-station). in Tanzania. Nienke is vorig jaar tijdens een reis door Costa Rica en Panama aangestoken door het hi kingvirus. In die landen staat de Er deden 32 teams mee die tegen elkaar moesten strijden voor de prijs: na afloop op het grasveld in Dat de donkere kanten van het le ven niet altijd neerslachtig hoeven te zijn, laat Johan Keeman horen met zijn muziek. De geboren West Fries, waar vaker niet dan wel over emoties gesproken wordt, zingt over de innerlijke strijd die iedereen kent. Over de donkere dagen waarin je je best moet doen om een beetje licht te creëren. Over hoe je iemand leuk vindt, maar niets terugkrijgt. En hoe je daar dan toch iets aan hebt. natuur boven cultuur, de ideale plek om volop te hiken. “Hiken is zeker niet hetzelfde als wandelen. Hiken doe je vooral in de ongerepte na tuur, het bos en de bergen. De lange routes gaan over trails (sporen) en ongebaande paden, vaak op hoogte. Net even anders dan het wandelen zoals we dat in Nederland kennen,” aldus Nienke. een hottub met je team en een fles champagne. Het was een zeer ge slaagde dag. Keeman is in zijn nummers op zoek naar zijn beste zelf. Hij zoekt de ba lans tussen licht en donker, tussen meer en genoeg, tussen afstand en liefde. Daarbij schuwt hij niet om risico’s te nemen, want juist dat brengt kansen met zich mee. Al gaat het natuurlijk ook wel eens fout. Met een haast droog stemgeluid neemt Johan Keeman je in zijn oprechte en pure teksten mee in zijn overwegin gen en geleerde levenslessen. Voor alle optredens geldt: Een beetje achtergrondinformatie over AFD. Al sinds 1957 maakt deze organisatie zich sterk voor mensen in een zwakke positie. Medewerkers trainen zorgverleners, bieden ba siszorg en voorlichting. “Juist dit goede doel is een extra motivatie om mijn startgeld van 5.000 bin nen te krijgen. Dit sponsorbedrag komt ten goede aan bijvoorbeeld onderwijs voor met name meisjes, voorlichting over kindhuwelijken en meisjesbesnijdenissen en alge mene medische zorg.” Iedere week wordt een ander onder werp behandeld met taaloefeningen. Ook tijdens de schoolvakanties gaan we door. Vanaf 10.15 uur ben je wel kom! We beginnen om 10.30 uur en eindigen om 11.30 uur. De ochtend wordt geleid door een vrijwilliger/ ster. Een groepje vrijwilligers helpt met het Nederlands. Mensen uit alle landen zijn welkom. Ken je iemand voor wie het belang- EGMOND AAN ZEE - Bij PostaanZee in Egmond aan Zee kun je iedere vrijdag morgen naar het Taalcafé komen. Hier wordt Nederlands gesproken, gelezen en geleerd. rijk is om samen de taal te oefenen? Geef hem of haar de tip om langs te komen in ons Taalcafé! PostaanZee is gevestigd aan de Voorstraat 82 in Eg- mond aan Zee. Wil je meer informa tie? Je kunt bellen of mailen naar Ka rin Kindt: 06-12281132/ kindt1947@ gmail.com Wees welkom! PostaanZee vraagt een vrijwillige bijdrage voor de koffie, thee en het gebruik van de ruimte. www.africahike.nl/nienke- kruidenberg-africa-hike-2022 Wilt u haar steunen? Dat kan via haar socials: Facebook Nienke Kruidenberg of Instagram @Muis- sy. Ook via de QR-code kunt u do neren. Hierna ging iedereen de tent in om de kermis verder te vieren. EGMOND AAN DEN HOEF - Op zondag 17 juli speelt Johan Keeman in de oude hoeve met de mooie akoestiek. EGMOND AAN DEN HOEF - In Egmond aan den Hoef is vier dagen ker mis gevierd. Zaterdag 9 juli was het Zomerfestival, dat evenals de Bankoe Games deel uitmaakte van de kermis. Deur open vanaf 15.00 uur. Kom op tijd want vol=vol! De voorstelling is van 16.00 tot 18.00 uur met een pauze De toegang is een vrijwillige bij drage naar draagkracht en welbe vinden Pinnen is in Overslot niet mogelijk Een zitplaats reserveren kan voor 10 p.p. (ter plaatse te voldoen). Stuur een mail naar museumhoe- veoverslot@gmail.com o.v.v. naam en e-mailadres. Museumhoeve Overslot kunt u vinden in het his torische hart van Egmond aan den Hoef aan de Slotweg 42. Nienke vindt het lastig om onder nemers en particulieren om geld te vragen. Ze gaat liever zelf de boer op om geld te verdienen, met een kofferbakverkoop bijvoorbeeld. Eerder dit jaar liep ze de OerlJ Expe - ditie in Castricum, de 30 kilometer van Zandvoort en de Haarlem City Loop, allemaal om geld op te halen voor de Africa Hike. Tocht ontkomt ze er niet aan donateurs te moeten zoeken. Het startgeld van 5.000 is flink. Creatief denken is dus gebo den. Ze heeft inmiddels een spon sor die kosteloos een T-shirt wil bedrukken met de logo’s of namen van sponsors. Hierin gaat ze zo vaak mogelijk trainen zodat deze dona teurs zichtbaar zijn. Ondernemers uit Heiloo en omstreken kunnen dus binnenkort een bezoekje van Nienke verwachten. Ze noemt ook alle sponsors op Facebook en Insta - gram om iets terug te kunnen doen voor elke inleg. Wat is de Africa Hike? “Het is een 6-daagse wandeluitdaging in Tanzania, gelanceerd door Amref Flying Doctors,” geeft Nienke aan. “In een groep hiken we naar bij zondere, ongerepte plekken in dit Afrikaanse land. Van het Mkomazi National Park tot de East Usam- bara Mountains. Er zitten pittige bergroutes tussen, afgewisseld met wat lichtere routes. In het Nati onal Park kunnen we de Big Five spotten: luipaard, leeuw, olifant, neushoorn en buffel. We bezoe ken ook twee projecten van Amref. Daar kijk ik vooral naar uit, ik wil zien hoe je als mens het verschil kunt maken in een land als Tanza nia. Het avontuur van deze route is gekoppeld aan een goed doel: geld ophalen voor een gezond en sterk Afrika.” UITKIJKPOST 13 JULI 2022 15 3 Nienke tijdens haar reis door Costa Rica. Foto: Aangeleverd O Foto: Harry Ningen O Bankoe Games. Aangeleverde foto O Foto: Lauryn de Haas Een werk van Roderick Taylor. Aangeleverde foto 80’s/90’s. Amref Flying Doctors Donateurs gezocht -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 15