Doldrukke dagen Elckerlyc sluit jaar af met festival Elckerland Eerste Fandag Het Baafje column Maartje Nala en Lizzy uit Oudorp zaten al vroeg aan een ijsje, de klok staat op 10.30 uur. De vader van Lizzy gaf met de judoclub een clinic Brazi liaans jiujitsu. De vriendinnetjes waren verrast door de gezelligheid in het zwembad, de aankondiging van de fandag hadden ze gemist. Het springkussen vonden zij, naast het zwemmen natuurlijk, het aller leukst. Ook Alexander was blij met alle spelletjes in het zwembad; met een stempelkaart in de hand ging hij van spel naar spel. “Het handboog - schieten vind ik interessant, dat doe ik normaal nooit”, aldus Alexander. Hij kreeg les van een leerling van de sportklas van PCC Heiloo, Siem Benschop. Ronald, crewmember van duikschool Scuba Original en zelf een fervent zwemmer én duiker, laat bezoekers op een luchtige manier kennismaken Vervolg van de voorpagina: met duiken. “Met een proefduik krijg je een indruk hoe leuk de duiksport is. Het sociale aspect van een duik team is voor mij een reden geweest om lid te worden. Zwemmen en dui ken komen op deze fandag mooi bij elkaar.” De Vrienden van Het Baafje hebben zich de afgelopen 10 jaar ingezet voor een toekomst van het zwem bad. Het zag er rond 2012 naar uit dat het zwembad zou verdwijnen omdat het niet rendabel genoeg was. Een aantal enthousiastelingen besloot te zoeken naar het antwoord op de vraag waarom er geen bezoekers kwamen. Met een kleine investering kon het zwemwater beter verwarmd worden. En daarmee trok Het Baafje direct meer gasten. Inmiddels heeft het zwembad zijn bestaansrecht verworven en is er toekomstper spectief. Het complex is een oase van groen en ruimte en daardoor een echt meetingpoint voor jong en oud, voor ambitieuze zwemmers en lekkere baantjestrekkers. “Het is tijd om het stokje over te dragen”, aldus een be stuurslid van De Vrienden. Met het geld van donateurs dat nog in de stichting zat, wordt op kor te termijn een mooie houten bank gebouwd om een van de bomen die het zwembad rijk is. Een rustpunt en uitkijkpunt. Burgemeester Mascha ten Bruggencate nam de bank sym bolisch in ontvangst om deze direct door te geven aan Teun van Etten, directeur van Sport Servicepunt Lan- gedijk, de exploitant van Het Baafje. Zij realiseert zich welke weg de po litiek en de stichting samen hebben afgelegd. “Alle partijen hebben iets geleerd van dit traject. Samen eerst kijken naar de opties, aan het begin van een project, werkt beter dan hal verwege discussies voeren. We hou den als gemeente de groei en bloei van Het Baafje vanaf de zijlijn goed in de gaten. Mijn echtgenoot zwemt elke donderdagochtend, hij is in training voor een triatlon”, aldus de burgemeester. Teun laat weten dat voortaan elk jaar een Fandag wordt georganiseerd als eerbetoon aan de Vrienden van het Baafje. “Een plek als deze moeten we voor volgende generaties bewaken. Dat doe ik heel graag samen met Jan Oostindie en alle medewerkers. Die wil ik speciaal bedanken voor hun hoge mate van gastvrijheid.” In het museum is nog enkele dagen de ten toonstelling ‘Het schoolleven van de Heiloo - ers’ te zien. Er zijn o.a. foto’s, werkstukken, proeflappen en oude schoolplaten te zien. Op de grote ronde tafel in het midden ligt een aantal fotoboeken waaruit veel mensen al her inneringen opgehaald hebben. Op zaterdag 13 augustus wordt de tentoonstel ling ‘Heiloo-Indië en Indonesië-Heiloo’ geo pend. Vorig jaar bleek maakte deze expositie zoveel mensen nieuwsgierig dat er besloten is de tentoonstelling nu uit te breiden voor in de grote zaal. Er zijn nieuwe materialen, film pjes en verhalen. Nog even geduld, het wordt prachtig. In de Schatkamer zijn de uitvergrote foto’s uit het boek ‘Heiloo in beeld - Kunstwerken, mo- HEILOO - Op 16 juli wordt er, met gids, gefietst langs de grenspalen van Heiloo. Weet u dat er in Heiloo 8 grenspalen zijn, dat enkele daarvan pas onlangs ontdekt werden en daarna geres taureerd weer geplaatst zijn? Daarover hoort u tijdens de fietstocht meer. De start is om 13.30 uur bij het Historisch Museum op het Willibrordusterrein, de kosten zijn 5. Opgeven kan via 06-51718363. Al enkele weken werd er door de kinderen hard gewerkt aan het the ma en als afsluiting werden er van het land hapjes gemaakt die ieder een kon proeven. Alle kinderen en ouders ontvingen een stempelkaart waarmee zij een hapje konden proe ven bij het land. Gedurende de dag was er hard gewerkt door de kinde ren om hun kraam te versieren in het thema en de hapjes te presenteren op hun kraam. numenten en objecten’ te bewonderen. In het boek laat Dick Slagter u bijzondere objecten zien. De tentoongestelde foto’s zijn te koop. In de grote zaal is de permanente tentoonstel ling over de geschiedenis van Heiloo te zien. In de filmzaal vindt u informatie over de Stolper- steine in Heiloo. Wilt u liever een film zien? Ook dat kan. Lidmaatschap U ziet, activiteiten in overvloed. Dit alles is mogelijk door onze enthousiaste vrijwilligers en het groot aantal leden dat de vereniging rijk is. Wilt u daar ook bij horen, dan is een tele foontje genoeg: 06-51718363. Openingstijden: dinsdag van 19.00-21.00 uur, zaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur. De toegang is gratis en de koffie staat klaar. In het amfitheater werden allerlei optredens verzorgd, op het hoofd podium stond een band en in een grote tent werden er moppen getapt, goocheltrucs vertoond en werd er voorgelezen. Een geslaagd Elcker- land! Op een festival is natuurlijk ook mu ziek en theater, dus er waren drie podia, met optredens van kinderen, leerkrachten en ouders. HEILOO - Vrijdag 8 juli was er een spectaculair eindfeest op het schoolplein van Elckerlyc. Er werd een Elckerlandfestival gehouden. Elke klas had een land gekozen om te presenteren op het festival. UITKIJKPOST 13 JULI 2022 5 O Het festival was een groot succes. Aangeleverde foto Onder leiding van Duikschool Scuba Original kon je een proefduik maken. Foto: Pauline de Vries schoolboeken terwijl je ondertussen een afspraak bij een dierenarts probeert te krijgen op één specifieke dag. Stichting Vrienden van Het Baafje opgeheven Het tegenovergestelde van de donkere dagen voor kerst: de doldrukke dagen voor de zomervakantie. Zo is het nog de meivakantie - de altijd ontspannen va kantie zonder prestatiedruk - en zo zit je uren achtereen zwetend op je telefoon te scrollen, wanhopig op zoek naar een camping. Verwijtend roep je naar elkaar: ‘Waarom boeken we dit niet eerder?’ en ‘Laat ook maar, we blijven wel thuis.' Wij zijn deze fase inmiddels te boven geko men door te roepen: ‘Desnoods slapen we op een parkeerplaats, we zoeken ter plekke wel een camping' Na deze periode begint de ellende pas echt. De laatste week voor de zomer vakantie. Deze week kenmerkt zich door een divers aantal beproevingen, waaronder: - Kinderen die niet meer hun bed in of uit te krijgen zijn; - Kampeerspullen die zoek en stuk blijken te zijn; - Werkdruk die zo hoog oploopt dat de vakantie als een vloek wordt beschouwd; - Kinderen met vreemde hoestjes en ver dachte plekjes; Tentoonstellingen - Huisdieren die vijf dagen voor vertrek ontwormd moeten worden om mee te mogen; - Juffenkadootjes die gekocht moeten worden; - Juffen die ziek worden; - Boeken die ingeleverd moeten; - Afscheidsborrels en kinderpartijtjes die op de valreep nog gevierd worden; - En tropische temperaturen, die je er net even niet bij kunt gebruiken tijdens het zoeken van de vakantiespullen, het soppen van je huis en het overhoop trekken van de kasten op zoek naar die Wanneer je dan eindelijk met je caravan op de plaats van (de nog onbekende in ons geval) bestemming staat duurt het zeker drie dagen voor iedereen zijn ademhaling weer onder controle heeft. Maar daarna... oh, mensen wat een heerlijkheid. Geen wekkers, geen school, geen werk en geen verplich tingen. Fijne vakanties alvast!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5