ij Ontdek de Schoorlse Duinen Transport Museum Breng een bezoekje aan De Hoep Zelfpluktuin by Broersen Kom kijken en bele ven in het Nederlands Zomeravondconcert woensdag 20 juli met stadsorganist Pieter van Dijk zomer NIEUW-VENNEP - In het Nederlands Transport Museum wordt het Nederlandse transportverhaal verteld; van de Romeinse wagen uit het jaar nul tot en met de futuristische elektrische Superbus van Wubbo Ockels. Er worden diverse objecten zichtbaar gerestaureerd. Buiten vindt de restaura tie plaats van de historische Trans Europ Express (TEE) trein uit de jaren 50-70. Kinderen kunnen een speurtocht maken, een quiz doen in de Griezelbus of vliegen met een flightsimulator. Jongere kinderen kunnen o.a. kleurplaten inkleuren of ouderwets steppen door het museum. Bij voldoende animo kun je met een historische au tobus een ritje maken. Voor een versnapering kun je terecht op het horecaplein. Nederlands Transport Museum Lucas Bolsstraat 7, 2152 CZ Nieuw-Vennep, 0252-278378 HEILOO - Van 6 juli t/m 17 augustus staat in de Grote Kerk in Alkmaar de sfeervolle serie ‘Zomer- avondconcerten' op het programma. Tijdens het Zomeravondconcert op woensdag 20 juli speelt stadsorganist Pieter van Dijk Die Kunst der Fuge. De eerste 6 fuga's zijn te beluisteren tijdens dit Bachconcert, aangevuld met onder meer de koraal- fantasie van ‘Christ lag in Todesbanden'. De drama tische Fantasia en Fuga in g-klein BWV 542 vormt het sluitstuk van dit programma. Kaasmarktconcert vrijdag 22 juli Deze zomer wordt in de Grote Kerk Alkmaar elke vrijdag om 12.00 en 13.00 uur een gratis toegan kelijk Kaasmarktorgelconcert georganiseerd. De concerten duren een half uur en worden uitgevoerd op beide orgels. Op vrijdag 22 juli worden de orgels bespeeld door Gonny van der Maten. Meer informatie en toegangskaarten Toegang tot de zomeravondconcerten bedraagt 8,50 (CJP-houders en Vrienden Grote Sint Laurens- kerk betalen 7,50). Toegangskaarten kunnen worden gereserveerd via www.grotekerk-alkmaar.nl Foto: Frits de Beer CASTRICUM - Bezoekerscentrum De Hoep in Castri- cum ligt op een van de mooiste plekken van Noord- Holland en is hét vertrekpunt voor een bezoek aan het Noordhollands Duinreservaat. U komt er alles te weten over het zuiveren van water en de Noord- Hollandse duinen. De Hoep organiseert het hele jaar door activiteiten en excursies, ook speciaal voor kin deren. Maak een tocht langs bijzondere plekjes in de duinen, zoals de vogelkijkhut en de waterbel. In de Hoeptuin ziet u hoe het duinlandschap is ontstaan, met zijn bijzondere diersoorten en unieke bomen- en plantengroei. Er is een waterpoel en vogelobserva- tiewand. Bij de balie zijn rugzakjes verkrijgbaar voor een speurtocht door de tuin. Voor meer informatie www.pwn.nl/bezoekerscentrum-de-hoep-0 Je zoekt je weg door het bos en duingebied. Onder weg beklim je het hoogste duin van Nederland en beantwoord je de vragen en doe je de opdrachten uit het opdrachtenboekje. Deze activiteit is niet al leen leuk en sportief, maar ook leerzaam! Leuk voor volwassenen én kinderen. Je kan het pakket opha len aan de balie bij Buitencentrum Schoorlse Dui nen. Je kan vervolgens meteen de ‘Kaart en kompas loop' doen, of het pakket meenemen en de activiteit op een later moment doen. Zo kan je deze activiteit ook doen op momenten dat het buitencentrum ge sloten is. Voor meer informatie www.staatsbosbe- heer.nl/uit-in-de-natuur/locaties/schoorlse-duinen Foto: Pixabay WARMENHUIZEN - Op zoek naar een leuk en gezond uitje in de buurt voor jong en oud? De Zelfpluktuin in Warmenhuizen van de familie Broersen (by Broer sen) is weer geopend. Er kunnen allerlei soorten fruit en bloemen worden geplukt, waarna er op het terras kan worden genoten van een heerlijke aardbeien traktatie. Nog energie over? Een leerzame speurtocht neemt je mee langs de varkens, geiten en kippen! Wat kun je plukken? Rode, witte, zwarte, blauwe bessen, kruisbessen, jostabessen, loganbessen, bra men en vele soorten snijbloemen! Onze aardbeien kunnen vanaf de zomervakantie geplukt worden in onze aardbeienkas. By Broersen, Dergmeerweg 30, 1749 VA Warmenhuizen, www.bybroersen.nl Foto: aangeleverd Volg ons ook op Instagram: transportmuseum, www.facebook.com/NederlandsTransportMuseum en Twitter: @NLmuseum www.nederlandstransportmuseum.nl Foto: aangeleverd e zomer staat voor de deur. En B wat is er leuker dan lekker erop uit gaan in je ei gen regio? Op deze pagina’s doe je vast wat ideetjes op! Huur bijvoorbeeld eens een solex of elektrische step en ontdek de omgeving op een andere manier. Ook vanaf het water is onze regio prachtig. Je kunt een bootje of sup huren in de binnenstad van Alk maar, of bij het Uitgeestermeer. In een sloep waan je jezelf in het Saint-Tropez van Noord- Holland, een paar uur op het water voelt als een paar dagen vakantie! Maar ook ons duin gebied is prachtig. En wat dacht u van de diversiteit aan cultuur in onze regio. Ga er dus eens op uit de komende zomer, er is zoveel te doen en te beleven in onze regio. Foto: F. Langenbach ergi r<

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 8