Een plezierige bijeenkomst in het Historisch Museum Inpakken en wegwezen Ik stond erin!': Colinda Meijer Ik winkel in Heiloo zit erop Genietmomenten bij De Loet column Maartje In 1978 was Colinda Meijer de 100.000e bezoeker van zwembad Het Baafje. Op de laatste dag in juli ging Colinda (toen 9 jaar) met haar vriendin Larsia naar het zwembad. Haar vriendin schoot vlak voor haar naar binnen en toen Colinda door het hekje ging, werd ze aange sproken. “Kom jij maar eens hier”, hoorde ze. Ze werd meegenomen en vroeg zich af of ze iets had misdaan. Mevrouw J. Boomsma uit Voorscho ten wilde twee mooie werken van de schilder M.J. Stucki aanbieden. De werken waren vroeger in het bezit geweest van haar ouders, de heer en mevrouw Boomsma-Bakker. Het echtpaar woonde van 1971-1998 op nummer 34 aan de Breedelaan. Me vrouw Boomsma vertelde ons dat ze de schenking deed ter nagedachte nis van haar ouders. HEILOO - In de rubriek in “Ik stond erin!” kijkt iemand terug op een moment dat hij of zij in de Uitkijkpost stond. Deze keer is dat Colinda Meijer. Stucki maakte de aquarellen rond 1850. Mevrouw heeft niet kunnen achterhalen of het originele werken zijn maar het leuke is dat de wer ken allebei prachtig ingelijst zijn door de voormalige Lijstenmake rij Nieuwpoort van de Kennemer- straatweg. Vast nog zeer bekend bij Het was gelukkig een leuke mede deling: ze was de 100.000e bezoeker van 1978. Bedrijfsleider dhr. Bijkerk en wet houder Bolten tilden de verlegen Colinda op voor de fotografen en ze kreeg een abonnement en een bon voor de kiosk van 25 gulden. “Dat was een groot bedrag toen, ik was er zuinig mee en kocht af en veel Heilooërs! Het ene werk stelt het gezicht op de Witte Kerk voor en op de andere is de Oude Pastorij te zien in z’n oorspronkelijke vorm. De komende tijd worden de werken in overleg met mevrouw in ons ar chief bewaard. De bedoeling is dat in een van de volgende tentoonstellingen kunst werken die ooit aan de vereniging geschonken zijn, geëxposeerd wor den. Alle goede gevers zullen uit genodigd worden en dan maken we er een mooie bijeenkomst van. On dertussen wordt door de tentoon stellingscommissie hard gewerkt aan de nieuwe tentoonstelling Hei- loo-Indonesië en Indonesië-Hei- loo. Deze tentoonstelling beoogt toe een schuimblok of ander snoep. We woonden bijna in het zwembad destijds. Voor school hadden we er zwemles, tussen de middag aten we er een broodje en na school (de Nieuwe Hoeve) gingen we ook me teen zwemmen. Het zwembad bezocht ze later met haar eigen kinderen, die op hun beurt ook weer een abonnement hadden. Colinda, die al jaren hon- dentrimster in Heiloo is, komt er inmiddels nog, maar nu met haar honden. de relatie van Heiloo met de Oost te laten zien. Naast verschillende ob jecten, films en foto’s, zijn er ook persoonlijke verhalen. De opening van de tentoonstelling is zaterdag middag 13 augustus. De tentoonstelling ‘Het schoolle ven van de Heilooërs’ is een groot succes geworden. Sommige bezoe kers kwamen elkaar na jaren weer tegen. Wat een herinneringen zijn er opgehaald! Er wordt geprobeerd alle bruikleenmaterialen snel terug te bezorgen. Mocht u nog iets missen laat dat ons dan weten op 06-20546574, of tijdens de openingstijden van het museum: dinsdag van 19.00 - 21.00 uur en zaterdag en zondag van 14.00 - 17.00 uur. Wees welkom! HEILOO - Van 11 juni tot 9 juli deed een groot aantal Heilooër onder nemers mee aan de actie ‘Ik winkel in Heiloo, dus: koop lokaal en win’. Er is flink lokaal gekocht, want er werden maar liefst 60.000 vouchers weggegeven. In totaal zijn er 30.000 codes ge activeerd, dus waarschijnlijk ligt er nog een aantal vouchers in een por temonnee of onderin de tas. Maar liefst 4.100 keer zijn er gegevens in gevuld om kans te maken op een van de hoofdprijzen. Leuk om te weten is dat 21% van deze 4.100 van buiten Heiloo komt. Dus ook onze ‘regio- genoten’ winkelen graag in Heiloo. Inmiddels hebben de winnaars van de hoofdprijzen bericht ontvangen. Zij komen binnenkort hun waarde- bon voor Van Os Mode, Zonneveld Optiek en Uw Slager ophalen bij de Uitkijkpost. De komende periode wordt de actie geëvalueerd door de ondernemers in de drie Heilooër winkelgebieden en de Uitkijkpost. In het najaar wordt er zeer waar schijnlijk een nieuwe actie Ik winkel in Heiloo georganiseerd. Bent u in de prijzen gevallen? Ver geet dan niet uw prijs op te halen bij de betreffende ondernemer. “Dit is precies waar we de cara van voor hebben geplaatst!” aldus De Loet. Henk Kaandorp, eigenaar van de caravan, heeft deze voor het tweede jaar beschikbaar gesteld. Het is een Lander Graziella 474 uit 1978. De caravan mocht twee weken bij De Loet staan voor het vakantie gevoel. De Gouwe Ouwe Band maakte 24 juli weer tot een feestje. Het was een middag met geweldige muzi kanten en een hapje en drankje. De zomerweken zijn gesponsord door Stichting Vrienden van De Loet en Overkerck. Er staat elke week iets leuk op het programma. Donderdag 28 juli worden de bewoners verrast met de ijskar van Di Fiorentina! HEILOO - Een enkele keer wordt de Historische Vereniging gebeld met een wel heel prettig bericht. Zo ook enkele weken geleden. HEILOO - Wat een prachtig gezicht. Mevrouw Van Wijk zit heerlijk te ge nieten voor de caravan, met blote voeten op haar rollator. i i - I 3 UITKIJKPOST 27 JULI 2022 5 3 Colinda Meijer. Foto: aangeleverd O De twee prachtige schilderijen. Foto: aangeleverd Dan is er altijd nog het moment van 3 Mevrouw Van Wijk genietend voor de caravan. Foto: aangeleverd Ook bij ons thuis liggen er al weken lang lijstjes en briefjes met taken en boodschappen die voor vertrek nog We hebben nog een paar dagen dus er heerst een soort van stilte voor de storm. Je kunt niet al een week van tevoren je kleren in de caravan leg gen of het eten al inkopen en ook de tandenborstels moeten nog gebruikt worden. Ik probeer vooral de kalmte te bewa ren maar houd mijn hart weer vast moeten worden gedaan. Biebboeken moeten terug, kledingstukken aange schaft en kampeerstoeltjes opgedo ken uit de schuur. voor 'de laatste uren voor vertrek’. Die paar uur waarin opeens van alles ontbreekt of kwijt is. De kat opeens nergens te vinden is of nog erger: een gekke bult heeft. En dat laatste uur waarin je opeens nog vuilnisbakken moet legen, de kattenbak verschonen en je jezelf opeens op je knieën vindt en een plint begint te schrobben. Uit pure wanhoop. En natuurlijk is het dan altijd warm en zijn de kinderen net die dag uit hun humeur. Je moet er wat voor overhebben, maar dan heb je ook wel wat. Dan heb je eindelijk vakantie. kinderen vastsnoeren in autostoelen, de hond nog een laatste keer laten plassen en rijden. Om vervolgens bij de eerste de beste rotonde rechtsom keert te maken want de paspoorten/ lader/bril ligt nog op de tafel. Ieder een nog maar weer een extra keer plassen, de auto volgooien, de ban denspanning checken en bij de grens met Limmen al de kadetten uitdelen. I De schoolpleinen blijven leeg, het verkeer wordt wat minder druk en 's avonds stijgen de barbecuegeuren op vanuit de achtertuinen van Heiloo. Her en der worden auto’s tot de nok toe volgestouwd, klaar voor vertrek richting voor mij onbekende bestem mingen. Heerlijk dat het dit jaar weer goed te doen is, in de meeste landen zelfs zonder coronapas. b* h.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5