Heilooër Auke Kloosterman naar WK junioren Sanne Koopman opgeroepen voor Oranje Onder 20 Kampioensveulen uit Egmond-Binnen Muziek en poëzie in de Slotkapel Vakantiesluiting kledingbank Noord-Holland Noord Dinsdag van 10.00 - 13.00 uur Woensdag van 13.00 - 16.00 uur Donderdag van 10.00 - 13.00 uur Vrijdag van 10.00 - 13.00 uur Zaterdag van 10.00 - 13.00 uur Sunny de Haas, Pien Eijskoot en haar broer Tos reizen af naar Span je voor de Coupe de la Jeunesse! “Ik De zeer talentvolle Sanne Koopman speelde afgelopen seizoen voor VV Alkmaar en tekende aan het ein de van een succesvol voetbaljaar voor Feyenoord. En nu de kers op de taart. “Mijn doel is bereikt, dit Kledingbank Noord-Holland Noord, voorheen Kledingbank Eg- mond, is gevestigd aan de Guyotte van IJsselsteinlaan in Egmond aan den Hoef. Meer informatie op www. kledingbankegmond.nl deed gewoon m’n best en wist dat het erin zat,” aldus Kloosterman na de Koninklijke Holland Beker in juni. is een fantastische afsluiter van het voetbalseizoen,” aldus Sanne. In juni werd zij door de KNVB opge roepen. Sanne speelde eerder voor Oranje Onder 16 en Onder 17. Aan het WK doen 16 landen mee, Neder- Deze wedstrijd was het laatste selec tiemoment voor kwalificatie voor het WK. Na zenuwslopende voorwed- strijden, halve finales en finales in een sterk bezet veld, wist Auke zich met een vijfde plek te kwalificeren voor de equipe die naar het WK onder 19 mag. De Uitkijkpost heeft al eer der geschreven over deze talentvolle In mei tekende Sanne dus ook haar profcontract bij Feyenoord. Er wa ren meer clubs met interesse in haar talent. De club van haar keuze sprak het volledige vertrouwen in haar uit en daarbij vindt Sanne dat deze club de juiste professionaliteit uitstraalt. Volgend seizoen speelt zij dus ook op het allerhoogste niveau van het Nederlandse vrouwenvoetbal! land is ingedeeld in poule D samen met Japan, de Verenigde Staten en Ghana. Op de vraag wat de mooiste finale wordt, geeft Sanne een dui delijk antwoord. “De tegenstander maakt me niet zoveel uit, maar die speelt als het aan mij ligt tegen Ne derland. Tussen het trainen en spe len is er voldoende tijd voor ont spanning. We nemen daarom naast de voetbaltas ook spelletjes mee.” Het Nederlands elftal voor vrou wen onder de 20 speelt van 10 tot en met 28 augustus het WK in Costa Rica. Oranje speelt de eerste wed strijd tegen Japan op donderdag 11 augustus om 19.00 uur Nederlandse tijd. De inspiratie komt van de dicht regel van Vasalis: ‘Als daar mu ziek voor is...’ Gedichten over mu ziek en zang van grote dichters als Ida Gerhardt of Martinus Nij- hoff, of juist heel speelse gedich ten van Drs. P, Ivo de Wijs of Annie M.G. Schmidt. De gedichten wor den gepresenteerd door Edward Kooiman. EGMOND AAN DEN HOEF - Op zondag 31 juli wordt er weer een muzikale poëzieavond gehouden in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef onder de titel ‘Een luchtig slot’. De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door het Favonius Ensemble. plaatsgenoot en volgt zijn ontwikke lingen in de roeisport op de voet. Auke zal in Italië samen met zijn roeipartner Gunnar van de Hoogen (roeiend voor Aegir uit Groningen) uitkomen in de dubbeltwee. In juni wisten zij al Nederlands kampioen te worden op dit onderdeel. “Toen ging het al hard, maar we waren ervan overtuigd dat het nog beter en snel ler kon!” Volgens Kloosterman is het eind nog lang niet in zicht. Naast het behalen van zijn havodiploma dit jaar, was het voor Auke een flinke uitdaging om te trainen. De combi natie van school en roeien, afwis selend in Alkmaar en op de Bosbaan in Amstelveen, vergt behoorlijk wat doorzettingsvermogen en planning. Auke heeft zich goed voorbereid op deze belangrijke wedstrijd met een uitgekiend trainingsschema van ca. 9x in de week. Anneloes Russell-van der Zee en Neeltje Thoes zijn de coa ches van de wedstrijdroeiers van de ARZV. Met hulp van de sponsor, Avia Marees, kon de afgelopen jaren zorgvuldig toegewerkt worden naar het versterken van het junioren roei en in Alkmaar. Op 27 juli zullen Auke en Gunnar voor het eerst aan de start verschijnen tij dens de voorwedstrijden. Wanneer dit goed gaat, hopen zij de finales van zondag te bereiken. Op de website van Worldrowing zijn de wedstrij den van deze toproeiers te volgen. Een prachtig resultaat voor de familie Duivenvoorde uit Egmond-Binnen. Rondje na rondje overtuigde Supéri eur de jury en het publiek, daarmee kon hij de titel bij de dressuurveulens veiligstellen. “Acht weken geleden is hij bij ons op stal geboren, van- Zondag 31 juli, 20.00 uur, Slotkapel Egmond aan den Hoef. Deur open om 19.30 uur. Er is geen entree. Wel staat er een collectebus en is er kof fie na afloop. Iedereen is van harte welkom. Graag tot dan! Ingrid Zwart zal met materiaal uit de natuur weer voor een bijpassend kunstwerk zorgen. af het eerste moment wisten wij dat hij een bijzonder veulen is.” Door dit succesvolle resultaat gaan merrie en veulen naar de nationale veulenkeu- ring om voor de Nederlandse titel te strijden. Ook is hij geselecteerd voor Veulenveiling Prinsjesdag! De Alkmaarse junioren zijn altijd op zoek naar nieuw talent. Roeien is een sport die iedereen goed kan leren, waarbij een portie doorzettingsver mogen wel nodig is. Zowel indivi dueel als in een ploeg roeien leer je al vrij snel. Dus ben je lang, sterk en een doorzetter? Kom kijken bij de ARZV! EGMOND AAN DEN HOEF - Kledingbank Noord-Holland Noord is gesloten van maandag 1 t/m maandag 15 augustus. Ook kledinginbreng is in die pe riode niet mogelijk. Vanaf 16 augustus zijn er gewijzigde openingstijden. HEILOO - Van 27 tot 31 juli vertegenwoordigt Heilooër Auke Kloosterman (18) Nederland en zijn club (ARZV uit Alkmaar) op het wereldkampioenschap onder 19 in Varese, Italië. Voor Nederland komen in totaal 6 Alkmaarse roei ers de komende weken aan de start: Demi Straathof en Joost van der Sluis (reserve) mogen naar het WK onder 19 in Italië. EGMOND AAN DEN HOEF - Sanne Koopman (19) uit Egmond aan den Hoef is opgeroepen voor Oranje Onder 20. Binnenkort speelt dit team het WK in Costa Rica en Sanne is erbij! EGMOND-BINNEN - Afgelopen zaterdag is het veulen Supérieur tijdens de keuring in Middenbeemster kampioen van Noord-Holland geworden. ER: UITKIJKPOST 27 JULI 2022 9 O Auke Kloosterman. Foto: aangeleverd 3 “Mijn doel is bereikt,” aldus Sanne. Foto: aangeleverd Silvia en Jac Duivenvoorde met kampioensveulen Supérieur. Foto: Jacky van Tartwijk 3 Foto: aangeleverd O Foto: aangeleverd 9 De gehele Alkmaarse equipe voor het WK en de Coupe de la Jeunesse. V.l.n.r. Joost van der Sluis, Auke Kloosterman, Tos Eijskoot, Anneloes Russell-Van der Zee, Pien Eijskoot, Sunny de Haas, Demi Straathof. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 9