Nieuwe grote tentoonstelling bij de Historische Vereniging Heiloo Een 'toevallige' ontmoeting in Zweden Zo* he bloemen Door de lens Toverstok van Ilse gevonden! Houdt u ook de berichten van de Hans Tromp Deze week: Rob de Boer Naast verschillende objecten, films en foto’s die te zien zijn, kunt u ook persoonlijke verhalen lezen. Daartoe heeft de commissie met verschil lende Heilooërs gesprekken gevoerd over hun herinneringen. Daarnaast is er ook archiefwerk verricht. Zo zijn er gegevens en verhalen bekend geworden van mannen uit Heiloo die met de VOC uitvoeren. Over een grafzerk op de begraafplaats van de Witte Kerk bestaat ook een bijzon der verhaal. Met die grafzerk wordt een jonge vrouw herdacht, een in woonster van Heiloo die is geboren in Semarang. Meer over deze vrouw ziet u op de tentoonstelling. Kortom, HEILOO - Door de tentoonstellings commissie van het Historisch Muse um is de afgelopen weken hard ge werkt aan de nieuwe tentoonstelling ‘Heiloo-Indië en Indonesië-Heiloo’. Deze tentoonstelling beoogt de rela tie van Heiloo met de Oost te tonen. Mijn naam is Marco de Boer. We wo nen nu 8 jaar in deze prachtige ge zellige straat. Zelf tuinier ik graag en dit jaar is het gelukt om een mooie strook zonnebloemen en kaarden- bollen te kweken van ruim 2,5 m HEILOO - De Wentholtlaan ligt in een van de groene pareltjes van Heiloo. In de wijk staan prachtige eikenbomen en in het voorjaar staan hier de prunus sen (Japanse sierkers) in bloei. Onder de prachtige eiken heeft de gemeente stukjes bloemenweelde aangelegd om insecten te helpen. Deze bloemenper ken trekken veel vlinders, hommels en bijen aan. Ook een rondje om de vijver met de fontein is zeker de moeite waard. een tentoonstelling waar menig uur tje doorgebracht kan worden met uw verhalen aan de stamtafel, de vitrines en de fotoboeken op de grote ronde tafel. De opening van de tentoonstel ling is zaterdagmiddag 13 augustus. hoog. In het voorjaar zaai ik de zon- nebloempitjes binnen en zodra de vorst uit de grond is zet ik de zonne- bloemstekjes buiten. Met wat liefde, regelmatig wateren en bemesten zijn de zonnebloemen nu op hun grootst. Witte Kerk in de gaten, daar wordt de komende tijd aandacht besteed aan het einde van de Tweede Wereldoor log in Indië. De toegang tot het museum is gratis. Wees welkom. Op zondag 14 augustus zijn er om 11.00 en 13.30 uur zomerrondleidin- gen op Nijenburg. Ervaren gidsen lei den u rond langs de verschillende ka mers van het landhuis. In elke kamer zijn bijzondere verhalen te vertellen en zijn er prachtige familieportretten te bewonderen. Over de 18e-eeuwse ‘Blauwe Kamer’, het antieke pop penhuis en het koffiedrinken in de originele keuken wordt vaak nog lang nagepraat. De kosten zijn 7,50 p.p. Aanmelden via 06-51718363. In de Schatkamer van het Historisch Museum Heiloo is naast de tentoon stelling Heiloo-Indië, de expositie ‘Beelden, Objecten, Monumenten in Heiloo te bekijken. In de filmzaal worden korte films passend bij de Indië-tentoonstelling vertoond. Dinsdag van 19.00-21.00 uur, zater dag en zondag van 14.00-17.00 uur. HEILOO - Misschien weet u het nog. Twee jaar geleden reisden Nick Schilder, Simon Keijzer en Kees Tol af naar Zweden en doken in de we reld van de bekende popgroep ABBA. In iedere uitzending was de span ning voelbaar hoe dicht zij bij de iconische bandleden konden komen. Vele puzzelstukjes vielen gedurende de serie op hun plek maar van een daadwerkelijke ontmoeting met Björn, Benny, Agnetha of Frida is het nooit gekomen. We vroegen ons af of dit dan misschien dé kans was om het Volendamse trio op dat punt te overtreffen. We zijn dan wel geen hardcore ABBA-fans maar een ontmoeting met een van die iconen is toch niet iets wat je vaak meemaakt. Om een lang verhaal kort te maken... als journalisten van De Uitkijkpost (waarvoor dank) zijn we afgereisd en ja hoor. het is gelukt. We hebben een superleuke avond beleefd met niemand minder dan Björn Ulvaeus. En het festival was ook helemaal top. Iedere avond ruim vier uur geweldige muziek met Loreen (die met het lied Euphoria het Eurovisie Songfestival won) als geweldige afsluiter. Dus ben je begin juli in het zui den van Zweden en hou je van livemuziek, dan zou ik dit festival zeker niet overslaan. En wie weet...! In een van de uitzendingen vertelden zij ook over het driedaagse ‘Fisves- tivalen’ dat ieder jaar plaatsvindt in de gemeente Vastervik in Zweden. Bijna elke muzikant in Zweden heeft wel eens op het podium in de oude kasteelruïne gestaan. En ook voor ABBA is daar hun succes begonnen. Mijn vrouw en ik komen regelmatig in Zweden en zijn grote muzieklief hebbers. We besloten dan ook om deze zomer het festival een keer te be zoeken. De kaartjes werden al vroeg in het jaar gekocht en we boekten een hotel in het centrum. In de daaropvolgende maanden lazen we over het regelmatige bezoek van de leden van ABBA aan het festival. Niet ieder jaar maar zo nu en dan kwam het voor. HEILOO - Twee weken geleden verloor de 14-jarige Ilse Jansen haar meest waardevolle bezit in het Heilooërbos. Goed nieuws, de tover stok is gevonden! “Dankzij een oplettende opa en oma is de stok weer terecht!” aldus de dolblije Ilse. UITKIJKPOST 10 AUGUSTUS 2022 6 Op de foto Björn van ABBA, samen met Hans en Monique Tromp. Foto: aangeleverd Deze tentoonstelling toont de relatie van Heiloo met de Oost. Foto: aangeleverd In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Ik geef de lens door aan Ron de Moel. Veel bewoners van Ypestein zullen de foto, waarop twee kunstwerken in één beeld verenigd zijn, wel herkennen. Op de voor grond het beeld van de saxofoon, op de achtergrond, nog net zichtbaar, het kas teeltje. Beide kunstwerken bevinden zich in mijn directe woonomgeving. Sinds 1992 staat het kasteeltje er, acht jaar later ver scheen de saxofoon ter ere van het 10-ja- rige Ypestockfestival (waarvoor het instru ment destijds als logo fungeerde), dat met ditzelfde lustrum tevens ten einde kwam. Velen van jullie zullen dierbare herinnerin gen hebben aan dit muziekevenement. Ge lukkig is het Oranjebal, dat op dezelfde plek van de foto wordt gehouden, een waardige vervanger geworden. Onze wijk is behalve een goede plek om te wonen ook een bron van culturele activiteiten, het kasteeltje en de saxofoon zijn hier de stille getuigen van. Schijnbaar onopvallend doen zij hun werk, tot je er, zoals nu, even bij stil staat. De 14-jarige Ilse Jansen verloor haar meest waardevolle bezit in het Heilooërbos. Foto: Ilse Jansen Rondleidingen Openingstijden

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 6