Kermis Limmen eerder dicht dan gewoonlijk 12, 13 en 14 augustus Egmond op z'n kop Organisatie pakt groots uit Happy Kozijnen maakt aanschaf nieuwe kozijnen eenvoudig en betaalbaar KoSjNEN Vrijdag wordt er afgetrapt met de markt. Circa 170 kramen boordevol koopwaar staan opgesteld in het hart van Egmond-Binnen. Daarnaast is er een kinderkermis en zijn er diverse lekkernijen te verkrijgen. ’s Avonds begint in de dorpskern de Alles of Nix competitie. Het hele weekend door zullen tien teams strijden voor de winst door opdrachten van uiteenlo pende aard te volbrengen. De teams beginnen vrijdagavond met ‘Het al- leskunnerspel’, gevolgd door ‘Het grote sloopspel’. EGMOND-BINNEN - Het definitieve programma van Egmond op z’n kop is bekend! Het belooft weer een mooi weekend te worden met voor elk wat wils. Zaterdag vindt de kindermiddag plaats in de dorpskern van Egmond- Binnen. Kinderen van 4-14 jaar kun nen gratis meedoen. Daarna is de fietstocht, die door ons mooie duin landschap naar het strand gaat. Op het strand vindt ‘Expeditie Egmond’ plaats, waar een spel voor de teams is. Tijdens de terugweg is er nog een 09.00 - 15.00 Grijze markt 19.00 - 20.30 Het alleskunnerspel 20.30 - 22.00 Het grote sloopspel Het dorp is hier niet blij mee, en de horecaondernemers al helemaal niet. De feesttent mag op vrijdag en zaterdag tot 23.00 openblijven. Op zondag mag de tent openblijven tot 22.00 uur. De horecaonderne mers maken zich zorgen. Als de 11.00 - 12.30 Kindermiddag 13.00 - 16.30 Fietstocht en spellen 16.30 - 19.30 Barbecue 18.00 - 22.00 Hollandse avond Zondagochtend begint met de tra ditionele mis op de Adelbertusakker. Daarna start de wandeltocht vanaf de dorpskern. Tijdens de wandel tocht zijn er nog twee spellen voor de teams. We eindigen het weekend met een muziekspektakel in de dorpskern. 10.00 - 11.00 Mis op de akker 13.00 - 15.00 Wandeltocht en spellen 16.00 - 22.00 Muziekspektakel tent zo vroeg sluit, waar moeten al die mensen daarna dan heen? Niemand wil nog naar huis en blijft rondhangen op straat. Het liefst wil iedereen dan ergens naar bin nen, maar daar is niet genoeg plek voor. Ze zijn bang dat het voor een hoop ellende gaat zorgen. Geluk- Voor het tekenen van de petitie, kijk op: https://petities.nl/petiti- ons/red-de-limmerkermis-zoals- hij-al-30-jaar-bestaat?locale=nl kig is er nog hoop. Er is een petitie gestart in de hoop dat de feesttent tot de oude openingstijden open mag blijven. Ondertussen is de petitie al ruim 2000 keer onderte kend. Hopelijk gaat het helpen en draait de gemeente bij. Traditioneel is er op vrijdag een grijze markt met circa 170 kraampjes. Van heinde en verre komen er mensen om Happy Kozijnen specialiseert zich in met name kunststof en aluminium kozijnen. Maak zelf wat foto’s van de markt af te struinen. “Binnen ons comité is er één iemand verantwoor delijk voor de markt, onze markt meester Jörn. Hij houdt de inschrij vingen bij en tekent de hele markt in op een plattegrond. Best een klusje!” aldus secretaris Jorus Bart. “Op vrij dagavond hebben we spellen voor de Alles of nix-teams. Dat is een com petitie met tien teams die het hele weekend opdrachten moeten doen van uiteenlopende aard. Vrijdag zijn ‘Het alleskunnerspel’ en ‘Het grote sloopspel’. We bedenken altijd ac tieve spellen waarbij de deelnemers ook hun hersens moeten gebruiken. Spektakel gegarandeerd, en altijd leuk om te kijken voor de dorpelin gen en andere bezoekers. Uiteraard worden de spellen van commentaar voorzien door Thijs Bas!” “Zaterdag is voor ons de meest cha otische dag omdat er dan van alles op “Omdat we voor jong, maar ook voor oud een leuk weekend willen orga niseren hebben we op zondagoch tend de mis op de Adelbertusakker. Daarna is er een wandeltocht met de laatste twee Alles of nix-spellen. We eindigen het weekend in stijl met een muziekspektakel in het dorp. Wij zijn een vriendengroep die het orga niseren een aantal jaar geleden heeft overgenomen van het vorige comité. Al vanaf het begin van het jaar zijn we bezig. We moeten vergunningen aanvragen, spellen bedenken, spon sors benaderen, artiesten boeken en ga zo maar door. In de dagen vooraf maken we de spellen, zetten we het dorp af en maken we alles gereed. We vinden dit heel leuk om te doen en zijn daarom ook zo blij dat het ein delijk weer mag. Of je op de kleuter school zit of met een rollator loopt, voor iedereen is er iets leuks te doen dit weekend. De reacties na afloop zijn altijd positief en dat geeft een onwijs voldaan gevoel!” de planning staat op verschillende locaties. We beginnen met de kin- dermiddag. Er wordt onder andere vanuit dansvereniging Flow een mi nidisco georganiseerd. Daarna is de fietstocht richting het strand. Wij organiseren al een aantal jaren Eg- mond op z’n kop, en elk jaar hebben we ideeën om Alles of nix-spellen op het strand te doen. Dit jaar is het eindelijk zover! Op het strand is ‘Ex peditie Egmond’ en op de terugweg is het spel ‘levend sjoelen’. ‘s Avonds gaan we barbecueën in het dorp en daarna is de Hollandse avond, met een mystery guest van formaat vertelt Jorus geheimzinnig. spel voor de teams en in de namid dag gaat de barbecue van start. De barbecue is voor iedereen die aan wil schuiven, voorgaande edities waren er zo’n 500 mensen. Kaart jes a 15 zijn verkrijgbaar op www. egmondopznkop.nl. Tegen het einde van de barbecue begint de Hollandse avond, met vijf topzangers en een mystery guest. LIMMEN - Al 30 jaar is de tent op Kermis Limmen geopend tot 01.00 uur ‘s nachts. Dit jaar heeft de gemeente Limmen besloten een vergunning te verlenen tot maximaal 23.00 uur. LIMMEN - Nieuwe kozijnen aanschaffen? Happy Kozijnen maakt het een voudig en betaalbaar. Ben Lute heeft jarenlange ervaring in de bouwsector, zijn zoon Danny heeft eveneens een bouwkundige achtergrond en inmid dels zo’n vier jaar vak-ervaring. Samen voorzien ze bewoners van Limmen en omstreken nu van goede, betaalbare kozijnen die met de juiste garantie, expertise en doorlooptijd bij u thuis geplaatst worden. EGMOND-BINNEN - Egmond op z’n kop is een jaarlijks terugkerend dorps feest in Egmond-Binnen. Tot twee jaar geleden stond Egmond al 45 jaar achter elkaar op z’n kop. Maar de coronacrisis gooide roet in het eten. In 2020 heeft de organisatie niets kunnen organiseren en de 46e editie bestond alleen uit een grijze markt. Dit jaar stond iedereen dus te popelen en heeft de organisatie extra uitgepakt voor de 47e editie! een richtprijs, inclusief plaatsing en afwerking. Levering zonder plaat sing is uiteraard ook mogelijk, zowel voor particulieren als zakelijke klan ten. Vindt u de richtprijs interessant? Dan volgt een afspraak thuis om de exacte maten te kiezen en het ge- de bestaande situatie en stuur die wenste type kozijn te selecteren. Kijk met de afmetingen naar Happy Ko- op www.happykozijnen.nl of bel: 06- zijnen. Op basis hiervan ontvangt u 53477231. UITKIJKPOST 10 AUGUSTUS 2022 9 Ben en Danny Lute. Foto: aangeleverd Het comité. De foto is genomen op de Brink, het dorpscentrum waar Egmond op z'n kop grotendeels plaatsvindt. Foto: Jos Glorie ■L-o,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 9