Dol Dwaze Chaos bij BSO Kits Oonlie Er is veel te beleven in Historisch Museum Heiloo Hij is een zij-kijker Boekenmarkt en Repair Café in Trefpunt Maakplaats in bibliotheek Tuinvogelverhaal Geslaagd padeltoer- nooi bij TPC Heiloo Klaverjasclub E.H.K. UITKIJKPOST 24 AUGUSTUS 2022 11 3 Er waren weer allerlei activiteiten bij Kits Oonlie. Foto: aangeleverd Paulien van Tol 3 Vergeet u vooral niet om in de bibliotheek de gerestaureerde veilingklok te bekijken. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes Naast dat de kinderen iedere week op een doldwaas uitje gingen deden zij ook allerlei activiteiten op het ge bied van koken en bakken, sporten HEILOO - Ook in de zomermaanden blijft de Historische Vereniging Heiloo actief. Zoals u wellicht al gelezen heeft is er een nieuwe, grote tentoonstelling te zien over Heiloo-Indië en Indo- nesië-Heiloo (zie ook het artikel op pagina 14). Veel mensen hebben en knutselen. Wat de kinderen zoal hebben gedaan? Griezelige vingers bakken, milkshakes en tompoucen maken tot een heuse geblinddoekte de tentoonstelling al bezocht, men was verrast over de grote hoeveel heid informatie. Maar ook over het feit dat er zoveel banden met Heiloo en de Oost waren en nog steeds zijn. Vader tortel zit op het randje van de schoorsteen en houdt eerst zijn kop- pie schuin omhoog de ene kant op en daarna de andere kant, want hij weet: niet alle zegen komt van bo ven. Een roofvogel zoals de sperwer is nooit ver weg en aangezien vader tortel, net als vele andere vogels, géén ogen in zijn achterhoofd heeft zitten, maar wél in de zijkant, blijft hij zijn koppie schuin alle kanten op draaien. proeverij. Er werd veel geknutseld zoals een Krimpie Dinkie sleutelhan ger, een wiebelvlinder en een tie and dye T-shirt. Natuurlijk werd er ook veel gesport; slingerbal met panty’s, trefbal en flessenvoetbal. En met het mooie en warme weer waren er ver schillende verkoelende wateractivi- teiten. Teveel om op te noemen! Iedere schoolvakantie organiseren de medewerkers van de BSO acti viteiten rond een thema. Er is altijd voor elk wat wils, maar als kinderen liever zelf met het (buiten)speelgoed willen spelen is dat natuurlijk goed. Kits Oonlie vindt het belangrijk dat kinderen zichzelf mogen zijn en zich thuis voelen bij de BSO. Iedereen van 4 tot 13 jaar is wel kom op de vakantieopvang bij Kits Oonlie! Binnenkort start het nieu we schooljaar, waarin het naast va- kantieopvang ook mogelijk is om na schooltijd naar de BSO te komen. Kits Oonlie vindt het belangrijk dat kin deren zich tijdens de buitenschool se opvang kunnen ontspannen. Kits Oonlie heeft daarom gekozen voor Heb je je wel eens afgevraagd hoe dat zou zijn als je ogen aan de zijkant van je hoofd zouden zitten? Lastig! Toch? Of juist niet? Je blikveld is in ieder geval veel groter, maar je kunt wel moeilijker een afstand inschat ten. Het is een belangrijk kenmerk van prooidieren; die zij-kijkers en heel veel vogels zijn prooidieren. Naast deze tentoonstelling is er de tijdlijn van Heiloo te zien. Dit is een permanente expositie in woord en beeld over de geschiedenis van het dorp. In de schatkamer wordt nog enkele weken de tentoonstelling ‘Heiloo in beeld - Kunstwerken, monu menten en objecten’ geëxposeerd. De uitvergrote foto’s komen uit het boek van Dick Slagter met de zelfde titel. De foto’s zijn prach tig afgedrukt en in het museum te koop. Film-theaterzaal In de film-theaterzaal van het mu seum is het verhaal te zien van de 26 Stolpersteine die in Heiloo ge plaatst zijn. Op panelen wordt het verhaal van de verschillende fami lies verteld die de oorlog niet heb ben overleefd. In de zaal worden doorlopend films gedraaid. Meestal passend bij de grote tentoonstelling maar op verzoek kan ook een film naar keuze gedraaid worden. De film die op het ogenblik bij de nieu- een huiselijke sfeer op de buiten schoolse opvang. Er zijn verschil lende materialen aanwezig waar de kinderen mee kunnen spelen. De medewerkers streven ernaar om de tijd zo leuk mogelijk te laten zijn en toch de ontwikkeling te stimuleren. Veiligheid, vertrouwen en structuur zijn de belangrijkste speerpunten bij Kits Oonlie. Kits Oonlie wil de kinde ren het gevoel geven dat zij thuisko men en zich vertrouwd voelen met de medewerkers en andere kinderen op de groep. Centrale administratie Kinderop vang Kits Oonlie De Hoefsmid 9, 1851 PZ Heiloo, T:072-5323576 E: info@kits-oonlie.nl W: www.kits-oonlie.nl Roofdieren daarentegen hebben hun ogen juist recht van voren, zodat ze de afstand goed kunnen inschat ten. Katachtigen, wolven, vossen en marterachtigen hebben dat, maar ook een vogel als bijvoorbeeld de uil. Ze weten met hun scherpe blik pre cies in te schatten waar de prooi zit. Wij mensen hebben ook onze ogen aan de voorzijde van ons hoofd, dus ogenschijnlijk lijken wij onder de roofdieren te vallen. Voor groepen kunnen er voor alle exposities en rondleidingen aparte afspraken gemaakt worden. U kunt dan op een andere dag dan de ope ningstijden het museum bezoeken. Voor inlichtingen 06-51718363. Openingstijden Het museum is geopend op di. 19.00-21.00 uur. Za. en zo. 14.00 17.00 uur. De toegang is gratis en de koffie staat altijd klaar! U vindt het Historisch Museum op Landgoed Willibrordus in Heiloo. Enthousiast geworden om eens een kijkje te nemen? Neem contact op met de medewerkers van de Centrale Administratie. Ook voor vragen over plaatsingsmogelijkheden voor op vang op een van de BSO-locaties kunt u bij hen terecht. we tentoonstelling wordt gedraaid, start op de openingsdagen uiterlijk om 14.30 uur. Er is dan voldoende tijd de film geheel uit te kijken. Of zijn wij de enige soort die beschik ken over een vooruitziende blik? Als dat zo is, dan denk ik dat vader tortel en alle andere dieren hopen dat wij mensen deze eigenschap eens nuttig gaan gebruiken! Rondleidingen op Nijenburg Op zondag 28 augustus is er weer een rondleiding op Huize Nijenburg, om 11.00 of 13.30 uur. De kosten zijn 7.50 p.p., inclusief het koffiedrin ken in de originele keuken. Kinderen mogen gratis mee. Opgeven kan via 06-51718363. 10 september, 13.00 - 15.00 uur: Aan de slag met de 3D-printer Altijd al eens kennis willen maken met een 3D-?printer of vind je het leuk om iets te ontwerpen en te prin ten? Dan is dit je kans! HEILOO - In de Maakplaats van Bi bliotheek Heiloo is elke zaterdag iets te doen! Het programma in september: 3 september, 13.00 - 15.00 uur: Marvel app Teken je eigen app op papier en breng hem tot leven met Marvelapp! 24 september, 13.00 - 15.00 uur: Teachable machine Train een computer om je eigen ge luiden, afbeeldingen en houdingen te herkennen. Plaats: Bibliotheek Heiloo, in de Maakplaats Entree: Deelname is gratis, mét op gave vooraf via www.bibliotheekheiloo.nl HEILOO - Op zaterdag 27 augus tus vindt van 10.00 tot 13.00 uur de maandelijkse boekenmarkt plaats in het Trefpunt. Twee zalen vol boeken in allerlei genres tegen aantrekkelijke prijzen. U vindt er vast iets van uw gading! Tegelijkertijd is het Repair Café. Vrij willigers helpen bij allerhande repa raties. Voor te vervangen materiaal dient u zelf te zorgen. Reparaties zijn kosteloos, maar een bijdrage wordt op prijs gesteld. HEILOO - Op maandag 5 septem ber gaat de competitie bij de Eer ste Heilooër Klaverjasclub weer van start. Heeft u ook zin om mee te doen? Kom dan naar het Sportcafé van Sporthal het Vennewater aan Het Zevenhuizen 48. U kunt ook contact opnemen met Agatha Ursem, tel. 06-4015 4562 of Tineke Schinkel, tel. 072- 533 94 27. Aanvang om 13.30, zaal open om 13.00 uur. Ole Oosterom verloor vorig jaar in de halve finale, maar sleepte nu met Charlie Koper de titel binnen. Een supergeslaagd toernooi met specta culaire wedstrijden, heerlijke hapjes van Tapastas, een geweldige BBQ van Slagerij Snel en een loterij met megaprijzen. Heel veel publiek en een enthousiast team dat ervoor zorgde dat iedereen volgend jaar terugkomt. 17 september, 13.00 - 15.00 uur: CoderDojo: maak een game met Core Tijdens deze CoderDojo kun je aan de slag met dit toffe programma. Het maakt niet uit of je al ervaring hebt of een beginner bent! HEILOO - Charlie Koper, Thea Voors en Marjon Copier hebben met suc ces hun titel verdedigd op het Eiland de Wild Spanish Nights Padel Open P250, dat werd gehouden bij TPC Heiloo. HEILOO - Wat hebben de kinderen bij de BSO’s van Kits Oonlie zich vermaakt de afgelopen weken. Het waren Dol Dwaze Chaos dagen deze zomervakantie. De medewerkers van de BSO hadden ook voor deze (zomer)vakantie leuke en gekke activiteiten bedacht zodat de kinderen een te gekke tijd konden hebben. LIMMEN - Paulien van Tol is vrijwillig tuinvogelconsulente voor de Vogelbe scherming. In haar vrije tijd schrijft zij korte verhaaltjes over tuinvogels. Met haar achtergrond als illustratrice tekent zij daar ook een passende illustratie bij. Van tijd tot tijd leest u een van haar verhalen in de Uitkijkpost. U kunt Paulien ook volgen op haar Facebookpagina ‘Tuinvogelverhalen’. Heb je je weleens afgevraagd hoe het zou zijn als je ogen aan de zijkant van je hoofd zouden zitten? Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 11