jfe - Timmerdorp Heiloo in 'Jungle-style' Dierenoppas Marijn Gevaarlijke essen op Landgoed Nijenburg worden gekapt Wendy Koedijk is op haar zestien de gestart als begeleider en is nu bestuurslid. “Dinsdag is echt een timmerdag, op woensdag wordt er vooral geschilderd. De donderdag De kinderen melden zich aan in groepen of individueel, voor ie dereen is er een vertrouwde plek in een van de vier wijken van het timmerdorp. “De wijk mogen ze zelf kiezen”, geeft Carla Duin aan. Zij is al meer dan 20 jaar vrijwilli ger. “Het allerbelangrijkste is dat de kinderen samen heel veel pret hebben, met of zonder zaag in de hand.” De essen rond de natuurijsbaan zijn aangetast door een schimmel die essentaksterfte veroorzaakt. Deze schimmel verspreidt zich sinds 2010 over Nederland. Gevolg van de aan- is een lange dag met timmeren, sport en spel. Sportverenigingen uit Heiloo geven op die dag diverse sportclinics aan degenen die zich daarvoor aangemeld hebben.” Geen timmerdorp zonder de eeuwige roem voor het mooiste hutje. “Bij de beoordeling wordt rekening ge houden met inzet, moeite, creativi teit, groepssamenstelling, voorbe reiding en of het thema is verwerkt in de hut. De prijs? Een ingelijste foto van het team voor de hut en slingers in de kleur van de wijk. Op vrijdag breken we af, het liefst met alle kinderen. Samen maken we daar een leuke laatste dag van”, geeft ze aan. tasting is het afsterven van takken en uiteindelijk ook sterfte van es sen. Andere boomsoorten worden niet aangetast door de schimmel. De takken en afgestorven bomen Een jaarlijks terugkerende activi teit is de vrijmarkt op de donderdag. Vanaf 14.30 uur mogen de kinderen bijvoorbeeld zelfgebakken of zelfge maakte spulletjes aan elkaar verko pen. Pas vanaf 17.00 uur zijn ouders, opa’s en oma’s, buren en vrienden van harte welkom. Een goede tip: neem voldoende kleingeld mee. Niet alleen voor de spulletjes maar ook voor de collecteton die op ludieke wijze aan u wordt gepresenteerd. Hoe? Dat is nog een verrassing! Stapels hout, honderden liters verf en evenzoveel kilo’s spijkers. Dat staat op het boodschappenlijstje voor timmerdorp dit jaar. Geen timmerdorp zonder lokale zakelijke sponsors en particuliere bijdragen in geld of natura. “Subsi die voor dit type evenement wordt niet meer gegeven. We zijn voor een groot deel afhankelijk van sponsors en die hebben we gelukkig elk jaar nog bereid gevonden”, geeft Wendy aan. Er ontstaan naast mooie bouwwer ken ook liefdes op het timmerter- rein. Alexander is daar een goed voorbeeld van. Hij ontmoette zijn vriendin Zoë een paar jaar terug in het timmerdorp en momenteel wonen ze samen. vormen een gevaar voor bezoekers. Takken kunnen afbreken en naar beneden vallen en de bomen kunnen makkelijk omwaaien. Om de veilig heid van bezoekers te waarborgen gaat Natuurmonumenten, eigenaar en beheerder van het landgoed, de essen kappen. De meidoorns van de meidoornsin- gel, die vroeger rondom de ijsbaan is geplant, staan nu in de verdrukking en zullen door het kappen van de essen meer ruimte krijgen om goed uit te groeien. Om die reden wor den naast de essen ook enkele an dere bomen gekapt. Daardoor komt de historische meidoornsingel weer beter in het zicht. Ook worden een rij eiken en nog enkele andere bomen vrijgezet zodat deze bomen in de toekomst alle ruimte hebben om vol en mooi uit te groeien. De eikenrij staat op een van de historische lage walletjes die in vroeger tijden de grens aangaven van kleine akkers. De bomen die gekapt zullen worden zijn gemerkt met rode stippen. Ze kreeg een heleboel leuke reacties uit het dorp. Op dit moment past ze op zes dieren terwijl de baasjes op vakantie zijn. Drie cavia’s, twee ko nijnen en een hamster kunnen elke dag op de aandacht en zorg van Ma- rijn rekenen. Naast het voeren en verschonen vindt ze het erg leuk de dieren te aaien en tegen ze te praten. Ze vindt alle zes dieren even lief. HEILOO - Een flink aantal zieke essen en enkele andere bomen rond de na- tuurijsbaan op Landgoed Nijenburg (Heilooërbos) worden binnenkort ge kapt. Dit gebeurt voor de veiligheid van de bezoekers en om de historische meidoornsingel en zogenaamde toekomstbomen ruimte te geven. HEILOO - Een aantal weken geleden vertelde Marijn in de Uitkijkpost dat ze in de vakantie graag op kleine huisdieren wilde passen. Vervolg van de voorpagina: 50.000ste bezoeker zwembad Het Baafje UITKIJKPOST 24 AUGUSTUS 2022 3 3 Veel hout maar nog geen kinderen tijdens de opbouw. Foto: Stephan Hoogland 3 Een flink aantal essen moet worden gekapt. Foto: Mariska van der Leij O Marijn vind alle dieren even lief. Foto: aangeleverd Ik geef de lens door aan Nieke Berghuis Programma In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Heb jij je wel eens afgevraagd waar om er in en om Heiloo (denk aan de Egmonden) zo veel kloosters en abdij en te vinden zijn? We wonen blijkbaar in een heel bijzondere omgeving! We hebben in ons eigen Heiloo het Onze Lieve Vrouw Ter Nood, met de beroem de Runxputte met heilzaam water ('Het Putje van Heiloo’), en het houten Mariabeeld in de grote kapel, waar je een prachtige energie kunt voelen. Er zijn nóg meer 'krachtplekken’ in de buurt. Waar ik graag kom, is de Adel- bertusakker bij Egmond-Binnen (links van Nieuw-Westert). Achter de witte houten poort kom ik hier niet alleen tot Markt Sponsors rust. Ook voel ik me heerlijk opgeladen door de krachtige energie op deze plek. Het schijnt dat de energie het krach tigst te voelen is op de meest rechter stoel op de verhoging... HEILOO - Pieter en Ineke Bosman waren zaterdag 20 augustus de 50.000ste bezoekers van zwembad Het Baafje. Naast bloemen ontvingen Pieter en Ineke ook een zwemabonnement voor het seizoen 2023! Foto: zwembad Het Baafje

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3