Pater(4) Gezelligheid aan de aanschuiftafel in Herberg Jan f 31 Dick de Scally column Expositie Karin Melchers en Simon Borst in bibliotheek Goud voor zusjes De Witte met Nederlandse estafetteploeg op het EK gegeven” Gastvrouw Ria zag de Tafel van Veel voorbijkomen in een adver tentie en knipte deze uit want ze “Als ik u ontrief dan ga ik weer weg hoor”, zegt iemand die zich niet heeft aangemeld maar toch graag aanschuift. Het altijd flexibele team van Herberg Jan dat ook blij wordt van de gezellige aanschuiftafel ver plaatst het gezelschap zonder pro blemen naar een andere tafel. Bij de Tafel van Veel is namelijk niemand ontriefd. De 51-jarige Mariëtte komt oor spronkelijk uit Zuid-Holland en woont sinds drie jaar in Heiloo. “Als ik hier niet eet op woensdagavond dan eet ik alleen en doe ik makke lijk. Daarbij vind ik het belangrijk om sociale contacten op te doen in Heiloo, dat was namelijk best lastig in de coronaperiode”, vertelt zij. In plaats van een kant-en-klaarmaal- tijd mag zij vanavond kiezen uit een USA Steak, een risotto of een mos- selpannetje van de chef van Her berg Jan. Lisanne startte als derde loopster, waarna Femke Bol als laatste van af de derde positie langs de atletes van België en Groot-Brittannië liep “Twee weken geleden at ik ook mee, we waren toen met een groep van twintig personen. In Frankrijk en Duitsland zijn aanschuiftafels heel gebruikelijk en daarom vind ik dit zo’n leuk initiatief. Ik voel de geen drempel, ik wilde het ge woon eens proberen en dat beviel zo goed dat ik er nu weer bij ben”, aldus de enige heer in het gezel schap vanavond. Hij herinnert zich een vermakelijk gesprek dat begon met de vraag: Hoe oud ben jij? “Dat vond ik nogal een abrupte vraag om mee te beginnen en ik heb er naar een tijd van 3.20,87 minuten. Dat was ook meteen een Nederlands record en de beste Europese tijd van het jaar. Voor Femke Bol was dit de derde gouden medaille van het toernooi. Laura kwam niet in actie tijdens de gouden race maar deed wel mee aan de race waarin de vrouwen zich plaatsten voor de eindstrijd. “Met klei bezig zijn vind ik geweldig om te doen. In 2012 ben ik begonnen achter de draaischijf en in de jaren daarna heb ik vele objecten, voor al speciale vazen, gemaakt en ver kocht. Tijdens een 3-jarige opleiding Keramiek heb ik onder andere geëx perimenteerd met het maken van beelden, wat weer nieuwe inzichten bood voor het combineren van ver schillende technieken en het verta len van emoties in de objecten. De beeldenserie ‘Lezers’ is voortge komen uit een beeld dat ik heb ge maakt, geïnspireerd op het bekende beeld op de Afsluitdijk van ingenieur Lely. De ‘Lezer’ leest, of ontfermt zich over een stapel boeken en is op het oog alleen daar mee bezig. Alle beelden zijn gemaakt van ke ramiek, vaak in combinatie met een ander materiaal. Nieuw is dat ik nu ook sinds kort, samen met andere keramisten, workshops en lessen geef in mijn eigen atelier. De animo en de gesprekken gaan over alle on derwerpen die je maar kunt beden ken: speedboten, kinderen, wijn en zelfs kanariepietjes. HEILOO - Tot 10 september exposeren Karin Melchers en Simon Borst in Bibliotheek Heiloo. hiervoor is groot en het enthousias me van de cursisten is aanstekelijk en inspirerend!” Voor info: kmkeramiek.nl of info@ kmkeramiek.nl “Plein air schilderen is wat ik doe, de natuur als atelier. Zoals een bosrijke omgeving, de Beemster en Schermer met zijn molens of een mooi duin gebied. Nederland is mooi, maar ik heb ook veel geschilderd in het bui tenland, Europa en zelfs Azië. Kunst in het buitenland is in contact ko men met andere kunstvormen en alles wat erbij hoort. In Bibliotheek Heiloo hangt werk dat gemaakt is in de omgeving van Alkmaar en diverse bosschilderijen. Mijn werk is kleurrijk en expressief en nog altijd in ontwikkeling. Eind augustus exposeer ik ook in de kerk van Stompetoren tijdens de Scher mer Kunstroute, daar zal ik per soonlijk aanwezig zijn.” U vindt Herberg Jan aan de Kenne- merstraatweg 97 in Heiloo. Graag tot ziens! wilde er eerst even over nadenken. Ria is heel actief op sociaal gebied, ze nam al deel aan aanschuifta- fels in omringende plaatsen en nu is ze zelfs gastvrouw in Heiloo. “Mijn partner overleed 1,5 jaar ge leden en ik moest een nieuw leven opbouwen. In januari en februari was het slecht weer en door coro na raakte ik veel sociale contac ten kwijt. Dat was het moment dat ik besloot aan te schuiven”, zo vertelt Ria. HEILOO - De een na de ander druppelt binnen en schuift aan. Sommige komen voor de eerste keer en kijken de kat uit de boom, een ander is al vaker geweest en opent het gesprek. Gastvrouw Ria Groot verwelkomt ie dereen hartelijk. Op woensdagavond is iedereen uit Heiloo en omstreken die gezellig samen wil eten welkom in restaurant Herberg Jan om aan te schuiven bij de Tafel van Veel. HEILOO - Lisanne de Witte heeft zaterdag 20 augustus met de Nederland se estafetteploeg tijdens het EK in München goud veroverd. Iedereen is op woensdagavond om 18.00 uur van harte welkom bij de Tafel van Veel, er is altijd een gastvrouw aanwezig om u hartelijk te ontvangen! Herberg Jan streeft naar een gemêleerd gezelschap van jong en oud! Wel graag vooraf even uw plaats aan de tafel reserveren bij Herberg Jan via 072-2100181. Aan de Tafel van Veel tref je klet sers, luisteraars, fijnproevers, hondenliefhebbers, sporters, huis mussen, fotografen, docenten en mensen uit veel andere beroeps groepen. Je krijgt kooktips, tips om uit te gaan en heel veel andere tips geen antwoord schatert hij. De Tafel van Veel time- UITKIJKPOST 24 AUGUSTUS 2022 5 3 Veel gezelligheid én lekker eten aan de aanschuiftafel in Herberg Jan. Foto: aangeleverd op O Lisanne net na de gouden estafetterace. Foto: Dan Vernon Ja, Pater B. is ruim 92 jaar geworden. Jong en oud ontmoeten elkaar Leuk initiatief Maar B. was met zijn twaalf jaar minder inschikkelijk dan vader. 'Als u me naar het seminarie brengt, pak ik de bus en ga rechtsomkeert weer naar huis.' De reactie van vader loog er niet om: 'Dan krijg je een pak slaag en breng ik je rechtsomkeert weer terug.' Traditie was blijkbaar sterker dan liefde. Die opstandige houding heeft Pater B. zijn hele leven gekoesterd, maar nauwelijks in praktijk gebracht. Zijn lijfspreuk luidde 'Geduldig verdra gen', maar echt inschikkelijk is hij Karin Melchers nooit geworden. De kloostergelofte van soberheid omzeilde hij aldus. Hij bezat het sleuteltje van de radia tor, waarmee hij de temperatuur in zijn kloostercel kon regelen. 'Je kunt een ouwe man toch niet in de kou laten zitten.' Aan de andere kant kon hij komi sche situaties niet kwijt bij zijn me debroeders, want in een klooster heerst ook een regime van con- tact-soberheid. Op een keer belde Simon Borst hij ons snikkend van de lach op. 'Moet je nou eens horen. Ik sta on der de douche. Alles uit, bril af, ge bit uit, handdoek klaar, kraan open. Sta ik mijn hoofd in te zepen, kom ik mijn gehoorapparaat tegen! Was ik vergeten! Nou ja, zou ik echt oud worden?' Iedereen is welkom Kom je ook eten? Vrijwilligheid stond niet voor op toen de vader van Pater B. (over onze vriendschap met deze Egmondse monnik schreef ik eer der) hem op twaalfjarige leeftijd ongevraagd opgaf voor het klein seminarie in Oudenbosch voor de opleiding tot priester. Traditie telt zwaar in rooms-katholieke gezin nen. II

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5