Thuisbij Limmen 5 jaar Limmen gaat los! Dansen doe je bij ClubMariz -I Dichter in Beeld: expositie in Dorpshuis Hanswijk NACHTBLOE1 i» Tot 10 september! Team Thuisbij Limmen r 0 Abdij van Egmond: open tuin boom gaard De achterliggende gedachte is het dagelijks leven voort te zetten in een huiselijke omgeving, met daar waar nodig extra zorg en aandacht. Vijf jaar geleden werd gestart met één bezoekster; nu zijn er acht bezoe kers per dag en staat een heel team klaar. Dichter Arij van der Vliet en tekenaar Chris Duinmeijer begonnen hun sa menwerking aan het begin van de coronaperiode. Zij besloten wat licht in de wereld te brengen omdat ook het artistieke leven in lockdown was. Chris ging de gedichten van Arij illustreren. Deze luchtige plakkaten van papier of karton werden in de etalage van de Bergense groente- en fruithandel Wokke aan voorbijgan gers getoond. Een bloemlezing uit dit werk, aangevuld met nieuw werk, is nu te zien in Hanswijk. Dorpsdichter van Bergen Arij van der Vliet spiegelt het leven in korte en krachtige bewoordingen: ‘Dragen en gedragen worden tot het vleugel wordt’. ‘Pindarotsjes: daar kan je niet van afvallen’. Dankzij de luch tige en vrolijke tekeningen van de in Egmond aan den Hoef geboren Chris Duinmeijer spreken de gedichten ook op een andere manier aan. CASTRICUM - ClubMariz is hét adres voor dansen! Een eigentijdse dans school en feestlocatie waar jong en oud zich uitleeft. De lessen worden ver zorgd in echte danszalen door professionele gediplomeerde of intern opge leide dansleraren. Het is een bijzondere tentoon- Dankzij steun van mensen om ons heen, vrijwilligers en donaties heb ben wij het in de afgelopen vijf jaar voor elkaar kunnen krijgen dat me nig bezoeker naar huis gaat met een lach op zijn of haar gezicht. Wij hebben het mooiste beroep van de wereld. stelling in papier en karton, waar je als bezoeker rustig de tijd voor moet nemen om de gedichten van Arij goed op je in te laten werken en daarna het beeld te bekijken dat Chris heeft geschetst. Zie www.clubmariz.nl, mail info@ clubmariz.nl of bel: 06-53192461. Wij zetten op zaterdag 3 september van 14.00 tot 17.00 uur onze deuren aan de Schoolweg 15 open. Bent u nieuwsgierig geworden hoe Thuisbij draait, dan heten wij u namens ons team van harte welkom. De expositie in Dorpshuis Hanswijk is te zien tot begin januari 2023. De expositie is niet op ieder moment te bezichtigen in verband met gebruik van de zalen en openingstijden van Dankzij vrijwilligers die fietsen op de duofiets, wandelen of juist tijd hebben voor een spel of praatje to nen wij dat we voor elkaar zorgen. En laten wij onze klaverjasclub, schilderclub, knutselclub, muzie- kochtenden en handmassages niet vergeten. Inmiddels hebben wij in tern verbouwd en hopen wij nog lang de zorg voor mensen die lijden aan geheugenproblematiek of niet aangeboren hersenletsel een gezel lige dag te kunnen blijven bieden. Tevens zullen wij op deze dag een kleine verkoop houden van gemaak te en gekregen spullen, zodat wij weer kunnen investeren in nieuwe materialen of dagjes uit. De koffie staat klaar. Neem familie of vrien den mee, en zeg het voort. Inschrijven kan via www.kermisrun. nl. Naast een geweldige run krijg je na afloop een goed gevulde goodie bag en een diner. De kosten bedragen 30 voor volwassenen en 15 voor kinderen van 12 t/m 17 jaar. Het is mogelijk om maximaal drie rondes met vele spectaculaire hindernissen te rennen van ongeveer drie kilome- het dorpshuis. Het is daarom aan te raden om van tevoren contact op te nemen met de beheerder van het dorpshuis via 072-5061492. Vooraf aanmelden via wimmenum- nkl@gmail.com. Opgeven tot de dag ervoor. Zie ook www.ivn.nl/nkl ter per ronde. Wil jij liever helpen als vrijwilliger of de KermisRun steunen met jouw bedrijf (in de goodiebag, het bouwen van een obstakel, geld- sponsoring etc.) laat het dan weten bij een van de commissieleden of via info@kermisrun.nl EGMOND-BINNEN - Op 10 septem ber openen de broeders samen met de Pomologische Vereniging de ab- dijtuin en de boomgaard. U kunt de tuinen bezoeken van 10.00 tot 16.00 uur aan de Vennewatersweg 27 A in Egmond-Binnen. De winkel en de gasterij zijn uiter aard open. Er zijn workshops voor biologisch tuinieren en biologische creativiteit, stiltewandelingen en tips voor uw fruitbomen. Ook kunt u snoeischaren laten slijpen. Op de markt kunt u groenten, zaden en ei gengemaakte producten zoals jam, sappen en chutneys van eigen bo dem vinden. Ook zal de abdijwinkel geopend zijn met o.a. afgeprijsde boeken. Kijk voor het hele programma op www.abdijvanegmond.nl Het pad is vaak mul, dus stevige schoenen aanbevolen. Vertrek is om 10.30 uur bij het PWN-informatie- bord aan het einde van het Nachte galenpad in Egmond aan den Hoef. U verzorgt zelf een toegangskaart voor het Noord-Hollands Duinre servaat van het PWN. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Een bij drage (richtlijn 3 per persoon (te betalen met gepast geld) wordt op prijs gesteld. bïlihomen. klinken als niuïlq* in mijn oren geuren strelen tastend mijn gelaat IVN-natuurwande- ling in Wimmenum- merduinen EGMOND AAN ZEE - Tijdens de maandelijkse IVN-wandeling op zondag 4 september zullen zeker tekenen van de herfst te zien zijn. De meidoorn heeft weer bessen, onder meer voor de vogels. opbloelend uit gesloten zaad. L - pop-show-musical, modern en na tuurlijk hiphop. Voor de sportievelingen biedt Club- Mariz diverse sportlessen zoals Piloxing, Essentrics, Zumba en Zumba Gold. Voor alle sportlessen geldt: geen inschrijfkosten, geen abonnement! Volwassenen kunnen samen met hun partner ook terecht voor Argentijnse tango, salsa of stijldansen. LIMMEN - Vijf jaar geleden was het een sprong in het diepe, een dagbeste ding starten in een gewoon huis in Limmen. LIMMEN - Dit jaar is de tiende editie van Kermisrun Limmen! Het thema is het enige echte Septemberfest. Het belooft een enorm feest te worden. Dus leg je dirndl/lederhose klaar en trotseer het Septemberfest. ril Je sch jrh.l waaruit deze heling isgelioren beweegt zij de sluiers van mijn nacht Xk waarin niets meer ligt verloren mijn hlnrin unlwunkt inihrt gouden kuren De selectieteams Whazzup?! en MissBHV hebben het afgelopen sei zoen prijzen behaald bij regionale en landelijke competities. Op don derdag 1 september vinden nieuwe audities plaats ter versterking van deze twee teams. Het docententeam krijgt er minstens vier nieuwe do centen bij. Voor de allerkleinsten biedt de dansschool wekelijks algemene dansvorming (ADV) voor Peuters en Mini Kids. Voor de basisscholieren is er naast ballet ook breakdance, EGMOND AAN DEN HOEF - Het nieuwe seizoen in Dorpshuis Hans- wijk (Hanswijk 1) begint met de tentoonstelling ‘Dichter in Beeld’. X- iyS UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 2022 15 O Kermisrun Limmen betekent gegarandeerd plezier! Foto: aangeleverd O ClubMariz-team Whazzup?! Foto: Henk Hommes i 3 Thuisbij Limmen zet het dagelijks leven voort in een huiselijke omgeving. Foto: aangeleverd Over het duo Bijzonder Open huis Bezoeken IFd^hj Mm 3 Een geïllustreerd gedicht. Foto: aangeleverd /P' C!»«n *1 Ki;'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 15