Fantastische Timmerdorpweek Ans en Aris bedanken Heiloo Workshop Voorlezen met gebaren in Bibliotheek Collecte Nederlandse Brandwonden Stichting Nieke Berghuis De workshop is geschikt voor ieder- Als u zich hiertoe geroepen voelt, J, -- Door de lens van Dinsdagochtend ging de poort open en renden de jubelende kinderen het terrein op, op zoek naar de bes te plek. Er werd naar hartenlust ge timmerd en de eerste hutten kregen gestalte. Woensdag was er hoog bezoek! Burgemeester Mascha ten Bruggencate en kinderburgemeester Maurits van Schouten waren deze dag beiden aanwezig. Maurits toon de de burgemeester trots de hut die hij met zijn neef bouwde en leidde de burgemeester rond langs de andere bouwwerken op het terrein. Samen met wethouders Rob Opdam, Ronald Vennik en Antoine Tromp hielpen ze daarna alle kinderen met het uit- Burgemeester Ten Bruggencate: “Lekker timmeren in het zonnetje, geweldig om te zien dat zoveel vrij willigers dit voor de kinderen moge lijk maken. Een mooie traditie in ons dorp, waar je kinderen ziet genieten! Tegelijk leren ze samen te werken, creatief te zijn, en problemen op te lossen. Net als in de echte wereld!” Donderdag was verkoopdag. De dag waarop de jonge bouwers spullen en eten mogen verkopen. Gelukkig waren dit jaar ook ouders tijdens de delen van verf. Maurits en Mascha timmerden en verfden in vak rood. verkoop weer welkom op het terrein, dus het werd een gezellige drukke boel. Om goed in de stemming te komen konden de kinderen ‘s mid dags meedoen aan verschillende sportclinics. Vrijdag gingen de deu ren voor het laatst open. Gewapend met hamers en breekijzers kwamen de kinderen het terrein op en binnen een mum van tijd waren de hutten met de grond gelijkgemaakt. Daarna moest het hout nog worden opge ruimd en dat is de minst leuke klus. Maar uiteindelijk werd het terrein weer tiptop achtergelaten. Het tra ditionele vuur kon wegens de droog te helaas niet doorgaan. Save the date In 2023 opent Timmerdorp op 29 augustus zijn deuren. Save the date! In het jaar 2000 hielden de Heilooër hore- ca-iconen het kroegleven aan de Heerenweg voor gezien en besloten zij alleen nog wat te ‘hobbyen’ in sportcafé het Vennewater tijdens de uurtjes dat de biljartclub aanwe zig is. Ans en Aris konden eindelijk genieten van vrije tijd. Het decennialange horecaleven waar zij mee vergroeid zijn kwam natuurlijk nog vaak ter sprake. Initiatiefnemer van het boek Tijmen Valkering besloot in overleg met Ans en Aris een terugblik in de vorm van een naslagwerk voor heel Heiloo te realiseren. Op 18 juni werd de biografie ‘We gaan naar Ans en Aris’ gepresenteerd in Café de Wit. Ans en Aris willen via deze weg alle lezers bedanken voor de enthousiaste reacties en de bijzondere anekdotes. Ook willen zij ini tiatiefnemer Tijmen Valkering bedanken, In september is dat ‘Ik zou wel een kindje lusten’ van Sylviane Donnio. Dit boek is een hit bij peuters en kleu - ters die wel van een beetje spanning en humor houden. Irina leert ons de belangrijkste gebaren, zoals krokodil en banaan, en laat zien hoe je die toe past tijdens het vertellen of voorle zen. Ook is er aandacht voor items als mimiek, stem en lichaamshouding. HEILOO - De collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting vindt dit jaar plaats van 9 tot en met 15 oktober. Helaas is er nog altijd een tekort aan collectanten zodat alle straten in Heiloo kunnen worden gelopen. Dus als u in die week een avondje de tijd hebt om in uw buurt een paar uurtjes te kunnen lopen, is de stich ting daar zeer mee geholpen. Daarnaast is de stichting ook nog op zoek naar mensen die de regie in een wijk op zich willen nemen zodat alles goed verdeeld wordt. schrijfster Caroline Kat, redactieleden Tanja en Desirée Schermerhorn, oud-medewerkers en stamgasten voor hun inbreng in het boek, voormalig burgemeester Hans Romeyn voor zijn fantastische speech tijdens de presenta tie in Café de Wit, Mandy en Bram van Café de Wit voor hun gastvrijheid tijdens de boek presentatie, uiteraard ook de Uitkijkpost en verder iedereen die het mogelijk heeft ge maakt om de prachtige hardcover te realise ren. In overleg met Ans en Aris is besloten om geen 2e druk uit te brengen. Er is nu nog slechts een beperkt aantal boeken te koop. Op is dan ook echt op! De laatste collector’s items zijn nog te bemachtigen bij Bakkerij Hoetjes in ‘t Loo, bij cafetaria De Eethoek in Het Hoekstuk, of via t.valkering@quicknet.nl een die graag voorleest aan kinderen van 0 tot 6 jaar en geïnteresseerd is in het gebruik van gebaren daarbij. De workshop vindt plaat op 6 september om 19.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Deze workshop is de eerste uit een serie van drie bijeenkomsten. De volgende workshops zijn op 6 okto ber en 1 november. Voor elke work shop geldt: toegang vrij, aanmelding vooraf via www.bibliotheekheiloo.nl |1 I HEILOO - “Wat hebben we een fantastisch Timmerdorp achter de rug. Heerlijk weer, blije kinderen en een blije leiding.” Met deze woorden kijkt de organisatie van Timmerdorp terug op een fantastische week. HEILOO - Als je gebaren gebruikt bij het voorlezen, dan kan dat bijdragen aan de taalontwikkeling van jonge kinderen. Irina Hoffer vertelt hierover in drie bijeenkomsten en stelt in elke bijeenkomst een prentenboek centraal. HEILOO - Overweldigd door alle enthousiaste reacties van Heilooërs die het boek ‘We gaan naar Ans en Aris’ hebben aangeschaft willen de hoofdpersonen de lezers van hun bijzondere biografie ontzettend bedanken. “Nooit hadden wij verwacht dat het boek zo’n succes zou worden. We lijken wel bekende Nederlanders”, aldus de immer bescheiden Ans. reageert u dan even? U kunt con tact opnemen met Martin Vo gelsangs via mailadres martin.j.g@ kpnplanet.nl of telefonisch op nummer 06-44568785. Alvast har telijk dank voor uw belangstelling. I' UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 2022 3 O De beide burgemeesters deelden woensdag de verf uit. Foto: aangeleverd ïi Ik vind het heerlijk. Hoe drukker, hoe beter ik schakel... Want stil zitten dat kan ik niet. Terug van een heerlijke vakantie in Frankrijk, weer even schakelen... Van het niks moeten naar de heerlijke drukte. Ik vind het fijn om met van alles bezig te zijn. Me in meerdere Niekes te verdelen. Organiseren, plannen, regelen, leuke dingen doen, lekker bezig zijn... O (V.l.n.r.) Schrijfster Caroline Kat, initiatiefnemer van het boek Tijmen Valkering en natuurlijk Ans en Aris voor het welbekende café De Wit. Foto: aangeleverd Ik geef de lens door aan Margriet van Toledo en hun vrienden is het altijd weer schakelen. Wie is wanneer thuis, wie eet er mee, en wie moet er eigenlijk alweer weg.. In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. rat Net als in de echte wereld En gelukkig hoef ik ook niet stil te zitten. Ik heb altijd wel wat te doen. Met Jula (onze hond) en Barry op route, wandelingen maken samen met vriendin nen, lekker sporten, op het fietsje naar mijn werk, gezellige avonden met vrienden. Geen enkele week is hier hetzelfde. Met de onre gelmatige diensten van Barry en de heerlijke chaos van mijn kinderen. school, sport, werk ■f If 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3