Circus Evi Zaterdag 10 september OPEN DAG bij Heiloo Vitaal column Robin Raven Mees (14) zwemt 2923 bij elkaar voor ALS HEILOO - Heiloo Vitaal is een sportschool voor Personal (Group) Training en Leefstijl- en Vitaliteitscoaching. Leden kiezen zelf een training die past bij zijn of haar doel. In klassieke fitnesscentra krijg je vaak een ‘persoonlijk’ schema, na het uitleggen van de verschillende oefeningen is het aan jou. Op zich oké, maar heel vaak werkt dat niet en De Personal Group Trainingen zijn PERSOONLIJK met een maximaal aantal deelnemers per les en waar iedereen aan mee kan doen. De trainer helpt, coacht en moti veert jou keer op keer. Vanaf 19 september start Heiloo Vitaal tevens met 2 programma’s: Van Wegen naar Leven (uniek af- slankprogramma) en Strong men (krachttraining voor mannen). Tij dens de Open Dag kan je er alles over vragen of ga nu al naar www.hei- loovitaal.nl en kijk bij diensten voor meer informatie. Laten we samen aan de slag gaan. De modieuze Hannie van Weele prijkte in januari 1977 prachtig op de voorpagina van Uitkijkpost. Ze had de hoofdprijs te pakken in de IFA-kwis. De IFA (destijds in win kelcentrum Het Hoekstuk en op de Zevenhuizerlaan) was een gro te supermarktketen in de jaren 70. Hannie en haar man Jaap woonden destijds met hun kinderen Sandra en Mieke in Mariënstein. De kwis waar Hannie aan meedeed duurde wekenlang. “Het was een kwis met vragen en meerdere ant woorden waar je uit kon kiezen. Ik deed al 12 weken mee en hoopte echt wat te winnen, al was het maar een Kom naar de OPEN DAG op zaterdag 10 september tussen 10.00 en 15.30. Heel even heeft Mees getwijfeld of hij het wel zou kunnen, maar dat bleek geen probleem. “Voor mij is de City Swim de ideale combinatie van maatschappelijk betrokken zijn en een sportieve prestatie neerzetten,” aldus Mees. En met een hele rits aan Naast de hoofdprijs waren er ook snorfietsen, mixers, citruspersen, naaimachines en als troost een ad- vocaatstertaart te winnen. Maar Hannie had samen met haar man net een tv aangeschaft. Daar om ontstond het idee dat vriendin Edith de tv zou overnemen. De da mes werden samen met een door de IFA geregelde taxi uit Mariënstein opgehaald! Hun dochters Sandra en Bianca mochten ook mee in de taxi, een belevenis. Bij de uitreiking wa ren de heer en mevrouw Broers van Een van hen was afgelopen zondag de 14-jarige Mees van Schooten uit Heiloo. Hij zamelde maar liefst 2.923 in voor ALS. Zijn motiva tie haalde hij uit het verdrietige feit dat Jet, een collega van zijn moeder, in juli aan deze vreselijke ziekte is overleden. potlood”, blikt Hannie terug. En toen was het raak. Ze won de hoofd prijs, een kleurentelevisie. Gezien het feit dat jongeren onder de 15 jaar met begeleiding moesten zwemmen, moest ook vader Ton te water. Over wie nou wie begeleid de in het water doen vader en zoon (lachend) geen uitspraken... Mees wil via deze weg alle donateurs bedanken! de IFA in Heiloo (”Je ziet het echt paar nog zo voor je”) en twee mana gers van IFA Nederland aanwezig. De tv kregen ze nog niet mee naar huis, die volgde ‘s avonds. De dames hadden nog boodschappen nodig, maar de taxi wachtte. Dus zijn ze naar huis gebracht en daarna weer naar de IFA teruggefietst voor de dagelijkse inkopen. zwemdiploma’s op zak zag de en thousiaste Mees er niet tegenop om te water gaan. In een groep van 50 kinderen heeft Mees heeft hij 700 meter gezwommen. daarom doen wij het anders. Heiloo Vitaal maakt hier HET VERSCHIL. Of je nu kiest voor een Personal Trai ning of Personal Group Training, er staat altijd een gediplomeerde trai ner naast jou die ervoor zorgt dat je op een veilige en verantwoorde ma nier aan het sporten bent. HEILOO - In de rubriek in “Ik stond erin!” kijkt iemand terug naar een mo ment dat hij of zij in de Uitkijkpost stond. Dit keer is dat Hannie van Weele. HEILOO - Zondag 28 augustus stond Amsterdam in het teken van de Am sterdam City Swim; een jaarlijks terugkerend zwemevenement waarbij dui - zenden mensen in de grachten van Amsterdam zwemmen met als doel geld in te zamelen voor onderzoek naar ALS. Vriendin Edith heeft de tv niet meer. Het Hoekstuk wordt 45 jaar later nog steeds bezocht voor o.a. de super markten, bakker en slager, hoewel er veel is veranderd. Welke winkel Hannie het meest mist? “De fourniturenzaak van me vrouw Kaandorp. Als naailesdocente was dat een uitkomst, een winkel zo dichtbij.” UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 2022 5 3 Team Heiloo Vitaal. Foto: Heiloo Vitaal 9 Mees en Ton vonden het een prachtige ervaring. Foto: Robert van Schooten Tegenwoordig is Evi ritueelbegeleider 3 Hannie van Weele met het artikel uit 1977 in Uitkijkpost, naast een van haar vele kunstwerken. Foto: aangeleverd Het verschil Midden in het woord 'beleving' staan de letters Evi. Dat is natuurlijk geen toeval, want het woord 'beleving' heeft bij Evi Velders-Lackner de hoog ste prioriteit. Evi groeide op in een klein dorpje in Karinthië (Oostenrijk) waar zij al op jonge leeftijd circusje speelde met de kinderen uit de buurt. Compleet met bankjes, verhalen en originele acts. De stoet ging zelfs met een heuse ezel op tournee door de buurt. De mooiste plek in Heiloo (naast haar tuin) is de stilteplek op de Oase van Rust, het stukje ongewijde grond op de historische begraafplaats op Land goed Willibrordus. Evi is al een aantal jaren een van de hoeders van deze Start programma's Hoofdprijs Open dag plaats voor bezinning. Die stilteplek is een mooi stukje natuur, verscholen achter struiken en bomen, een plek met ruimte voor bezinning, verzoe ning en troost. Je kan er op een bankje zitten, een beetje mijmeren, iemand herdenken, iets op een steen schrij ven bij het monument 'De Omarming', of het labyrint lopen. Waar Evi minder gelukkig van wordt, is de groei van versteende voor- en achtertuinen, noem het verlengde parkeerplaatsen, waardoor groen en broodnodige bij en het onderspit delven. Is er nog een boodschap voor ons? Uiteraard. "Leef met je oog gericht op de kleine eenvoudige dingen," zegt ze. "Ze zijn overal om ons heen, in de na tuur en in het samenzijn met mensen. Geef ruimte aan fantasie en improvi satie. Hoe mooi is het om samen op ontdekkingstocht te gaan!" Die opmerking deed me denken aan het circus in de schuur. De eerste puzzelstukjes van fantasie - geluk kig is die jeugdige handdoek nooit in de ring gegooid. en helpt ze mensen vorm te geven aan bijzondere levensmomenten. Creatief, passend en fantasievol, het zijn terugkerende motieven in Evi's werk. Het doel is bereikt wanneer mensen geraakt worden en een on vergetelijk ogenblik beleven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5